Amplituner Onkyo TX-RZ 900

SebaK1205

New member
Bez reklam
No to teraz, cena polskiego dystrybutora jest wyższa o 200 zł i to jeszcze do negocjacji, wiec przypuszczam iz podobny poziom bedzie.
 
Dzięki za zainteresowanie tematem , widzę że wątek jest rozwojowy :) , więc jeśli chodzi o odsłuch to oczywiście był takowy w salonie i dodatkowo na głośnikach które posiadam czyli Melodika BL 4 , i generalnie brzmienie mi odpowiadało , u mnie w domu jest inaczej , pewnie po części wpływ ma inne pomieszczenie , może to że głośniki są nowe i musiałby jeszcze trochę pograć , inne źródło , kable itp. Zaznaczę jednak od razu że Onkyo nie gra tak źle jak by można wnioskować , gra bardzo dobrym pełnym i kontrolowanym basem i co najważniejsze tylko wtedy gdy zachodzi taka potrzeba , tutaj przypomina mi trochę Arcama - AVR 400 którego kiedyś miałem tylko że Arcam robił to z większą kulturą , dźwięk jest poukładany z dużą ilością szczegółów niestety czasami zbyt dosadnie podanych , krążą opinie że Yamaha gra ostro , mam 2040 i porównałem je na przykładzie koncertu The Eagels , kto oglądał ten wie , sporo gitar , wokali , świetna realizacja , i tam gdzie niby ostro grająca Yamaha robiła co mogła żeby oglądać koncert z przyjemnością Onkyo szczególnie na wokalach momentami
potrafiło nieprzyjemnie zasyczeć . Myślę że na innych głośnikach Onkyo może zagrać dużo lepiej , w salonie grało jeszcze na wysokich modelach Quadrala , Tannoya , Polk Audio i dawało radę także ma potencjał .

Jeśli chodzi o zakup , to kupiony w salonie w Szczecinie , sprowadzony od dystrybutora EIC także gwarancja jest tak jak być powinna . Kupując go dowiedziałem się od sprzedawcy że parę dni wchodzi nowy cennik m.in na Onkyo i niestety , może być drożej .
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Będą i po 4999zł.To na razie nowość.Ale dziwie się ze nie ma i nie będzie za 10 000 tys modelu??Ten toroid w środku wygląda tandetnie.Wcześniejsze modele jak mój puszka elegancka.No ale cenę udało się zbić, i droższego onkyo pewnie nie będzie
 
Pytałem w sklepie o TX-RZ3000 oraz TX-RZ1000 , na razie cisza w tym temacie , może są zadowoleni z wyników sprzedaży 900 i wstrzymują się z premierą nowych modeli.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Kurcze mnostwo ludzi ma teraz RZ-ki..

az takie swietne sa?

No podobno.Tez trochę poczytałem na forum innym.W stereo bardzo dobre.Ciekawe tylko jak z awaryjnością..?Mi to tylko na kinie zależy.Ale jeśli dobre w stereo to tym bardziej w kinie.Model RZ 900 że tylko mocniejszy jest.W tych modelach co się pojawią 1000/3000 to powinni obowiązkowo schować te przyciski pod klapkę.Bo w tych obecnych modelach pod klapką nic nie ma.Trochę to dziwne
 
Też jest to jakiś pomysł , mam pytanie do właścicieli głośników Melodika BL 40 czy one mają tendencję do wyostrzania brzmienia , czy też muszą się po prostu porządnie "wygrzać"
 

cezary69

New member
Bez reklam
No podobno.Tez trochę poczytałem na forum innym.W stereo bardzo dobre.Ciekawe tylko jak z awaryjnością..?Mi to tylko na kinie zależy.Ale jeśli dobre w stereo to tym bardziej w kinie.Model RZ 900 że tylko mocniejszy jest.W tych modelach co się pojawią 1000/3000 to powinni obowiązkowo schować te przyciski pod klapkę.Bo w tych obecnych modelach pod klapką nic nie ma.Trochę to dziwne
Eee no jak nic nie ma :) jest tam tego od metra :D dobrze, że to schowane i nie widać tego. Tak na szybko 10 przycisków plus regulator krzyżowy. Co do RZ900 to nie tylko trochę mocniejszy, ale ma lepszą sekcję w stereo + pozłacane wejścia głośnikowe i jeśli ktoś chce mieć przy kinie lepsze stereo no to 900 choć w 800 też nie jest źle ciągle jest to dobre stereo.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Kolega niedawno zakupił RZ-900 i rzeczywiście - to gra. Ale. Jeżeli zależy komuś tyko na brzmieniu, to nie ma problemu.
Inny mój Kolega postanowił wymienić swojego TX-NR 818 na RZ-900. Jednak po wnikliwej analizie tematu, zrezygnował. RZ-900 nie ma tego, na czym mu zależy. Np. brak skalowania do 4K i MHL. W tej sprawie rozmawiał również ze sprzedawcą. O to, co mu odpisał:
Jeśli ktoś potrzebuje skanowanie 4k to ma taką funkcję najczęściej w TV i
producenci doszli do wniosku, iż nie ma potrzeby dublowania tych funkcji. Podobnie z HDMI MHL, każdy nowy tv ma teraz smart funkcje i wszystkie multimedia. Bez obaw układ kalibracji działa znacznie lepiej w porównaniu do starszych modeli
”.
A czy te powyższe wnioski rzeczywiście pochodzą od producentów, czy od Pana sprzedawcy? I niby skąd, tyle krytycznych uwag użytkowników odnośnie właśnie kalibracji? Rezygnacja z Audysseya to był błąd.

Na chwilę obecną, zainteresowałem Kolegę Pioneerami serii LX-...9, które kładą RZ-ty pod względem wyposażenia i możliwości, a brzmieniowo również wypadają bardzo dobrze.
Pozostaje mieć nadzieję, że RZ-1000 i 3000 będą dużo lepsze i to pod każdym względem niż obecne RZ-ty, co sugerowałaby również znaczna różnica cenowa. ;)

Pozdrawiam.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Też tak myślałem na początku, że to krok w tył z brakiem skalowania do 4K ale jak się to weźmie na spokojnie :) to brak tego wcale nie będzie przeszkodą. Mając tv z 4K jest to po prostu zbyteczne, a po drugie o czym my mówimy kiedy tak naprawdę programów full hd jeszcze tv nie ma, a nie mówiąc o 4K to pieśń przyszłości i to nieokreślonej.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że tak. Ale to już indywidualne podejście klienta. ;) Lecz może być i tak, że to amplituner będzie miał lepsze skalowanie niż TV.

Przy okazji. Zapowiedziana jest nowa seria Onkyo - TX-SR, z 5-tką w środku.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Też rajcowałem się skalowaniem z DVD do FULL HD w moim onkyo.I po co to mi jak już filmów na DVD nie mam , to przeszłość, wiec co mam skalować ;) Tak samo z 1080p na 4K.To drugie zaleje rynek masowo myślę.I 1080p do "lamusa" (moja opinia trochę naciągnięta) Najmocniejsze onkyo pewnie z 25kg będzie ważyć jak zawsze ;)
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Też jest to jakiś pomysł , mam pytanie do właścicieli głośników Melodika BL 40 czy one mają tendencję do wyostrzania brzmienia , czy też muszą się po prostu porządnie "wygrzać"

na Twoim miejscu zmieniłbym glosniki na klipsch lub jbl studio 280 lub 290 do tego ampli... wcale bym go nie sprzedawał...wygrzanie sie glosników jest wazne ale tez na pierwszy rzut ucha slychac czy ta para ma sie ku sobie tzn...czy ampli i glosniki pasuja do siebie nawet przed wygrzaniem...
 
Do góry