Amplituner Onkio tx-nr626

pawelcali

New member
Witam

Mam zamiar zakupic sobie zestaw Onkio tx-nr626 + jamo s 606 hcs 3 ale nie mam możliwości odsłuchu tego zestawu i muszę się opierać na opiniach innych użytkowników i nie wiem czy to dobry wybór.
Dlatego prosiłbym o opinie lub ewentualne sugestie oraz ewentualnie propozycje innych zestawów.
Na sprzęt mam przeznaczone 3500 - max 4000 zł , SUB na tą chwilę nie jest potrzebny ale pewniej później sobie do kupie.

Mój " salon " ma 25m2 , lubie czystą muzykę i głęboki bass ( takie bęęęęęęę :smile: ) myślę że muzyki będzie około 60% (w przewadze klubowej ), do tego PS3 i filmy . Sąsiadom też fajnie by było podokuczać mocą :smile:.
Chciałbym żeby amplituner czytał radia internetowe (o ile da się i to chyba chciałbym najbardziej z bajerów dodatkowych i właśnie nie wiem czy dobrze ja rozumuje te podłączenia lan) oczywiście wi-fi i bluetooth tez nie pogardze , ogólnie taki sprzęt multimedialny.

Pytając sie sprzedawcy w MEdia markt czy rtv-agd mówią zę nie wiedzą, ale można podłączyć pod internet , pominąwszy fakt żę w sklepie jest 8 amplitunerów a reszta na stronie internetowej do zamówienia, odsłuchu zero .

Stwierdzenia że sprzęt za takie pieniądze na pewno fajnie zagra też nie pomagają , czytałem o jakiś problemach w onkio z hdmi i zastanawia mnie np róznica w poborze prądu onkio 600w a np yamaha rx-v773 330w , masakrycznej ilości dekoderów , koderów i innych funkcji nawet nie staram sie zrozumieć .

Z góry dziękuje za podpowiedzi , pozdrawiam .
 

collider

New member
Bez reklam
Onkyo 626 ma wbudowane WiFi a także LAN. Tak więc połączenie z internetem to bajka. Obsługuje też radio internetowe. Ma też bluetooth. Ogólnie jest to bardzo fajny ampek jeżeli chodzi o obsługę sieciową. Jedyną wadę, jeżeli wogóle uznajemy to za wadę jest umieszczenie wejścia USB na tyle a nie na froncie urządzenia. Jeżeli chodzi o brzmienie, są tu tacy co chwalą sobie ten model, ale ja bym nie był tego taki pewien. W kinie na pewno zagra bardzo dobrze, ale w stereo raczej królem nie będzie, mało detaliczny dzwięk. Osobiście uważam, że jest to godny polecenia ampek.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Hmmm, ja widzę USB na froncie
A co do mocy maksymalnej to się kolego nie przejmuj. Małe szanse żebyś go obciążył przy 5.0 maksymalnym poborem prądu.
68b254ea-cbc5-49bc-8817-959e461a92b3_big.JPG
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z jednej strony sprzęt ok. w tym budżecie, ale raczej do kina niż do stereo. Do stereo najlepiej zakupić wzmacniacz, a jeżeli nie to przynajmniej lepsze kolumny i inny amplituner. Onkyo od zawsze miało dobrze wyposażone amplitunery i były swietnie w KD, niestety w stereo już nie grały za dobrze. Jeszcze kwestia, co dla kogo brzmi dobrze?:) Nie tyle tu chodzi o brak detali, bo akurat uważam że w tym aspekcie Onkyo gra bardzo detalicznie, ale o brak większej dynamiki czy płaskim basie. Tylko piszę cały czas o graniu w stereo, bo w kinie sprzet ten gra zupełnie inaczej. Co do Jamo s606, to też w muzyce mnie nie powaliły. Góra jasna i na dłuższą metę męczaca, a i bas pozostawia wiele do życzenia. Taki bez większej kontroli czy zróznicowania. Masz jeszcze do wyboru Wharfedale Obsidian czy JBL Loft. Czyli ogólnie sprzęt ok, ale niekoniecznie przy 60% muzyki. Najlepiej to udaj się gdzieś na odsłuch, bo ja porównuję to brzmienie z tym co teraz posiadam, a całkiem mozliwe że Ty byś był zachwycony? Możesz tez na początek kupic lepsze fronty, a później dokupisz reszte zestawu lub po prostu dokupić wzmak stereo, ale to wtedy lepiej wybrać amplituner z pre-out.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witam
Sorki ze zadam pytanie tutaj, ale nie chcę zakladac specjalnie nowego watku . Otóż tez szukam nowego ampli i na celowniku mam ten sam model oraz sony str dn850 i yamahe 773. Ma ktos moze porowanie? Ampli ma byc uniwerslny.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sony nie słyszałem. Yamaha gra dość ostro, więc fajnie by bylo dobrac ciut cieplej grające kolumny. Plus Yamahy, że posiada wyjście pre-out, ktore umożliwia podpięcie wzmacniacza stereo. Onkyo tez dobry sprzet, więc duzo zależy od Nas samych co wybierzemy?. Zobacz jeszcze Marantza 5007/5008, bo też fajny klocek i niezly w stereo.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Krzysiek1980 dzięki za sugestie. Marantz jest dosc drogi. Nie chce raczej przekraczac raczej 2000 pln. Zapomnialem dodac ze glosniki mam Onkyo z zestawu hts6000.(ampli sie spalil wiec zostaly tylko glosniki 7.1)
Wg specyfikacji kazdy z nich (glosnikow) ma 120w mocy i 8 ohm impedancji.
Yamaha owszem wiem ze gra ostro. Mi trzeba ampli uniwersalny, tzn kino, ps3 i muza.
Sony najbardziej mi najbardziej pasuje bo caly sprzęt posiadam tej wlasnie marki (tv,ps3, blu) i bylby komplet
Ale nie wiem jak to gra.
Czekam dalej na sugestie
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Porównaj ze wzmacniaczem stereo w podobnej cenie, to dopiero uslyszysz róznicę na basie i dynamice;-) Mnie tego brakowalo przy szybszych utworkach rockowych, a teraz jest znacznie lepiej. Czasem jak dłużej słuchalem na Onkyo, to miałem wrażenie że wokaliści mają po 60 lat i nie chce im się grać.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Sony najbardziej mi najbardziej pasuje bo caly sprzęt posiadam tej wlasnie marki (tv,ps3, blu) i bylby komplet
Ale nie wiem jak to gra.
Czekam dalej na sugestie

Jeśli interesuje cię sony to zobacz lepiej poprzedni wyższy model 1040, jest dużo lepiej wyposażony od 850, a można je znaleźć w zbliżonej cenie.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
quasimodek-czy w Twoim Onkyo jest płaski bas i brak dynamiki ?
No bo ja tego u siebie nie zauważyłem.
Nie narzekam :) Jest bas, jedt detaliczne granie, jest dynamika.
Wielokrotnie pisałem, że dla zwykłego zjadacza chleba jest to w zupełności wystarczający zestaw.
Dodatkowo moje kolumny nie cierpią na brak basu. Seria ES od JBL idealnie zgrywa się z denonami i onkyo. A w kinie to jest dopiero potęga!
Apetyt przychodzi dopiero w miarę jedzenia. Także na wzmak mam jeszcze czas :)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Porównaj ze wzmacniaczem stereo w podobnej cenie, to dopiero uslyszysz róznicę na basie i dynamice;-) Mnie tego brakowalo przy szybszych utworkach rockowych, a teraz jest znacznie lepiej. Czasem jak dłużej słuchalem na Onkyo, to miałem wrażenie że wokaliści mają po 60 lat i nie chce im się grać.

No właśnie,porównuję sobie cały czas,wcale nie jest źle.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No to po co kupowałeś wzmacniacz, skoro nie słyszysz szczegolnej róznicy między nim a ampli KD?:) Ja już na NAD C326 słyszałem sporo więcej w stosunku do mojego Onkyo.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
To fakt, 609 i 616 mają HDMI na froncie
616 ma 2 USB (przód + tył)
Widzę że pojawił się nowy zawodnik 636 - HDMI wróciło na front
 

pawelcali

New member
Witam ponownie.

Udało mi się zrobić odsłuch niestety był mały wybór- onkyo nie było .
Sprzedawca polecił mi
Denon AVR-X1000 lub Yamaha RX-V475
Denona słyszałem w stereo z Magnat supreme 800 oraz ( nie jestem na 100% pewien ) HECO Victa 701
Magnat bardziej mi sie podobał -- był głębszy bass ale szczerze nie powaliły mnie chyba potrzebuje czegoś więcej ( lub sprzedawca nie umiał wciskać kitu :D , bez Suba chyba nie da rady.
Chyba jestem w jeszcze większej czarnej du... niż byłem .

Zaczynam sie zastanawiać czy nie zrezygnować z bajerów typu wifi bluetooth i zostać tylko przy radiach internetowych a różnice kasową przeznaczyć na lepsze głośniki .
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
Sprzedawca polecił co miał.Ale wiec że ta Yamaha i ten Denon to bardzo słabe amplitunery , przy Twoim budżecie nie warte nawet grama uwagi.
 
Do góry