amplituner wyłącza się;(

letomw

New member
witam,

mam problem, przy oglądaniu filmu (głośność ok 40/65, bass +10) wyłącza mi się amplituner w scenach najbardziej efektownych tzn. w których bass powinien być największy.
Gdy amplituner się wyłączy mruga czerwona lampka "standby". Muszę ponownie kliknąć przycisk "power" i dopiero się włącza. Da się ten problem jakoś zniwelować?

Nie mam subwoofera.
amplituner: tx-sr506
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wygląda jakby się włączało zabezpieczenie termiczne ,niektóre modele tak mają po prostu chodzi o to żeby się klocek nie spalił
Zapewnij prawidłowy obieg powietrza tzn żeby powietrze miało do nie go dostęp ,nie zasłaniaj otworów wentylacyjnych ,najlepiej jakby amplituner stał luzem
 

letomw

New member
ale mogę oglądać cały film, tylko jak dojdzie do tego momentu w którym bass jest bardzo duży to wtedy się wyłącza. Próbowałem już różne wersje tego samego filmu i jest tak samo. Macie jakieś pomysły?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A przy innych filmach tak się nie dzieje? a co w przypadku słuchania muzyki czy jeżeli również jest duży bas to też się wyłącza ?
 

letomw

New member
ten film jest w formacie Dolby Digital 5.1. a muzyki w takim formacie nie mam.
Jeśli ten sam film przyciszę tak do 25 to amplituner się nie wyłączy (no ale to raczej oczywiste jest).
NIe wiem czy może to kwestia podłączenia..
Robię tak:
podłączam dysk zew. do TV, a z TV wychodzi kabel optyczny do amplitunera.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Może jeszcze spróbuj ująć basu w amplitunerze, bo piszesz że masz podbite na 10, więc jest chyba na max. Możliwe że występują jakieś przesterowania.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Wygląda ewidentnie na zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Może impedancja głośników niedopasowana?

Instrukcja obsługi, strona 90:
http://filedepot.onkyousa.com/Files/own_manuals/TX-SR506_576_En.pdf

The AV receiver turns off as soon as it’s turned
on
• The amp protection circuit has been activated.
Remove the power cord from the wall outlet immediately.
Disconnect all speaker cables and input sources,
and leave the AV receiver with its power cord disconnected
for 1 hour. After that, reconnect the power cord
and set the volume to maximum. If the AV receiver
stays on, set the volume to minimum, disconnect the
power cord, and reconnect your speakers and input
sources. If the AV receiver turns off when you set the
volume to maximum, disconnect the power cord, and
contact your Onkyo dealer.
 
Ostatnia edycja:

letomw

New member
Nie znam się na tym, mam coś takiego:
5 głośników których impedancja wynosi 4...6 omów.
W amplitunerze mogę w ustawieniach zmienić impedancję (4 lub 6 omów). Ja mam ustawione na 6. Czy tak jest dobrze?
 
Do góry