Amplituner nowszy czy..... lepszy? :)

buda102

New member
Witam

Szukam i czytam po sieci juz pare dni i cały czas głupi jestem :)

W ciągu najbliższych dni kupuje telewizor - wybór padł na Panasonic TX-L47ET5e.

Mam też stary wzmacniacz stereo, który już trzeba zmienić. I tu mam zagwozdkę.

Na pewno ma być to amplituner do kina domowego (budżęt - max 900zł) Tylko czy lepiej kupić nowszy z HDMI i pozostałymi dekoderami, jeśli NIE planuję zakupu odtwarzacza Bluray, czy starszy a z wyższej półki byle miał wejścia OPTICAL??

np: Denon AVR-3803 vs ONKYO TX-SR308
 

KaDet

New member
nowszy... lepszy a może używany jeszcze lepszy?

Jeśli faktycznie max 900 to w tej kasie znajdziesz nie tak starą używkę i nie będziesz musiał rezygnować z HDMI. No może tylko nie wstrzelisz się z obsługą 3D i to przy Twoim wyborze TV byłby mały brak. Ogólnie polecam Ci jednak trochę się wstrzymać, dołożyć 3 może 4 stówki i kupić coś z czego na pewno będziesz zadowolony i nie odczujesz tak szybko chęci wymiany sprzętu. 9 stówek to trochę mało a dokładając naprawdę niewiele można oderwać się od sprzętu z najniższej półki. Pamiętaj - sprzęt to nie zakup na chwilę...
 

buda102

New member
... No może tylko nie wstrzelisz się z obsługą 3D i to przy Twoim wyborze TV byłby mały brak...

A to nie jest tak, że TV dekoduje dźwięk i po optycznym wyjściu "podaje" już 5.1? Na razie (przynajmniej rok) będę oglądał 3D tylko z TV..
 
Ostatnia edycja:

KaDet

New member
To może od początku żebyśmy razem wiedzieli o czym piszemy: po pierwsze napisałeś, że "na pewno ma być to amplituner do kina domowego" a więc wnioskuję, że do niego podłączysz jakiś odtwarzacz (wiem że nie kupujesz Blu-Raya ale może masz coś innego) - czy dobrze myślę? Po drugie czy do TV i Ampli będziesz chciał podłączyć jakiś dekoder od któregoś dostawcy płatnej telewizji? I po trzecie bo nie dokładnie zrozumiałem Twoje pytanie: mógłbyś dokładniej opisać czego oczekujesz po wyjściu optycznym z TV?
 

buda102

New member
To może od początku żebyśmy razem wiedzieli o czym piszemy: po pierwsze napisałeś, że "na pewno ma być to amplituner do kina domowego" a więc wnioskuję, że do niego podłączysz jakiś odtwarzacz (wiem że nie kupujesz Blu-Raya ale może masz coś innego) - czy dobrze myślę?

Podłączę DVD do TV po HDMI a dzwięk optycznym do amplitunera. Nie zawsze będę odpalał kino (czasem coś oglądam w nocy) więc chcę mieć możliwość oglądania z dzwiękiem na TV

Po drugie czy do TV i Ampli będziesz chciał podłączyć jakiś dekoder od któregoś dostawcy płatnej telewizji?

Tak. Cyfrowy polsat. Jak wyżej - HDMI do TV a dźwięk optycznym do amplitunera

I po trzecie bo nie dokładnie zrozumiałem Twoje pytanie: mógłbyś dokładniej opisać czego oczekujesz po wyjściu optycznym z TV?

Tv ma wbudowany odtwarzacz filmów - oglądając z niego film z dźwiękiem 5.1 po optycznym wyjściu podam go do amplitunera..
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja już mam tyle lat KD i do tej pory nie obejrzałem nic z dźwiękiem HD, więc pomimo że mam ampli z nowymi dekoderami po prostu nie używam ich. Czekam aż mi padnie stare DVD to wtedy dopiero kupię jakiś BD, no chyba że mnie coś kopnie na kupno:) Uważam że z tych 2 co podałeś w 1 poście to Denon delkasuje w przedbiegach to najniższe Onkyo. Jakość dźwięku będzie duuuużo lepsza w Denonie. Z 9 lat temu ten model kosztował u dystrybutora prawie 7k. 150W na kanał, pre-out, 16,5 kg wagi mówią same za siebie. Jak faktycznie nie szukasz nowinek i nie będziesz kupował odtwarzacza BD, czy nie potrzebował HDMI to ja bym stawiał na Denona
 

Prokop

New member
Bez reklam
Tak naprawdę wszystko rozbija się o wiedzę na temat sprzętu. Kupując nawet starszy amplituner można cieszyć się dźwiękiem HD trzeba tylko znać co i jak spiąć jaki sprzęt kupić mając dany amplituner itp itd, no i trzeba wiedzieć jakie inne funkcje są potrzebne, np. radio internetowe. Mając taką wiedzę można śmiało kupić starszy sprzęt ale z wyższej półki, inaczej można wejść w maliny. Pisać co jak i do czego to czasu zbraknie, daj sobie chwile, poczytaj, sam dojdziesz co i jak.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiesz, szkoda mi trochę dobre DVD odstawić w kąt i kupować BD. Jak ogólnie wiadomo oryginalne płyty są dość drogie, a ściągając z sieci musiałbym zainwestować w laptopie w nagrywarkę. No i czyste płyty też nie są tanie. Na pewno jak mi poleci to DVD to następne będzie BD. Wydatek praktycznie żaden jak się pracuje, tylko właśnie ta cena płyt. Kolekcję ponad 1000 filmów mam na DVD, więc kupno BD to teraz by było tak tylko z ciekawości jeśli chodzi o obraz i dźwięk HD:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
no widzisz

a ja jakiś czas temu kupiłem BD LG model 660 i mogę oglądać filmy HD po sieci za pomocą DLNA , no i przez USB ( o ile film nie ma więcej niż 4Gb ) bez wypalania płyt

koszt 399zł w sklepie ( w necie pewnie jeszcze troszkę taniej )
fajne BD , ma dostęp do neta ( Youtub , Ipla ... )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolekcję ponad 1000 filmów mam na DVD

To zacnie, wrzuc jakies fotki. Jak zabrales sie do takiej kolekcji, zakup po jednej sztuce spontanicznie na "zakupach w markecie" po czym seans i na poleczke, czy tez zestawy juz wczesniej znanych pozycji tylko do kolekcji?
Pytam bo ja czasem znam doskonale tytul, a mimo to kupuje film na BD tylko po to aby "miec" :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Oryginałów to mam może z 30. Większość to są filmy DVD ściągane z torrentów, wypalane na płycie i w segregator. Jak bym miał mieć tyle filmów na oryginałach to bym musiał chyba dodatkową szafę wstawić:) Jakość taka sama bo ludzie wstawiają albo już obrobione albo 1:1. Ja ogólnie zawsze lubiłem oglądać filmy. Kiedyś z ojcem ok 200 kaset VHS, później 2 pełne stojaki płyt nagranych w DiviX, a teraz DVD. Tak jak piszesz, ja też mam tak że nawet mając film na DiviX, musiałem mieć go w lepszej kopii na DVD i podejrzewam że z BD będzie podobnie, a przynajmniej jakieś klasyki. A tak odbiegając od tematu, jakie BD na przyszłość byście polecili do ok. 500- 700zł. Nie musi mieć połączenia z internetem. Czytałem że dość dobre są Panasonic DMP-BDT221, LG BD660. Znalazłem też Panasonic DMP-BD75 trochę tańszy od modelu BDT 221, jest jakaś znacząca różnica? Głównie chodzi o bezproblemową pracę i czytanie formatów Audio, DVD - również tych nagrywanych, bo DiviX nie oglądam. Co byście polecili?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
no widzisz

a ja jakiś czas temu kupiłem BD LG model 660 i mogę oglądać filmy HD po sieci za pomocą DLNA , no i przez USB ( o ile film nie ma więcej niż 4Gb ) bez wypalania płyt

A to dlaczego?
Miałem kiedyś LG 570 i odtwarzał wszystkie pliki bez względu na ich wielkość.
Pewnie masz dysk w pamięci sformatowany w FAT32.Spróbuj sformatować dysk w NTFS.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oryginałów to mam może z 30. Większość to są filmy DVD ściągane z torrentów, wypalane na płycie i w segregator. Jak bym miał mieć tyle filmów na oryginałach to bym musiał chyba dodatkową szafę wstawić:) [...]

Wlasnie, tak sie zastanawialem gdzie Ty bys to wszystko pomiescil i ile trzeba by na to wylozyc pieniedzy, liczac tak srednio 30-40zl dvd to mamy ok.30k :)
Swoja droga nie lepiej to wrzucic na jakis pojemny dysk i z poziomu rozbudowanego menu (okladki itp) przegladac kolekcje, zamiast wachlowac plytami?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zacząłem kolekcjonować filmy jak jeszce dyski przenośne nie były tak popularne jak teraz, wiec już szkoda tych nagranych i ponumerowanych płyt było. Poza tym jak ci padnie dysk to wszystko idzie w (cenzura). Może trochę staromodny jestem:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez jestem staromodny, wole miec cos fizycznie w reku z drugiej jednak strony szybki dostep do pelnej kolekcji to fajna sprawa, ale o awari dysku nie pomyslalem, nie chce nawet myslec jaki bol musi przezywac w takiej sytuacji kinomaniak/kolekcjoner :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ból niewyobrażalny:) Tak nawet się zastanawiam na co przyszłościowo zgrać moje prywatne zdjęcia, żeby to poleżało kilkanaście lat bez szwanku. Myślałem o płycie, ale po kilkunastu latach mogą być problemy z odczytaniem jej. Chyba że teraz DVD lepsze robią jeśli chodzi o utlenianie itp. Myślałem o dysku przenośnym ale to też nie daje gwarancji czy z czasem nie padnie. Może jakaś karta SD, a za chwilę może się okazać że przestanie być popularna i nie będzie jak jej odczytać, podobnie jak to jest w przypadku komputerowych dyskietek, filmów VHS itp. W sumie to pamiątka na całe życie i dla innych pokoleń:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Swiete slowa, zdjecia to chyba najwiekszy skarb, filmy przy tym to pierdniecie - rzecz nabyta ale zdjecia to nasza historia, dla mnie warte wiecej jak sprzety ktore posiadam. Ja to rozwiazalem tak, mam kilka dyskow i na kazdym kopia, kiedys spadl mi jeden oblal mnie tylko zimny pot, po czym przypomnialem sobie ze mam jeszcze przy okazji zrobione kopie na 2 innych HD. Od tego czasu juz bardziej przykladam sie do pielegnacji i robie kopie zapasowe za kazdym razem :) Jak dodamy do tego ze zdjecia zaczalem juz robic w momencie pojawienia sie pierwszych cyfrowek latwo sie domyslec ze zdjec tych sa tysiace, a raczej grubo wiecej.
 
Do góry