Amplituner wielostrefowy

prodigy

New member
Wypada ponowić pytanie

Jakie głośniki proponujecie do:

Marantz SR 7005

jakie do
Pioneer lx83

jakie do
Yamaha RX-V3067

Czy uważacie, że lepiej kupić do nich playera tej samej firmy czy lepiej szukać czegoś innego.

Co sądzicie o przetwornikach, dostałem propozycję Cambridge Audio DAC Magic. Będzie dobrze dorzucić troszkę i zakupić takowy?
 

exekutor

New member
Z tych wymienionych amplitunerów to najlepszym wyborem jest Pioneer sc-lx83 i do tego jako player Oppo BDP-93EU z takiego zestawu na pewno będzie zadowolony a jeśli chodzi o ten DAC to nie znam się niech koledzy z forum się wypowiedzą czy będzie potrzebny.
 

werf

Active member
Bez reklam
Wypada ponowić pytanie

Jakie głośniki proponujecie do:

Marantz SR 7005

jakie do
Pioneer lx83

jakie do
Yamaha RX-V3067

Czy uważacie, że lepiej kupić do nich playera tej samej firmy czy lepiej szukać czegoś innego.

Co sądzicie o przetwornikach, dostałem propozycję Cambridge Audio DAC Magic. Będzie dobrze dorzucić troszkę i zakupić takowy?

Ja mam zestawienie 3067 plus JM LAB 826 które bardzo mi odpowiada
słuchałem Yamahe z Monitorkami RX 8 i RX 6 i wybrałem Focala bardziej dynamiczny dzwięk choć Monitorki też niezle się sprawowały
Musisz kolego gdzieś sobie posłuchać różnych zestawień bo to co dla mnie gra super dla ciebie może być nie zbyt i odwrotnie
 

jkn

Banned
Ok nawet jeśli znajdziemy AV na 220V

To zapominasz o jednej istotnej rzeczy mianowicie CŁO i chyba vat
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

prodigy

New member
Pomieszczenie jest otwarte myślałem zrobić to tak:

Ściana, na której będzie amplituner, tv i ekran projektora ma 5,6m (najchętniej zmieściłbym się na 3,2m bo dalej są drzwi), tyły jakieś 4m od ściany najchętniej na suficie. Wysokość sufitu w tym miejscu 3,7m. Jeżeli uważasz, że tyły powinienem bardziej odsunąć to okej.

Oficjalnie w papierach pokój ma 37,3 m2.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To już możesz wstawiac kawał kolumn.
RX8
RXC
RXFX do powieszenia
RXW12

Tylne powinny być lekko za tobą, 3,7 to zdecydowanie dla nich za wysoko.
 

jkn

Banned
Hmm Cło i Vat nie bedzie zbyt wygorowane od kwoty zakupu 600zł :p:p:p
HMM
Celnik ma w d... twój rachunek na 600 zł czy 150 dolarów
znajduje cene w sieci lub swoim katalogu i wtedy masz Denona za 1999 dolarów plus 200$ wysyłka do tego 5% cła zdaje się i na koniec 23% VATu

a wtedy to już nie jest taka promocja jak sie wydawało

Ale skoro jest tak jak mówisz to zamawiam u ciebie dwa 4311 i zapłacę ci po 6 tyś nawet po 6,5
Pozdrawiam
 

Moonalisa

New member
HMM
Celnik ma w d... twój rachunek na 600 zł czy 150 dolarów
znajduje cene w sieci lub swoim katalogu i wtedy masz Denona za 1999 dolarów plus 200$ wysyłka do tego 5% cła zdaje się i na koniec 23% VATu

a wtedy to już nie jest taka promocja jak sie wydawało

Ale skoro jest tak jak mówisz to zamawiam u ciebie dwa 4311 i zapłacę ci po 6 tyś nawet po 6,5
Pozdrawiam
Podam Ci dokladne wartosci bo sam jestem posiadaczem 4311.
Za AVR zaplacilem 1650$ transport 250$, wszelkie oplaty jakie uiscilem to 699PLN.
Czyli calosc kosztowala mnie dokladnie 6200PLN. Przy zalozeniu ze w Polsce sa do kupienia w granicach 7500PLN to moim zdaniem warto.
Nie wiem skad wytrzasnales to 1999$, wersja CI (110v) jest w granicach 1500$, wersja 220v w granicach 1600$-1650$. Wzmacniacz tez ciagnalem z US, jak rowniez Velodyne i Projektor.
Wzmacniacz 20% taniej, Sub 50% taniej, Projektor 50% taniej.
Kolego jezeli odniosles wrazenie, ze jestem handlarzem sprzetu RTV to jestes w bledzie. Prodigy chcial kupic relatywnie tanio dobry AMP, to mu doradzilem. To wszystko.

Pozdrawiam
Moonalisa
 

chrup

New member
Moonalisa - z jakimi głośnikami gara u Ciebie ten 4311? Grzeje się czy nie bardzo? I jak wrażenia, opinie - dobrze wybrałeś?
Sam jestem zainteresowany tym ampli i stąd pytania:)
 

jkn

Banned
Ok super ze udało ci się kupić w takiej cenie i tak niskie zapłacić cło i VAT

Zle pojołeś moje wyliczenie otóż chodzi oto że celnik przy wycenie nie będzie szukał oferty za 1500$ tylko wyceni z detalu Denona USA a jeszcze gożej bedzię jak wyceni z detalu naszego dystrybutora a to czasem nie jest śmieszne KWOTA+TRANSPORT+5% CŁA +23% VATu

Powinieneś się cieszyć ze twoje opłaty wyniosły 600zł bo nie każdy miał tyle szcześcia

A tak na marginesie łatwo trafić na sprzęt AV 220V ?
Ja kiedyś pytałem w sklepie dużym sieciowym czy mają telewizor z PAL na Europe to pan odpowiedział a cóż to ta Europa
 

prodigy

New member
Takie krótki pytanko:

Jest jakiś amplituner, na którym można by słychać Spotify'a (bez kompa i dodatkowych urządzeń). Może któryś z trójki:
Marantz SR 7005
Pioneer lx83
Yamaha RX-V3067 ewentualnie 2067

Wg opisów wydaje się, że Marantz ma tę możliwość.
 
Ostatnia edycja:

Moonalisa

New member
Moonalisa - z jakimi głośnikami gara u Ciebie ten 4311? Grzeje się czy nie bardzo? I jak wrażenia, opinie - dobrze wybrałeś?
Sam jestem zainteresowany tym ampli i stąd pytania:)
Denon 4311 gra u mnie z kolumnami Mourdant Short Performance 2/ Performance 5. Fronty Performance 6 Limited Edition mam podpiete bezposrednio pod PMA - A100

YouTube - Mordaunt Short Performance 6 loudspeaker, Audio Merchants

Performance 6 Limited Edition

Szczerze nie zauwazylem zeby AVR sie grzal.
To juz moj trzeci AVR Denona i tak jestem bardzo zadowolony :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry