Amplituner Pioneer 919 - problem z fonią z HBO HD

tom

New member
Posiadam amplituner Pioneera 919. Korzystam z dekodera PVR cyfry+. Fonia przekazywana do amplitunera przewodem koncetrycznym (Coaxial). Ogólnie nie ma problemów z dekodowaniem fonii na poszczegolnych kanalach cyfry+, problemy pojawiają się na kanale HBO HD. Automatycznie włącza się dekoder Prologic II, pojawia się komunikat dial norm - 27 (np. na kanałach tvn-u najczęściej - dial norm -4..) i niestety dźwięk jest mocno przesterowany, probowalem różnych ustawień i nic. Czy jest możliwość regulacji parametru dial norm (normalizacja dialogów) i czy ktoś z Państwa spotkach się z takim problemem. Proszę o pomoc w tej sprawie...

Pozdrawiam
 

tom

New member
Podłączałem przewodem HDMI, ale cyfra nie przesyła dźwięku Dolby Digital poprzez HDMI, a więc dźwięk PCM stereo i wszystko jest w porządku. Zmieniałem także dekoder na Golden Instara 980 i na tym kanale HBO HD efekt ten sam... Poprzedni mój amplituner Onkyo 304 nie miał z tym kanałem problemów... Czy Pioneer jest tak czuły na poziom sygnalu wejściowego, czy może ten egzemplarz jest uszkodzony ... Prosiłbym jeśli jest możliwość, aby ktoś z Państwa sprawdził to u siebie, może np. HBO HD z innej platformy... Tego kanału poprzez ten amplituner nie da rady słuchać...
Pozdr.
 

tom

New member
Też mam taką nadzieję, że wina leży po stronie nadawcy sygnału HBO HD, problem ten nie występuje na innych kanałach cyfry +.
Jeszcze raz zwracam się z prośbą, czy ktoś mam możliwość sprawdzenia w/w problemu u siebie, może dostarczając sygnał HBO HD z innej platformy.

Napisałem też maila do serwisu Pioneera w Gdyni, czekam na odpowiedź...

Pozdr.
 
Do góry