Amplituner w rozsądnej cenie - proszę o pomoc

seta_lp

New member
Witam. Ponieważ moje kino Samsunga zakończyło żywota poszukuję czegoś do salonu. Nie chcę już gotowych kin domowych więc proszę o pomoc przy kompletowaniu.

Podpięty będzie do niego TV poprzez złącze cyfrowe, może dokupię jeszcze jakiś odtwarzacz płyt co by PSa nie obciążać. Do TV mam podpiętą PS3, dekoder Nki i dopiero to było wpięte do starego kina cyfrowym.

Narazie chciał bym wykorzystać swoje stare pierdziochy ze starego kina czyli zestaw 5+1 - w przyszłości zastąpił bym to porządnymi głośnikami.

Zależy mi na tym aby ampli miał oczywiście tuner radiowy, usb, fajnie gdyby można było go rozbudować o moduł bluetooth i port do iPoda.

Co do estetyki to chciał bym aby nie był bardzo duży.

Mam do wydania około 1000 PLN. Ale może coś doradzicie np. starszego i już nie nowego czyli z rynku wtórnego ale spełniające moje oczekiwania.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolego, najważniejszym i najwięcej wnoszącym elementem sprzętu są kolumny, a później ampli/wzmak. Dlatego nie oszczędzaj na kolumnach. Te pierdziochy:) zjarają Ci się przy pierwszym mocniejszym podkreceniu ampli, a do tego nawet jak zakupisz taki ampli to efekt będzie kiepski na tych kolumienkach. Nie wykorzystasz potencjału ampli, nie bedzie basu, dźwięk kiepski, efektu WOW-brak. chyba że planujesz w niedługim czasie zmienić kolumny? Inaczej, wstrzymaj się i zbieraj kasę, a będziesz bardziej zadowolony i zostanie Ci wynagrodzony czas oczekiwania. Nie ma sensu kupowania osobnego ampli do plastikowych pierdziawek. Za ok 3k już coś fajnego mozna dobrać. Zobacz jeszcze sprzęty z drugiej ręki, bo za 1k mozna nieraz coś sensownego wyrwać. Jeżeli nie masz dużo kasy, to zobacz zestawy Koda + używany ampli. Zagra do duzo lepiej niz plastikowy zestaw za 1500zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za 1000 zł dobry składany sprzęt , to tylko po omacku używany. Na nowy bez szans.
 

seta_lp

New member
Jak najbardziej zgadzam się z Waszymi opiniami odnośnie pierdziochów od starego kina Szajsunga... To może kompromisowo doradzicie mi coś co mógł bym np. co roku rozbudowywać.

Na początek potrzebuję amplitunera głównie do słuchania muzyki (tak 70%) i pozostałe to kino i gry (30%). Wymagane wejście optyczne, USB (obsługa iPhona). Musi być cichy i chłodny w działaniu. Nie chcę też aby była to wielka locha która mi się nie zmieści w komodzie. Fajnie gdyby miał możliwość otwierania radia internetowego.

Do tego kolumny do pokoju 21m2. Najlepiej stojakowe nie podłogowe w systemie 2.1. Ale takie które za rok np. będę mógł rozbudować do 5.1.

Kwota za całość nie więcej jak 1500 PLN. Można coś w tej kasie znaleść nowego lub ewentualnie rocznego z drugiej ręki.

A orientuje się gdzie w Wawie jest jakiś sklep strikte z audio HIFI (nie media i saturn)? Może jakiś komis ze sprzętem audio.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na chłód nie licz to nie klimatyzator tylko piecyk. Jak jest ciepły to znaczy, że działa hehe:). W tej cenie na taki metraż kiepsko będzie coś znaleźć, wszystko musi być budżetowe i mniej atrakcyjnych marak, szczególnie kolumny. Z suba bym na razie zrezygnował i zainwestował w lepsze fronty
 
Do góry