Amplituner RX 497 + Dali Concept 2 + Playstation 3

grisza1010

New member
Witam serdecznie,

po raz kolejny muszę prosić Was o pomoc. Zawsze mi pomagaliście więc mam cichutką nadzieję, że i tym razem uzyskam nieocenione wsparcie.

Kwestia powinna być dobrze znana osobom które posiadaja konsolę Playstation 3.

A więc, amplituner jest podłączony do Dali Concept 2. Natomiast do Amplitunera (RX 497) podłączona jest konsola za pomocą podstawowego kabla od konsoli który jest zakończony chinczami. W linku jest kabel typowo componentowy, zaś ja mam zwykłe chinche. OK muzyka jest fajna, cieszy moją gębę. Lecz chciałbym ją jeszcze poprawić, bo wiem, że na tych ,,sznurówkach" za dużo nie wyciągnę.

Pomysł jest taki: mam na stanie takie coś:BEHRINGER UCA 202. Jak wiemy Playstation 3 ma optyka i mogę niezależnie ustawić w opcjach konsoli po jakim kablu ma lecieć dźwięk: HDMI, SCART/EURO, Optyk. Pomysł mam taki aby : powyższe urządzenie podłączyć poprzez USB do konsoli (jak podłączam, zaczyna się palić dioda więc sądzę, że działa). I teraz optyk z konsoli chce wsadzić do tego urządzenia, a z tego urządzenia dwa IC poprowadzić do amplitunera.

No właśnie, Panie i Panowie, co o tym sądzicie, czy to w ogóle przejdzie? Czy jest sens?

pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Powiem szczerze wątpię, że system operacyjny ps3 obsłuży to urządzenie, rozumiem, że chciałbyś podłączyć do ampli konsolę w sposób cyfrowy ? Jeżeli twój ampli nie ma optyka a ma np. coaxial, to pozostaje zakup konwertera lub wykonanie go samemu:
Konwerter Optical->Coaxial (TosLink->RCA Coaxial)

Ze względu że optyk i coax to ten sam sygnał cyfrowy (inne medium) to taka konwersja nie wprowadza żadnych strat itp.
 

grisza1010

New member
Bardzo dobry pomysł z tym konwerterem. Jednakże jak sprawdzałem w sklepach internetowych to wydaje mi się, że ma jedno wejście optyczne (ok) ale też tylko jedno RCA... W takim razie jak ja to podłącze do amplitunera by mieć Stereo?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
W przypadku sygnału cyfrowego wystarczy jedno RCA, można w ten sposób przenieść stereo, lub nawet 5.1/7.1 w przypadku amplitunerów kina domowego (DD, DTS).
 
Do góry