Amplituner-nie wiem jak podłączyć do pc

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam szanownych forumowiczów.
Posiadam stary,ale jary Kenwood KRF-V5020 i chciałbym go sparować
z SB Live!5.1,model SBO 100,na układzie EMU10K1 SFF.Przeglądałem forum i większość użytkowników jest wyposażona w wyjścia-wejścia,których ww.amplituner nie posiada.Jak mogę uzyskać dźwięk 5.1 na amplim?
Dla zainteresowanych,zamieszczam link z ww.sprzętem.
Pzdr.
http://www.allegro.pl/item208521606_kenwood_krf_v5020_amplituner_do_kina_domowego.html
 

hojnorek

New member
nie wiem co masz na myśli pisząc: "Przeglądałem forum i większość użytkowników jest wyposażona w wyjścia-wejścia," Jestem użytkownikiem i nie jestem wyposażaony w żadne wyjścia-wejścia :D

kartę możesz połączyć z ampli kablami analogowymi (na 99% jack -> 2x chinch) musisz użyć 3 takich kabli. w ampli wpinasz się w wejście "DVD 6 CH. INPUT)

aby usłyszeć dźwięk 5.1 musisz mieć odpowiednie źródła. mp3 możesz usłyszeć w sześciu głośnikach ale nie będzie to 5.1

powodzenia!
 

mobor

Banned
Jest stary ale na pewno nie jest jary !

Moc 15-20 watt na kanał, brak sensownych dekoderów, wejsc cyfrowych .(jakichkolwiek)... ciniutko
 

serr

New member
mobor ma racje - to coś jest ready na wszystko ale nic nie ma w sumie
albo podąłcz SB-ka 3 parami chinch zgodnie z instrukcją SBLive dostępna na stronie creative albo co bym ci poradził wymiane tego cudaka na jakikolwiek używany nawet ampel z dekoderami,wejściami itp - za 500 pln coś spokojnie znajdziesz w używkach
 

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krótko:co polecacie w temacie ampli?
Głośniki,które posiadam:przód-Soundfinder250(m.z.110W,m.m250W)
tył-jakieś z Tonsilu(m.z70W,m.m.110W)
center-Sonata(m.z.40W,m.m.90W)
subw.a-ny-Altus80A(m.w.40W).
Pzdr.
 

mobor

Banned
program minimum na dzien dzisiejszy to:

- wejscie cyfrowe - przynajmniej 1 (dobrze jeśli są 3)
- dekodery DTS, DD - na pokładzie

Moc ? Wg potrzeb /NIC co jest w obudowie wysokiej na 10 cm nie jest w stanie oddać 100W na kanał w pełnym paśmie/
Firmy żadnej nie wymienię ale wiadomo nie od dziś że liczące się marki to:

Harmann Kardon
Yamaha
Denon
Onkyo
Pioneer

kolejność przypadkowa.
Sony sobie podarujmy
 

serr

New member
piszczie co sądzicie o tym htr6030 bo sam mam problem - duży amplituner mi nie potrzebny bo potrzebuje dzwięk do kompa, muzyki w DTS i kina domowego a mam pomieszczenie 25 metrów
jeszcze większy problem to głośniki bo do tak małego pomieszczenia to niewielki wybór na rynku a jak podłącze dobre np. ikony to jakość wymaga takiej ilości mocy że pracować się przy tym nie da
już myślałem czy by nie podąłczyć jakichś małych monitorków pod Zone 2 tylko do tego by móc pracować przy kompie
może ktoś w sensowny sposób rozwiązał ten problem
s.
 

serr

New member
no może ale jak teraz siedze przy kompie to lewy głośnik mam niecały metr od twarzy a prawy około metr
z kolei podczas oglądania mam 4 metry do głośników a surround za plecami
i dlatego tak by mi pasowało programowe przełączanie - komp na tył/przód a reszta tylko normalnie
s.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kup normalne kino, zapomnij o zone dwa , taniej bedzie kupic do kompa głośniki.

2225gn.jpg
 

serr

New member
konflikt - słucham muzyki 7-8 godzin dziennie
jak kupie komputerowe to będe miał denny dzwięk i mase satelitek bo do kompa nie ma dobrych głośników
wszystko musi być razem i podłączone tak by nic nie miąchać mechanicznie - tylko komp,piloty,przyciski
te głośniczki co masz to są fajne dla blondynek bo fajnie wyglądają tylko jaki to może dać dzwięk
nic nie będzie lepsze jak 2 konkretne fronty na dobrym amplu
s.
 

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krzyszta napisał:
Krótko:co polecacie w temacie ampli?
Głośniki,które posiadam:przód-Soundfinder250(m.z.110W,m.m250W)
tył-jakieś z Tonsilu(m.z70W,m.m.110W)
center-Sonata(m.z.40W,m.m.90W)
subw.a-ny-Altus80A(m.w.40W).
Pzdr.

Witam!
Cały czas oczekuję na konkretną odpowiedź,proszę o podanie np.do 5-u modeli,które móglbym brać pod uwagę.Dziękuję Wam za ogólniki,ale w ten sposób to nic nie wybiorę.Cena do 1500 zł.
Pzdr.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Onkyo TX-SR604
CA 540Rv2
Yamaha RX-N600
Harman AVR-145
JVC RX-D411

Posłuchaj, wybierz później Ci sprawdzimy cenki.
 

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
blackninja napisał:
Onkyo TX-SR604
CA 540Rv2
Yamaha RX-N600
Harman AVR-145
JVC RX-D411

Posłuchaj, wybierz później Ci sprawdzimy cenki.

Sorki za późny odzew,ale rozumiecie-praca.
Odwiedziłem MM i SATURN,spasowały mi 1 i 3,ale ceny chyba nie przeskoczę-max.1000zł.Na Allegro licytywowałem Onkyo 505,ale gościu mnie przebił.
Czy coś zmieniło się w temacie? Pzdr.
 

Krzyszta

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krzyszta napisał:
Sorki za późny odzew,ale rozumiecie-praca.
Odwiedziłem MM i SATURN,spasowały mi 1 i 3,ale ceny chyba nie przeskoczę-max.1000zł.Na Allegro licytywowałem Onkyo 505,ale gościu mnie przebił.
Czy coś zmieniło się w temacie? Pzdr.
Sorry,ale nikt nie odpowiada,czy mam założyć nowy wątek???
 

blejdd

New member
problem z JVC

dołączam się do pytania...


Posiadam amplituner JVC RX-411 i podlaczylem go do komputera, jednakze nie dziala mi dzwiek... nic nie slychac... do kompa wchodzi Jack, a do ampli 2x cinch pod Video In (chce przeslac do ampli sam dzwiek, bez obrazu). Co robie nie tak lub moze trza cos ustawic? prosze o pomoc!
 
Do góry