amplituner + monitory 2,0-2,5 tys

hp13

New member
Witam
Historia jest krótka - był sobie ampli. SONY STR-DE445... coś strzeliło i już go nie ma :)

No i teraz zrobił się problem, bo powyższy ampli gościł u mnie kilka lat i totalnie wypadłem z obiegu - czytałem trochę Wasze forum, ale zaczynam się już w tym gubić :(

Pomóżcie mi mądrze wydać 2,0-2,5tyś zł na amplituner + 2monitory

jest:
- pokój 3,5x3,5m
- z tyłu 2 surround, jakieś niefirmowe 8om 10-50W
- centralny tej samej firmy ;) 8om 10-70W
- aktywny sub KODA-SW15A

brakuje:
- amplitunera (nie chciałem nic sugerować, ale doradźcie czy lepiej inne monitorki czy ampli)
myślałem nad YAMAHA RX-V467, PIONEER VSX-819, a może nawet PIONEER SVX-520 by styknął, ONKYO TX-SR607) ?
- monitorki STEREO - JAMO S 604? Nic innego nie wpadło mi w oko (wiem, powinienem napisać ucho, ale niestety nawet tych JAMO nie słyszałem) - nie chcę kolumn podłogowych, zajmują sporo miejsca a ja i tak wolę woofer.

zastosowanie:
40% filmy 5.1 (ac3) (z TV SAMSUNG LE40B651)
20% filmy 2.0 (mp3/ac3/aac) (z TV)
30% koncerty 5.1 (ac3) (queen,scorpions, scooter, madonna) (z TV)
7% mp3 z kompa (konwersja do DTS)
3% inne źródła np. analogowe z notebooka - stereo mp3

POMOCY - co razem spasować żeby to ręce i nogi miało ?
 

killpit

New member
Z monitorków to polecałbym Klipsch B2 świetne głośniczki o dużych możliwościach.
Jeżeli chodzi o ampli szedłbym w kierunku zdecydowanie Pionka 919 lub Onkyo 607 albo jeszcze lepszy wybór 608 THX,DSX,EISA itd... bardziej przyszłościowy lepsza scena muzyczna.
 

hp13

New member
dzięki za info
jedno jest pewne - u mnie zagości MAX 5.1 (7.1 odpada)
dlatego wolał bym nie inwestować w ampli który obsługuje 7.1 a nawet 7.2
bo to jest coś, czego ja nie wykorzystam - zauważ z czego się przesiadam :)
wolał bym wydać 2tyś na coś 5.1 niż 2,5tyś na 7.1

i zapomniałem dodać, że nie interesuje mnie w ampli opcja video - wiem że to jest wszędzie, ale ja używam ampli do dźwięku

a to wszystko już widzę tak pod 2,5 :(

a może lepiej wymienić tez tylne i centralny ?
8om z 6om - nie koliduje to ze sobą ?
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Kolego gwarantuję ci że zmieścisz się w budżecie wystarczy pogadać z Blackninją.
Natomiast w takim ampli jak 607 czy 608 nie płacisz za to że ma 7.1,7.2 ale przetworniki które są w nich dają dużo więcej niż niższe modele a co za tym idzie lepsza scena i muzyczna i kinowa.
Zawsze możesz wziąć 508 :)
 

hp13

New member
Czyli uważasz że Onkyo 607 + Klipsch B2 (od Blackninja)?
reszta może zostać ? tył, centralny nie zawadzą ?
taki komplecik będzie najoptymalniejszy za ta kwotę ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Min to TX-SR308 + Klipsch B2, nowe dekodery są i 5,1 . Można pomyśleć o 607 jeśli w grę wchodzi srebrny, bo już tylko takie zostały na wyprzedaży.
 

hp13

New member
Dzięki za podpowiedzi - ale jeszcze trochę Was pomęczę, oczywiście jeśli mi pozwolicie.

A więc tak - na 100% ONKYO TX-SR607 ( myślicie że to real cena? - aukcja 1194714827 )

i teraz co do frontów, to powiedzmy że dobre monitory do 1000zł
nadal obstawiacie te klipsch b2 ? ( aukcja 1173851752 )
niektórzy piszą o nich że to troszkę lepsze niż plastik

zależy mi na wysokich tonach, bas będzie z aktywnego SUBA

no i pytanie o tył i centralny - nie będzie to sprawiało kłopotu amplitunerowi?
nie spalę sobie żadnych kolumn tym amplitunerem?

może pytania wydają się dziwne, ale kto pyta...
 

hp13

New member
BLACKNINJA - to ja mam sprawę do Ciebie
napisz mi proszę na forum, albo na maila - tomek.hp13@gmail.com
poszczególne ceny

AMPLITUNERA ONKYO TX-SR607 (czarny / srebrny)
2szt kolumn KLIPSCH B2
1szt kolumna KLIPSCH C1

i na jakie upusty mogę liczyć wkraczając w jaki próg :)

moja koncepcja dzięki Wam jest taka:

albo: 1. ONKYO TX-SR607 + 2szt KLIPSCH B2; + moje surround, center i SUB;
albo: 2. ONKYO TX-SR607 + 4szt KLIPSCH B2 + 1szt KLIPSCH C1; + mój SUB;
 

killpit

New member
Proponuję koncepcję 2 :) czyli 607+B2+C1 rewelka
Co do sprzętu to bezpieczniej u Blackninji ma od polskiego dystrybutora z pełnymi gw. Klipsch 5lat a Onkyo 3lata ISTOTNE uważaj na przemytników czasem zaoszczędzisz drobne a stracisz grube :)
 

hp13

New member
90% że 607 + 4xb2 + c1
na razie czekam na wycenę u blackninji

a co sądzicie o kolumienkach KEF C1 ? albo KEF IQ10 ? IQ30 ? Monitor Audio RS1 ?
nic innego mi nie polecicie - dobre stereo na przód? 1000-1500zł?
w tym przedziale cenowym też KLIPSCH B2, czy zmiana ?
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Również dobre głośniki lecz zdecydowanie inna charakterystyka dzwięku.Przede wszystkim skuteczność w Klipschu daję wielkie możliwości szczególnie wieczorem potrafią dużo :) jak na takie maleństwa.
 

hp13

New member
mętlik na maxa
jedyne co wiem to ONKYO 607 :) - za to Dziękuję (przez duże D)
faktycznie często chwalony, chociaż słowa krytyki też się trafiają :)
ale do niego (srebrnego jednak, czarny widziałem na żywo... szału nie ma)
chyba jednak parka KEFów IQ30 żeby cieszyły ucho... i raczej w wersji WHITE... żeby cieszyły oko :)

Tył i centralny na razie zostawię, ale nie omieszkam pomyśleć o KEFach C1 + C6 na centrum przy następnej wypłacie...

jak by BLACKNINJA mi to wycenił to wiedział bym na czym stoję, na razie allegrowe ceny "na tapecie"
 

killpit

New member
Kolor to kwestia gustu w brzmieniu się nie różnią :)
607 to świetny ampli wykosił wielu w tej klasie cenowej a krytykę znajdziemy na wszystko nawet na Mercedesa albo BMW :)
Co do Kefa warte głośniczki lecz polecałbym je najpierw odsłuchać.
 

gorylla

New member
Bez reklam
90% że 607 + 4xb2 + c1
na razie czekam na wycenę u blackninji

a co sądzicie o kolumienkach KEF C1 ? albo KEF IQ10 ? IQ30 ? Monitor Audio RS1 ?
nic innego mi nie polecicie - dobre stereo na przód? 1000-1500zł?
w tym przedziale cenowym też KLIPSCH B2, czy zmiana ?

Podepnę się nieco pod temat, bo kolega kombinuje zestaw KD oparty o monitory Klipscha, co i mi zaczęło chodzić po głowie. Na ten moment jestem w 90% zdecydowany na zestaw QQ5000 z ampli Onkyo 508 ew. 607, ale jeszcze mam miesiąc do zakupu, więc szukam jakiejś rozsądnej alternatywy. Jak ktoś pamięta założony przez mnie wątek, to w sumie preferuję podłogówki z przednim br i co najważniejsze jak najmniej głębokie (dlatego odrzucam F1set czy np. Jamo 606, bo fronty są w nich zbyt głębokie, a QQ są płytkie i nie będą mi zbytnio wystawać na pokój).

Ale kolega podsunął mi pomysł oparcia zestawu na monitorach Klipscha. Na postawienie dobrych monitorów miałbym nawet miejsce- jeden na półce z boku TV i drugi na bardzo szerokim parapecie. Ogólnie miałoby to nawet sens, bo akurat półka i parapet są mniej więcej na podobnej wysokości (1m), w podobnej odległości od TV (też 1m) i podobnej odległości od kanapy (3m), z której oglądam filmy czy słuchałbym muzyki. BR z tylu w monitorach serii B by mi nie przeszkadzał, bo miejsca za nimi będzie sporo- w przeciwieństwie do miejsca za podłogówkami).

I teraz pytanie- czy KD oparte na zestawie 4xB2 + C1 (ew. 2xB3 na front +2B2 na efektowe + C1) zagrałby lepiej niż QQ5000- szczególnie czy porównywalnie w kwestii basu (dla F1 najniższa to 38Hz a dla B2- 62Hz, a B3- 55Hz (to jakby trochę niezbyt głęboko)- czy będzie to wystarczający bas, aby nie było potrzeby kupowania suba, bo kompletnie nie mam na niego miejsca)?

Rozumiem, że najlepiej byłoby tego posłuchać i porównać, ale być może odpowiedź jest na tyle prosta, że mogę sobie darować odsłuch.
 

marecki6

New member
Bez reklam
jezeli zalezy ci glownie na KD to zapomnij o monitorach bez sub'a ... do kina sub musi byc i tyle - sam sie o tym przekonalem calkiem nie dawno bo wydawalo mi sie ze jamo s606 wystarcza ... wiec nawet jezeli kupisz podlogowki to bez sub'a w kinie sie nie obejdziesz
 

gorylla

New member
Bez reklam
Problem w tym, że kino nie jest dla mnie priorytetem, a jedynie miłym dodatkiem. Rozkład preferencji jest mniej więcej równy pomiędzy KD, muzyką, a grami na PS3. Rozumiem Twoje uwagi i zdaję sobie całkowicie sprawę z tego, że sub do kina jest niezbędny, ale niestety u mnie nie wchodzi w grę. Dlatego szukam rozwiązania z przyzwoitym basem bez suba. Szkoda że fronty klipscha są tak głębokie...
 

hp13

New member
Chciałem serdecznie podziękowac za wszystkie porady jakich mi tutaj udzielono - SPECIAL THX dla "killpit" i "blackninja"

miało być 2,5 a wyszło 4,5 tyś :)
ale jak szaleć to szaleć - raz a dobrze
wyszło tak że ONKYO 607 podłączony jest do KEFÓW: z przodu 2x IQ30 centralny C6, tył 2x C1 - na początku grało tak se... ale po wygrzaniu i dostosowaniu amplitunera już gra super... może jeszcze potrafi to zagrać lepiej, ale to już jak rozgryzę cały amplituner.

Jeszcze raz dzięki

Pozdrowionka
 
Do góry