Amplituner ONKYO TX-NR609, jaki zamiennik WIFI dla ONKYO UWF-1 ?

dziadek266

New member
Wpiąłem do USB z tyłu, a później konfiguracja w ustawieniach sieci amplitunera - tak jak każde logowanie do WiFi: nazwa i hasło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gumowy

Member
A ja mam jedno pytanie moze troche glupie :)...
Czy mamy jakies korzysci jesli podlaczymy ten dongle wifi zamiast podlaczenia ampli kablem do routera wifi?

Ja łacze się z w ampli po wifi przez router czy dzieki temu dongle mial bym wiecej funkcji czy cos?

Czy ktos z userow tego ampli mógł by opisać aplikacje z zakładki net?
(chodzi mi konkretnie o my favroties, home media i mp3tunes)
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Jedyna korzyść to brak kabla co dla mnie jak i dla Ciebie (wnioskuję) nie jest problemem.
No i port USB wolny więc nie ma problemu z żonglowaniem donglem i pendrive.
W kwesti zawawrtości zakładki net czy to przy połączeniu przez kable czy przez dongla różnic żadnych nie ma i nie ma prawa być.
Favourites to jak sama nazwa wskazuje "ulubione" - zapisywane są tam dodane przez użytkownika np. stacje radiowe.
Mp3tunes nie używam, nie pamiętam nawet czy mam...
 

gumowy

Member
co do favorites to chodzilo mi o to czy da się np wrzucić piosenki z kompa na jakąś chmurę i odtwarzać je w ampli...

Największa wada tego ampli to brak youtuba :(
 

quasimodek

Member
Bez reklam
co do favorites to chodzilo mi o to czy da się np wrzucić piosenki z kompa na jakąś chmurę i odtwarzać je w ampli...

Największa wada tego ampli to brak youtuba :(
Amplituner kina domowego to nie kombajn multimedialny, już o tym pisałem kiedyś.
On ma za zadanie obrabiać dźwięk (czasami też obraz) i przesyłać go do kolumn (i TV).
Jak chcesz Youtube (z kinem niewiele ma to wspólnego) to dokup jakiś tani DVD czy BD z obsługą sieci i będziesz miał to załatwione.
 

gumowy

Member
dokupiłem bd soniaka i jest git ale to zawsze utrudnienie zmiana źródeł itd...

oddzielna aplikacja na tele...
Trzeba bedzie kupić harmana :)
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Wszystko zależy oczywiście od tego co komu potrzebne.
Dla mnie Youtube w ampli jest zbędny. Mam w TV, w kompie i komórkach. Wszystkim mogę zestreamować do ampli dźwięk więc to ostatnia z zalet jaką ewentualnie kierowałbym się przy kupnie ampli do kina.
 
Witam
Chciałbym mojego 609 podłączyć do neta, niestety :cry:oryginalny UWF 1 Onkyo trochę straszy :shock: ceną :confused:.
Mam w domu NETGEARa N150; w związku z tym pytanie czy w/w mógłby służyć jako zamiennik.
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :)
Tp link 722 potwierdzony, że działa. Koszt jakieś 35 PLN na znanym portalu aukcyjnym.

Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej
 

Nordic

New member
Szukałem małego urządzonka na wi-fi do podłączenia do mojego onkyo tx-nr509, znalazłem (od przodu w podstawie 4cm u góry 2cm wysoki na 11,5 cm długi na 8,5cm) stoi w pozycji pionowej. Netis wf2412 (150Mbps) 59zł w konfiguracji repeatera w port sieciowy na kablu, gdyż posiadam jeszcze router linksysa który zarządza wi-fi. Wi-fi z hasłem nie z kluczem, i co najważniejsze mam wolne usb z przodu. To małe urządzonko posiada funkcje AP Router, Repeater, WDS, WDS+AP, Client
 
Ostatnia edycja:

kusy78

New member
Jest jeszcze nano router TP-LINK TL-WR702N. Sam go używam, a dostałem za 10 zł od cyfrowego polsatu do dokodera. Wziąłem dwa, bo mam multirum. I działa super z moją 616-ka
 

glan_ik

New member
Hej,
jest ktoś w stanie podać jakie stacje w radiu internetowym znajdujecie na swoim onkyo? mam 414 i zastanawiam się nad zakupem wifi, bo z anteny kiepsko u mnie zbiera.
Jeżeli taka lista jest gdzieś dostępna, to muszę źle szukać, ponieważ jeszcze na nią nie wpadłem.

Za pomoc z góry dzięki.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Jest aplikacja vtuner a tam jest multum stacji.
Dodatkowo można wpisać do ulubionych adresy strumieni i też poleci. W ulubione chyba do 40 stacji można zapisać.
Wejdź sobie z kompa na stronę vtunera i popatrz czy jest to co Cię interesuje.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :)
Tp link 722 potwierdzony, że działa. Koszt jakieś 35 PLN na znanym portalu aukcyjnym.

Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej

A coś takiego jak TL-WN725N pójdzie? Ten 722 jest zdecydowanie za duży... Mam TX-NR579 dokładnie, więc muszę to wcisnąć w port USB z przodu.
 
Ostatnia edycja:

kusy78

New member
Przecież jest wszystko wyjaśnione w poście.
Wystarczy się cofnąć do 1 strony.
725 nie działa.

Jest jeszcze nano router TP-LINK TL-WR702N. Sam go używam, a dostałem za 10 zł od cyfrowego polsatu do dokodera. I działa super z moją 616-ka
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ja mam ten problem, że w TX-NR579 USB jest tylko z przodu, a u mnie amplituner jest względnie blisko ciągu komunikacyjnego w pokoju. Musiałbym mieć więc coś wymiarów oryginału od Onkyo.
 
Do góry