amplituner sony dh500 połączyć z tv, ps3, komputer.bd jak?

redkca

New member
Witam, posiadam(bede mial w srode) amplituner sony str-dh500:
http://a248.e.akamai.net/pix.crutchfield.com/products/2009/03/158/x158stdh500-b.jpeg

chciałbym do niego podłączyć tv panasonic 42u20e, opis wejsc wyjsc:
http://www.zanim-kupisz.com/tv_view.php?ID=229&title=Panasonic TX-P42U20E

ps3 - chyba po hdmi najlepiej obraz i dzwiek
komputer stacjonarny - czytałem że można po hdmi do karty graficznej, ale trzeba odłączyć od karty dźwiękowej wszelkie podlaczone urzadzania
bluray sony s470- hdmi

w jaki sposób to podłączyć? bo słyszałem kilka wersji , że wszystko podłączyć do tv (ale nie mam tyle wejść) albo połaczyć dodatkowo optykami bo hdmi nie przepusci dźwięku w amplitunerach sony
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, posiadam(bede mial w srode) amplituner sony str-dh500:
http://a248.e.akamai.net/pix.crutchfield.com/products/2009/03/158/x158stdh500-b.jpeg

chciałbym do niego podłączyć tv panasonic 42u20e, opis wejsc wyjsc:
Telewizor LCD Panasonic TX-P42U20E - Opinie, ceny, recenzje - zanim-kupisz.com (tv lcd)

ps3 - chyba po hdmi najlepiej obraz i dzwiek
komputer stacjonarny - czytałem że można po hdmi do karty graficznej, ale trzeba odłączyć od karty dźwiękowej wszelkie podlaczone urzadzania
bluray sony s470- hdmi

w jaki sposób to podłączyć? bo słyszałem kilka wersji , że wszystko podłączyć do tv (ale nie mam tyle wejść) albo połaczyć dodatkowo optykami bo hdmi nie przepusci dźwięku w amplitunerach sony

patrząc na tylko dwa wejścia HDMI to nie ma szans podłączyć wszystkiego na raz do TV :smile:, pytanie, co z telewizją, mam na myśli jakąś kablówkę z tunerem, lub pakiet C+, N lub Polsat Cyfrowy? wg mnie poniższe podłączenie powinno być ok (wersja z tunerem tv):

ampli --> TV, HDMI OUT -> HDMI 1
dekoder tv --> TV, HDMI -> HDMI 2, do tego audio - optyk/coaxial do ampli
grafika z kompa --> amplituner, HDMI -> SAT IN
bd s470 --> amplituner, HDMI -> BD IN
ps3 --> amplituner, HDMI -> DVD IN

w przypadku braku dźwięku w amli sprawdź w ustawieniach urządzeń źródłowych czy są odpowiednio przyporządkowane wyjścia audio (hdmi), oraz w ampli czy pod danym HDMI jest jako źródło dźwięku również hdmi (w niektórych ampli można konfigurować tak, że pod np BD IN źródłem dźwięku jest OPT1) tak np jest u mnie w pionku
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

redkca

New member
niestety ale samo hdmi nie przesyla dźwięku, narazie sprawdziłem i działa w ten sposób:

amplituner -> tv - hdmi obraz i chinch dźwięk
ps3 -> tv - hdmi

na amplitunerze ustawiam na tv i mam dźwięk nawet z ps3. aczkolwiek chce zrobić coś takiego (załącznik)
mam nadzieje że zadziała jutro ide po kable i będe sprawdzał


kurde teraz dopiero zauwazyłem, że tv nie moge po optyku podłączyć tylko po chinchach chyba że jakoś inaczej można ?????

w takim razie jak pc podłączyć do amplitunera żebym mógł mieć dźwięk w głośnikach od ampl.
bo tak jak na rys. jest, to dźwięk idzie po chinchach (nie po optyku bo sie nie da)
a chciałbym mieć przestrzenny bo lubie z kompa filmy ogladać
plyta glowna - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2740#sp
karta - geforce 460gt
dźwiękowa - CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY 2 MODEL SB0240
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    95,9 KB · Wyś: 2791
Ostatnia edycja:

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnie pytanie: mam karte dźwiękową sb0240 tam jest wyjścię DIGITAL OUT czy mogę podłączyć do amplitunera takim kablem Kabel optyczny T-J DIGITAL Toslink Jack 2,5 m (2629297734) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

powinno działać, widzę, że płyta ma cyfrowe wyjścia RCA I SPDIF, więc też powinno działać po ustawieniu wbudowanej karty dźwiękowej jako domyślnej, zastanawia mnie grafika, czy masz pełne wyjście HDMI czy miniHDMI, spróbuj w opcjach dźwięku sprawdzić czy nie można ustawić HDMI jako źródła dźwięku,
jeśli chodzi o twoje połączenia z poprzedniego postu, to z każdego źródła podłączonego do ampli przez HDMI na wyjściu TV OUT powinien być dźwięk i obraz bez podłączania innych kabli audio
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP

redkca

New member
No wlasnie o to chodzi ze nie idzie kupilem juz kable hdmi ,mam podlaczone i nie dziala xd jak przelaczam na amplitunerze na bluray to obok jest skrot opti, przelacze na sat jest opti jak na dvd to coax i nie da rady tego zmienic zeby bylo hdmi.
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
No wlasnie o to chodzi ze nie idzie kupilem juz kable hdmi ,mam podlaczone i nie dziala xd jak przelaczam na amplitunerze na bluray to obok jest skrot opti, przelacze na sat jest opti jak na dvd to coax i nie da rady tego zmienic zeby bylo hdmi.

przeglądałem na stronie Sony dane techniczne i jeżeli ten zapis "Przypisywanie wejścia cyfrowego NIE" oznacza to, że nie można dokonać zmian w ustawieniach źródła dźwięku, to musisz podłączyć tak jak proponowałeś, dodatkowymi kablami, choć trochę dziwi mnie fakt, że nie można przesłać dźwięku razem z obrazem po HDMI w ampli Sony ;-)
pozdrawiam
 
Do góry