Amplituner używany do 1300zł - 100% filmów

biedrek

New member
Witam serdecznie.
Aktualnie posiadam zestaw stereo z kolumnami monitor audio rx2 oraz wzmakiem denon pma 710ae i służy mi tylko i wyłącznie do słuchania muzyki.
Postanowiłem rozbudować swój system do 5.0 o kolejne kolumny rx1 + centralny.

Czy jest szansa, by w tym przedziale cenowym kupić dobry amplituner w 100% do kina używany ? czy może lepiej dopłacić i wziąć coś droższego, co dla mnie oczywiście będzie kłopotem ?
Staram się bazować na kwocie, którą podałem w tytule.

Metraż to jakieś 15mkw.

Zależy mi na tym, by amp miał wejścia cyfrowe toslink, dekodery dts, dts hd, dd itd.
Mile widziane wejścia hdmi.
Amp najlepiej 5 kanałowy, 6/7 kanałowego systemu nie będę w ogóle brał pod uwagę, wystarczy 5.1.

Dodam, że kiedyś miałem amplituner pioneer VSX-520 (grał płasko, mało basu, który z kolei uwielbiam, miękki nie dudniący).

Jest szansa kupić używkę, która będzie o klasę wyższa od tego pionka ? a w dodatku zapewni bardzo dobry dzwięk tylko w kinie ?

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

A teraz pozwolę sobie zadać pytanie całkiem z innej beczki.

Po zakupie amplitunera mając na razie tylko dwie kolumny frontowe jak będzie z jakością dzwięku w filmach puszczanych ze ścieżką w dts'ie ? (stereo) ?

Czy cały bitrate ścieżki dts (mkv) czyli jakieś 1500kbps jest kierowany na fronty po downmixie ? kompresji ?
Jeżeli następuje kompresja to jaka jakość tej ścieżki dzwiękowej jest puszczana na fronty ?

W przybliżeniu będzie to coś podobnego do filmu puszczanego w stereo ze wzmaka stereo analogowo ze ścieżki PCM ? czy jednak w ampli na dwa fronty znacznie lepszego dźwiękowo ??

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry