Amplituner tylko do Netflixa

trialer

New member
Witam serdecznie, od kilku dni przetrzepuje internet w poszukiwaniu informacji na ten temat. Poszukuję wzmacniacza/amplitunera, który podłącze bezpośrednio pod TV (nie mam żadnych konsol, odtwarzaczy blue Ray itp). Na tv oglądam tylko Netflixa i Amazon z wbudowanych fabrycznie aplikacji (telewizor nowiutki Sony X90J). W natłoku amplitunerow na rynku nie potrzebuje odtwarzania plików wideo, chodzi mi tylko wyłącznie o dźwięk. Rozumiem, że dla uzyskania dobrego dźwięku z przednich oraz tylnych kolumn muszę szukać wzmacniacza (amplitunera?), który obsługuje najnowsze kodeki (dd+?) z wejściem HDMI? Napomne odrazu, że nie będą na tym zestawie słuchać muzyki tylko wyłącznie będzie służył do filmów. Czym się sugerować przy zakupie używanego wzmacniacza/amplitunera, żeby się nie zdziwić, że dźwięk z Netflixa w ogóle nie leci lub leci tylko z przednich kolumn? Zależy mi na dźwięku przestrzennym, ale więcej niż 5.1 (w domyślne ma być 5.0) nie upcham w moim malutkim salonie. Czy budżet 1000 zł na sam używany amplituner, który spełni w/w wymagania wystarczy?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Amplituner służy głównie do dźwięku, nie obrazu. Kup taki aby na wyjsciu HDMI obsługiwał ARC (fajnie jakby również eARC). Poszukaj coś z onkyo, Yamaha, denon, marantz, pioneer
 

trialer

New member
Witam, dziękuję za odpowiedź. Widzę, że za wiele nie ma do tysiaka na olx, albo źle szukam ;). Czy np. taki Onkyo TX-SR607 ogarnie Netflixa po HDMI? Kodeki DD+ oraz true HD posiada ale nie widzę na specyfikacji HDMI ARC. Czyli z tv nie wypuszcza na niego dd+/true HD po HDMI żeby ładnie grały filmy?
 

trialer

New member
Już wiem troszkę więcej, arc jest dopiero w HDMI 1.4 i wyżej, czyli ten Onkyo sr607 nie prześlę dźwięku z tv. Teraz pytanie, true HD dopiero eArc prześlę na ampli przez HDMI. Czyli tak naprawdę zostają bardzo drogie max 4 letnie ampli? (Kwoty powyżej 2000 PLN)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
z Netflixa to bedziesz miec dolby didital (plus) co najwyzej (5.1). Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz uzywke na olx z ARC do 1000 zl.
 

trialer

New member
Bardzo dziękuję o odpowiedzi. Już mniej więcej wiem co z czym ;)
@drosophilia - pozwoliłem sobie zgapic z Twojej stopki model ampli, widzę że TV też masz podobny. Znalazłem w dobrej kasie tego ciekawego Pioneera.
olx.pl/d/oferta/srebrny-amplituner-pioneer-vsx-924-s-150w-7-2-CID99-IDMBSx9.html
Sorry nie mogę jeszcze linka normalnie wkleić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry