Amplituner + stare głośniki

porkbone

Member
Mam stare kd SONY DAVS-550 i niestety dźwiękowo już wysiada ( max tylko DTS )
Chciałbym do OPPO UDP-203 zafundować jakiś sensowny amplituner , ale czy te stare
głośniczki można podłączyć do tak nowoczesnego sprzętu jak np ONKYO lub inne - chodzi o impedancję - głośniki 4 omy , subwoofer - 3 omy . Wiem dziadostwo ale nie będę rujnował całego pokoju.
 

mors111

Active member
Bez reklam
słabo to widzę

-satelitki są mizernej mocy , uszkodzisz je najprostszym amplitunerem
-4 ochm to nie problem są amplitunery obsługujące taka impedancje , ale jak pisałem wyżej , będą za mocne
-sub , potrzebuje zasilania które daje mu Twoje obecne kino , nowe amplitunery nie mają wyjścia na suba pasywnego - tu jest największy problem

pozostaje zakup amplitunera + zestaw kolumn z aktywnym subwooferem

jaki masz budżet na sprzęt ?
 

popej

New member
czy te stare
głośniczki można podłączyć do tak nowoczesnego sprzętu jak np ONKYO lub inne - chodzi o impedancję - głośniki 4 omy , subwoofer - 3 omy
To te głośniczki decydują o dźwięku. Podłączenie do nowoczesnego amplitunera może nieco poprawić całość, dzięki systemom korekty akustyki, ale na wiele bym nie liczył. IMHO możesz się przymierzyć do Pioneera VSX-S520, to jeden z nielicznych modeli, który obsługuje pasywny subwoofer. 3 Ohm może być trochę trudnym obciążeniem, trzeba by ostrożnie z głośnością.
 
Ostatnia edycja:

porkbone

Member
Nie przesadzam z głośnością już 25 % mocy dawało po uszach.
Nie zamierzam wybić okien. Trochę szkoda że ten Pioneer nie Atmosa.
Szkoda kupować sprzęt jak nie można wykorzystać dźwięku dostępnego na
płytach.
 
Do góry