Amplituner w cenie do 1400 zł do zestawu Koda AV707v2 + SW1000v2

dragon79

Member
Myślę o wymianie starego amplitunera Technics SA-AX730 na coś nowego, co zagra dobrze z zestawem kolumn jakie posiadam, czyli Koda AV707v2 i SW1000v2. Zestaw w 95% wykorzystywany jest do TV i filmów. Co polecacie w cenie do 1400 zł?

Myślałem o takich jak poniżej, ale nie jestem zdecydowany...
Yamaha RX-V471 za 1300 zł
Denon AVR-1611 za 1150 zł
Onkyo TX-NR509 za 1400 zł
A może jeszcze inny?

Yamaha jest na razie moim faworytem. Ma dobrą opinię jeśli chodzi o kino domowe, nowa seria x71 podoba mi się z wyglądu, jest niska (15cm wysokości) co ma znaczenie ze względu na wnękę w szafce RTV, w której będzie stał amplituner oraz ma niski pobór mocy w stand-by.
Całość będzie współpracowała z odtwarzaczem blu-ray i TV marki Samsung oraz komputerem PC.
 

mors111

Active member
Bez reklam
w stereo najlepiej poradzi sobie Denon z ww , do kina to ja bym brał Onkyo , za jego nowinki technologiczne - radio internetowe , wejście USB ( odtwarza pliki Flac ) ,

sam mam 609 i w kinie jest bardzo dobrze , w stereo po lekkiej kalibracji też bardzo dobrze

509 ma dużo wejść , zdecydowanie więcej niż Denon jak i Yamaha

Yamaha pobiera najmniej w stand-by przy przesyłaniu sygnału po HDMI

Yamaha i Denon z tyły wyglądają dość słabo przy Onkyo
 

dragon79

Member
509 ma dużo wejść , zdecydowanie więcej niż Denon jak i Yamaha
Yamaha i Denon z tyły wyglądają dość słabo przy Onkyo

To prawda, że tak wyglądają. Przynajmniej na pierwszy rzut oka... bo jak przyjrzałem im się bliżej, to pod względem złączy cyfrowych HDMI są identyczne, pod względem złączy cyfrowych coaxial i optical najgorzej wypada Denon (1 optyczne + 1 koaksjalne), a Yamaha i Onkyo mają po 2. Pozostałe wejścia są analogowe i najmniej ich ma Denon, potem jest Yamaha a najwięcej ma Onkyo. Na plus Onkyo trzeba zaliczyć wyjście audio na drugą strefę, pre out na surround back oraz złącze RJ45.

Czyli wybór zawęża się do tegorocznych modeli...
Jeszcze jakieś pomysły? Czy ktoś z mających te amplitunery może się wypowiedzieć?
 

goabroad

New member
Witam,

Ostatnio zamieniłem Technicsa AX6 na HK AVR255 i jest rewelacja. 3D nie potrzebuję, głośniki zostawiłem póki co Eltaxy Liberty 5+ i gra to całkiem przyzwoicie. W przyszłości pewnie zmienię na Jamo lub coś podobnego. W kinie mam 5.0 i nie odczuwam braku suba.
Technics też grał fajnie i bas miał przyzwoity tylko brakowało mi w nim dekoderów dźwięku...
Używane HK255 można kupić za przyzwoite pieniądze, a jesli nowy to polecam blackninja.

Pozdrawiam,
 

dragon79

Member
Amplitunery HK nie podobają mi się z wyglądu, a poza tym są olbrzymie (ze względu na wnękę w szafce RTV muszę szukać czegoś do około 16 cm wysokości, żeby zostało jeszcze parę cm na cyrkulację powietrza).
Z wyglądu na żywo najbardziej trafiają do mnie Yamaha, Onkyo i Denon (w takiej właśnie kolejności).
Do Onkyo skutecznie zniechęca mnie wysoki pobór mocy w stand by z włączonym HDMI Pass Through - 30-40 W (w zależności od źródła wiedzy) w porównaniu z katalogowym 2,5W w przypadku Yamahy.

Poczytałem jeszcze trochę opinii, testów zagranicznych i coraz bardziej skłaniam się do ampli Yamaha, ale mam teraz na myśli model RX-V667 lub jego młodszego brata 671. 667 można znaleźć za około 1500 zł a 671 za 1850 zł. Trochę powyżej zakładanego budżetu, ale myślę, że lepiej poczekać i dozbierać te parę stówek.
 
Do góry