~Amplituner/wzmacniacz? Stereo/kino? JBL Studio 230~

Loney

New member
Witam Wszystkich serdecznie ;-)
Mam w planie zakup nowego sprzętu audio, ponieważ zostałem jakiś czas temu zmuszony sprzedać mój poprzedni zestaw.. Założenie jest takie (ograniczony budżet), żeby kupić na razie fronty+ewentualnie centralny oraz amplituner, tylko.. Budżet na amplituner , to jakieś 2500 zł (+/-), kolumny frontowe oraz central i tyły to średnio po 1200-1300 zł za parę (w przypadku centrala-wiadomo). Pokój ma nieco ograniczone możliwości, ponieważ to 18m2, jednak jest dosyć dobrze zaadoptowany, choć wiadomo-nie ma idealnie. Muzyka oraz filmy to jakieś 60/40%. Słucham w zasadzie wszystkiego z przewagą muzyki filmowej, rocka i trochę rapu-bez audiofilskich plumkań itd. Kolumny z uwagi na pokój oraz ograniczony budżet wybrałem podstawkowe-JBL studio 230 i tego się raczej trzymam, ponieważ jak dla mnie JBL w tym przypadku wykonał robotę wzorowo ;-) Amplitunery jakie mam na oku, to Harman Kardon 370, Onkyo 656 oraz alternatywnie (gdyby kino w tej kasie okazało się niewypałem), to HK 3770 lub Onkyo 8150 lub.. Jakiś wzmacniacz+DAC np. Onkyo A9050 czy Harman Kardon 980+Denon DA 300. Moje pytanie brzmi, czy zestawienia, które wybrałem Waszym zdaniem zdadzą egzamin oraz czy macie jakieś inne propozycje zestawów, które mógłbym ewentualnie dodatkowo brać pod uwagę? Budżet na kombinacje, to jakieś 4 k zł i na razie wolałbym go nie przekroczyć, a kupić tylko najważniejsze i w późniejszym czasie dokupić resztę.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Fronty tak jak ustaliłeś Studio 230, dobry wybór przy kinie i rocku. Centralny Studio 225c, tylne Studio 220 i przyda się subwoofer do uzupełnienia Studio 250p. Z amplitunerów masz jeszcze AVR-171s, AVR-x2300, Sr5010...
 

Loney

New member
Nie lepiej AVR 370 zamiast 171s? 370 to jednak wyższy model, a mi nie zależy jakoś specjalnie na bajerach, bardziej chodzi o dźwięk. Marantz z JBL to dobry pomysł? Postanowiłem, że na razie kupię fronty+ampla, później polecę z resztą ;-)
 

samfisher74

New member
Jezeli szukasz sprzętu do muzyki (60%) to nie kupuj amplitunera KD, kup ampka stereo. Ja taką przesiadkę mam już za sobą z H/K avr 161 na Onkyo tx 8570 i jestem zachwycony.
 

Loney

New member
Jeżeli teraz padnie na amplituner KD, to tak-kiedyś będzie na pewno wzmacniacz. Mam jednak zamiar wybrać się na odsłuch, ponieważ jak przykładowo HK 370, Onkyo? Denon x3200 czy inne amplitunery z "main in" będą porażką w stereo w porównaniu do np. HK 3770, Onkyo 8150 lub jakiegoś innego wzmacniacza z wbudowanym DAC, to wtedy chyba jednak na razie zostanę przy stereo, a w późniejszym czasie stopniowo rozbuduję zestaw do 5.1. Kolumny będą już na pewno JBL studio 230 z uwagi na pomieszczenie oraz to, że po prostu dla mnie grają bardzo ciekawie i ich dźwięk jak najbardziej mi odpowiada, szczególnie biorąc pod uwagę, że to kolumny podstawkowe za ~1300 zł ;-)
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Powiem tak. Pierwsze co musisz zrobic to zorientowac sie czy chcesz stereo czy kino. Jak nie wiesz jak bedzie w praktyce wiec odsluch, to najlepsze wyjscie aby sie przekonac. Oczywiscie i na stereo i w kinie mozesz sluchac muzy i ogladac filmy. Ale jak to sie mowi jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.
2 sprawa to budowanie sprzetu i mozliwosci rozbudowy.
Tak samo jak w kinie jak i w stereo mozesz to robic. Oczywiscie w kinie jest wieksze pole do popisu bo i wiecej sprzetu sie na to sklada.
Jako ze ja jestem fanem kina choc tez lubie muzyke i sam buduje krok po kroku moje kino to podpowiem ci ze najwazniejsze jest zrodlo zasilania. Dokladnie sie zastanow jaki amplituner kupisz. Nieraz warto doplacic a zeby przykladowo miec Pre outy dzieki ktorym mozesz rozbudowac swoje kino o kolejne koncowki. A pamietaj mocy nigdy nie jest malo. Im wiekszy zapas tym lepiej.
Ostatnia sprawa to jak sie zdecydujesz w ktora strone isc mozesz tutaj dostac pelno opini na temat roznych marek i modeli a nawet dostac rozne oferty na zakup sprzetu. Pamietaj jednak ze kazdy ma swoja opinie i swoje ulubione marki i modele ktore byly wybrane na podstawie budzetu, wyglady, jakosci itp.
Najlepszym sposobem zeby zdecydowac na dany model czy tam zestaw jest jak mowilem odsluch. Najlepiej kilku zestawow aby miec porownanie i wybrac najlepszy.
Pozdro
 

Loney

New member
Powiem tak. Pierwsze co musisz zrobic to zorientowac sie czy chcesz stereo czy kino. Jak nie wiesz jak bedzie w praktyce wiec odsluch, to najlepsze wyjscie aby sie przekonac. Oczywiscie i na stereo i w kinie mozesz sluchac muzy i ogladac filmy. Ale jak to sie mowi jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.
2 sprawa to budowanie sprzetu i mozliwosci rozbudowy.
Tak samo jak w kinie jak i w stereo mozesz to robic. Oczywiscie w kinie jest wieksze pole do popisu bo i wiecej sprzetu sie na to sklada.
Jako ze ja jestem fanem kina choc tez lubie muzyke i sam buduje krok po kroku moje kino to podpowiem ci ze najwazniejsze jest zrodlo zasilania. Dokladnie sie zastanow jaki amplituner kupisz. Nieraz warto doplacic a zeby przykladowo miec Pre outy dzieki ktorym mozesz rozbudowac swoje kino o kolejne koncowki. A pamietaj mocy nigdy nie jest malo. Im wiekszy zapas tym lepiej.
Ostatnia sprawa to jak sie zdecydujesz w ktora strone isc mozesz tutaj dostac pelno opini na temat roznych marek i modeli a nawet dostac rozne oferty na zakup sprzetu. Pamietaj jednak ze kazdy ma swoja opinie i swoje ulubione marki i modele ktore byly wybrane na podstawie budzetu, wyglady, jakosci itp.
Najlepszym sposobem zeby zdecydowac na dany model czy tam zestaw jest jak mowilem odsluch. Najlepiej kilku zestawow aby miec porownanie i wybrac najlepszy.
Pozdro

W przyszły weekend wybiorę się na odsłuch i zobaczę, jak to wszystko wygląda w praktyce ;-) Dzięki wszystkim za zainteresowanie, po odsłuchu napiszę odnośnie wrażeń oraz spostrzeżeń.

W planach mam odsłuchać:

Amplitunery: Harman Hardon 370, Denon x3200, Marantz 5010 oraz z ciekawości Onkyo rz800, żeby mieć porównanie jego (ponoć dobrego stereo) do wzmacniaczy poniżej 3k.

Wzmacniacze/amplitunery stereo: Harman 3770, Onkyo 8150, yamaha R-N 602, Onkyo 9050. Sprawdzę również Cambridge audio cxa60 oraz Marantz 7005, ale tylko wtedy, jak będzie możliwość negocjacji ceny do 3k.

Jeżeli chodzi o głośniki , to zostanę przy JBL 230, chyba że w salonie będzie coś ciekawego i o podobnym charakterze do 1300 zł para.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Denon avr-x3100 jest na alleg....za 2325zł używka z przesyłka. Polecam Denona bo sam mam 3200 i fajnie to gra.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
W przyszły weekend wybiorę się na odsłuch i zobaczę, jak to wszystko wygląda w praktyce ;-) Dzięki wszystkim za zainteresowanie, po odsłuchu napiszę odnośnie wrażeń oraz spostrzeżeń.

W planach mam odsłuchać:

Amplitunery: Harman Hardon 370, Denon x3200, Marantz 5010 oraz z ciekawości Onkyo rz800, żeby mieć porównanie jego (ponoć dobrego stereo) do wzmacniaczy poniżej 3k.

Wzmacniacze/amplitunery stereo: Harman 3770, Onkyo 8150, yamaha R-N 602, Onkyo 9050. Sprawdzę również Cambridge audio cxa60 oraz Marantz 7005, ale tylko wtedy, jak będzie możliwość negocjacji ceny do 3k.

Jeżeli chodzi o głośniki , to zostanę przy JBL 230, chyba że w salonie będzie coś ciekawego i o podobnym charakterze do 1300 zł para.

Pozdrawiam
Trochę czasu minęło. Jak odsłuchy?
 

Argoki

New member
Witam. Podepnę się pod temat - co sądzicie o tym zestawie DENON PMA-720AE + JBL STUDIO 230. Zestaw ma być do słuchania muzyki w pomieszczeniu 16m2.
 
Do góry