Amplituner w granicach 1tys.

bobik007

New member
Bez reklam
witam, jako że nie jestem wielkim specjalistą w dziedzinie amplitunerów, chciałbym zaczerpnąć opinii, czy mozna kupić dobry amplituner w granicach tysiąca złotych??ostatnio przeglądając aukcję wpadło mi kilka w oko, np.
http://www.allegro.pl/item353440796_harman_kardon_avr_147_warszawa_vat_wysylka_gratis.html
http://www.allegro.pl/item357287866_pioneer_vsx_917_s_k_nowy_gw_24m_sklep_od_ss_.html
http://www.allegro.pl/item355262665_yamaha_rx_v_463_raty_f_v_dostawa_lub_sklep_wroclaw.html
http://www.allegro.pl/item355257275_hit_super_cena_yamaha_rx_v_661_raty_sklep_wroclaw.html

czy coś z tego jest godne uwagi??czy może polecacie coś innego??i pytanie ostatnie, jakie głośniczniki polecacie do takiego amplitunera??czy mogłyby być jakieś plastiki??zależy mi żeby nie były duże gabarytowo...np. coś takiego
http://www.allegro.pl/item351910498_jbl_scs_200_5_wysylka_gratis_sklep_pw_pl.html

z góry dzięki za podpowiedzi i sugestie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z Twoich wybierałbym Harmana AVR 147 - obecnie jest w rewelacyjnej cenie.
Poczytaj setki opinii na portalu. A o ceny pytaj Blackninja na priw.
 

bobik007

New member
Bez reklam
a co w temacie głośników??czy takie plastiki plus subwoofer jakie dałem w linku powyżej dadzą zadawalający efekt??gabaryty mają dla mnie znaczenie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tego nie wiem - pytaj Blackninja ,on je testował.
Ja wiem że HKTS 11 Harmana grają - z małych - rewelacyjnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ucha nie przykładałem :D ale jszcze nikt się pytał , ani nikt się nie skarżył . Więc chyba problem nie istnieje.
 

asawicki

New member
Niedawno też się zastanawiałem i w domu mam HK 147 z kolumnami JAMO 606. NIe wiem jak z małymi kolumnami ale jak dla mnie bomba. Miałem porównanie tylko z ONKYO 505. Ale onkyo słyszałem tylko w sklepie i z innymi kolumnami. Wybrałem trochę w ciemno (poczytałem opinię fachoców) i nie żałuję.

Jeśli chodzi kupno to zapytaj Blackninja. Bardzo dobry kontakt i ceny.

PS. Raczej bezgłośny.
 

johnwoo

New member
A czy AVR147 też grzeje się tak bardzo jak Onkyo 605? Można na nim postawić DVD, czy raczej odpada takie rozwiązanie?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepiej dla jednego i drugiego ja się nie grzeje wiec amplituner na dvd, a jak się nie mieści to w innym miejscu.
 

PJAST

New member
A ja mam pytanie odnośnie pilota HK 147. Czy nie ma problemów z zakodowaniem innych urządzeń (TV, DVD, ew. tuner kablowy)? Ograniczenie liczby pilotów to jedno z kryteriów mających DUŻY wpływ na wartość WAF :) , a ponieważ rozważam zakup tego HK, ma to istotne znaczenie.

Jak na razie słucham na starej wieży stereo Sony str-d209 z kolumnami 60W i 6om i jak dla mnie jest OK w pokoju tak ~22m2. Kolumny na razie chciałbym zostawić (chyba, że dostanę jakąś fajną ofertę na HK+JBLE60 czarne np. od blackninji;) miałem okazję odsłuchać jbli i dla mnie bomba) i na razie wymienić tylko ampli.

Tymczasowo będę słuchał w stereo (może za czas niedługi przeniosę się na 35m2 i wtedy rozszerzę zestaw kolumn). Słucham raczej średnio głośno lub cicho, lubię basik i raczej nie zaliczyłbym się do audiofili, 60/40 filmy/muzyka.
W grę wchodzi jeszcze Yamaha 363, 463 - mają hdmi, czy warto jednak dołożyć do H/K, może Onkyo 505/506?
Ze względu na cenę max 1200 na sam ampli.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

asawicki

New member
Witam
Ogólnie pilot spoko aczkolwiek "nie odbija od ścian" itp. Mimo usilnych starań nie udało mi się zaprogramować ani "n"-ki, ani telewizora Samsung 32Z308P. Ciekaw jestem czy uda się zaprogramować plazmę Panasonica
PV80, którą planuję nabyć. Może blackninja czy kiki coś wiedzą nt temat?

Również tymczasowo słucham w stereo, raczej cicho i "lubię basik". Nie jestem audiofilem więc nie napiszę wykwitów słownych nt odsłuchu ale jako zwykły użytkownik to HK 147 spełnił moje oczekiwania. Nie tylko moje. Żona i córka już "nie chcą głosu z telewizora" oglądając program/bajkę. Pozwoliło to również sprawdzić na nich prostotę obsługi amplitunera.
 

toma_ad

New member
asawicki napisał:
Witam
Ogólnie pilot spoko aczkolwiek "nie odbija od ścian" itp.
mi, jak dobrze wyceluję, to odbija

asawicki napisał:
Mimo usilnych starań nie udało mi się zaprogramować ani "n"-ki, ani telewizora Samsung 32Z308P.
mi enki też się ne udało. myślałem że z tv też nie dam rady (samsung le32r72b) ale robiłem jeden podstawowy błąd: chciałem ustawić tv pod przyciskiem hdmi. spróbowałem z vid3 do razu poszło

asawicki napisał:
Żona i córka już "nie chcą głosu z telewizora" oglądając program/bajkę. Pozwoliło to również sprawdzić na nich prostotę obsługi amplitunera.
no to masz farta. ja jak podkręcę basik to żona narzeka że ją mdli od tak niskch tonów ;-).

pozdrawiam
 

asawicki

New member
mi enki też się ne udało. myślałem że z tv też nie dam rady (samsung le32r72b) ale robiłem jeden podstawowy błąd: chciałem ustawić tv pod przyciskiem hdmi. spróbowałem z vid3 do razu poszło

Od początku próbowałem na vid3 i lipa.

no to masz farta. ja jak podkręcę basik to żona narzeka że ją mdli od tak niskch tonów :wink:.

No, moją też mdliło! Ale się okazało, że to nie przez niskie tony;)

pozdrawiam
 
Do góry