Amplituner + Xbox 360 problem pomocy!

NotForYou

New member
Witam, posiadam amplituner yamaha htr5630, oraz xboxa 360. Dzisiaj przyszedl mi kabel optyczny kupiony na allegro i tu zaczal sie moj zawod. Podlaczylem kabel optyczny od wyjscia z tv samsung do wejscia w amplitunerze. Dodam, ze xbox podlaczony jest do tv kablem hdmi. Dzwiek nie dzialal, chodz probowalem roznych ustawien w menu i xboxa i tv i ampli. Nastepnie podlaczylem bezposrednio xboxa z amplitunerem (optykiem). Dzwieku brak ( leci tylko z glosnikow tv ) blagam, pomozcie!
Oczywiscie na amplitunerze ustawuam, aby dzwiek lecial z dvd (bo tak oznaczone jest wejscie optyczne)
 

pangoral

New member
a da się z XBOXa puścić dzwięk i przez HDMI i przez optyka bo rozumiem że masz tą przejśówke na optyka?ale skoro masz dzwięk w tv po hdmi to ja bym pogrzebał w ustawieniach tv i wypuścił na optyka czy na kino domowe tak powinno się nazywać

1. ustal czy optyk w avr jest sprawny podłączając inne źródło
2. w samsungu dźwięk musi być ustawiony na kino domowe żeby wyj optyczne działał, jakbyś miał sony to inna bajka samsung to syf-bez urazy i bez tych D8000 :D)
3. wg mnie xbox jak puszcza dźwięk po hdmi to nie wspiera w tym momencie wyjść z tego drugiego złącza ani dźwięk ani obraz - ale to nie wiem
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Witam, posiadam amplituner yamaha htr5630, oraz xboxa 360. Dzisiaj przyszedl mi kabel optyczny kupiony na allegro i tu zaczal sie moj zawod. Podlaczylem kabel optyczny od wyjscia z tv samsung do wejscia w amplitunerze. Dodam, ze xbox podlaczony jest do tv kablem hdmi. Dzwiek nie dzialal, chodz probowalem roznych ustawien w menu i xboxa i tv i ampli. Nastepnie podlaczylem bezposrednio xboxa z amplitunerem (optykiem). Dzwieku brak ( leci tylko z glosnikow tv ) blagam, pomozcie!
Oczywiscie na amplitunerze ustawuam, aby dzwiek lecial z dvd (bo tak oznaczone jest wejscie optyczne)

Dziwne,ja z x 360 mam dzwięk po hdmi i optyku jednocześnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry