Amplituner (spotify, radio internetowe) ok 2000 zł

maci

Member
Cześć,
Potrzebuję pomocy przy wyborze amplitunera. Zdecydowałem się na kolumny Magnat Quantum 657 lub 677 (pokój 30 m2).

Zastosowanie: 70% muzyka / 30% filmy, seriale, TV

Na oku mam:
- Yamaha rx-v479 lub 579
- Pioneer VSX 830/930
- Onkyo nr545
- HK 161S
- Sony
- Denon x1200W

Ponieważ przez najbliższe 2 lata nie zamierzam rozbudowywać systemu (zostaje przy dwóch kolumnach - malutkie dziecko, więc filmów i tak głośno nie będę oglądać;)), zastanawiam się czy nie wziąć jakiegoś amplitunera stereo (ewentualnie później wymienić) - pytanie, czy będę miał zauważalnie lepszy dźwięk.

Na początku skłaniałem się ku Yamaszce, ale ostatnio zacząłem zastanawiać się poważnie nad Pioneerem. Który wybór będzie najlepszy (przyznam, że nie mam zbytnio czasu, żeby osłuchiwać się każdą kombinacją kolumn+ampli).
 
I

irek6311

Guest
Te dwa posłuchaj > HK 161S czy Yamaha rx-v579, od Denon AVR-X2100(2200)W jak już bo seria 1100W bardzo słaba.
 
I

irek6311

Guest
Jeśli głownie do muzyki to Pioneer VSX-924, VSX-930 gra w muzyce ciut gorzej (stereo), jak VSX-830 ci pasuje to już twój wybór, nie jest to zła konstrukcja i pociągnie większość kolumn czego o Denon AVR-X1200W nie można powiedzieć.
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
A może pioneer sx-n30 dab? Co prawda trzeba dopłacić 500 zł, ale jest tu wszystko co potrzebujesz. Sam się nad nim zastanawiam. Stereo ampli z funkcjami sieciowymi + dodatkowo radio cyfrowe naziemne. Wszystko w jednej obudowie.
 

maci

Member
Obydwa Ampli stereo nieco przewyższają budżet, ale jestem w stanie to przeżyć:). Pytanie czy w praktyce odczuje roznice między np. vsx 830 a sx n30? Kolumny magnata są za swoją cenę niezłe, ale też nie jest to sprzęt najwyższej półki. A różnica 700zl.
 

maci

Member
Dziś pochodzilem po salonach audio i... no właśnie - wszyscy mówią, że stereo lepiej zagra. I tutaj polecony zostal mi onkyo tx 8150. Będzie ok? Może lepiej kupić nieco tańsze magnaty 675 a dołożyć do tx?
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak nie zamierzasz szybko inwestować w KD, to ampli stereo do oglądania filmów w zupełności wystarczy. W miarę dobre podłogowce są sporo oddać wrażenia z filmów. Tym bardziej, że pionek jak i onkyo mają wyjście na subwoofer i w każdej chwili możesz dokupić suba, jak Ci będzie brakować "kopa".
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie.

Sam nie raz się zastanawiam nad głośnikami do KD, ale mieszkam w bloku, salon z tv jest ogólnym pokojem , a więc pełno niepotrzebnych mebli itp. Po za tym, aby efekt kinowy był na dobrym poziomie, to musiałbym puścić audio głośniej. A że najlepiej filmy ogląda się wieczorem/nocy, to przy dużej głośności podczas wybuchów, pościgów samochodowych i innych efekciarskich atrakcji, zapewne miałbym sąsiadów w progu zaraz po 20 minutach filmów.
Tak więc zadowalam się moimi podłogowcami Avance Omega 505, i to mi w zupełności wystarcza.
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i fajnie. Miłego użytkowania.

p.s. Podziel się opinią jak się sprawuje, jak gra itp, w szczególności, jak działa część odpowiedzialna za odsłuchy przez LAN.
 
Do góry