Amplituner Marantz

Ano-2013

New member
Cześć, przymierzam się do zakupu kolumny centralnej. Obecnie mam stereo z klipscha rp 8000 plus sub 115, wzmak marantza. Kolumna swoje kosztuje, będzie to model z tych większych czyli rp 404c lub rp504c. Wiadomo chciał bym słuchać jej zaraz po zakupie ale nie mam na ta chwilę amplitunera. Rozważam zakup używanego slima lub niższych modeli sr 5,6. Pytanie kluczowe jak to jest teraz z tym Hdmi arc i 4k. Bo ogólnie z z satki to się nie martwię jednak dużo korzystam z netflixa. Jeśli włączę film w 4k to normalnie mi będzie działał dźwięk jeśli tylko amplituner będzie wyposażony w hdmi arc? Nie koniecznie musi mieć 4k? Bo obrazu e tej sytuacji nie przetwarza?
Co innego jak by z satki czy blueray leciało 4k?
 

werf

Active member
Bez reklam
Jeśli kupisz coś, co ma e-Arc to kanałem zwrotnym pójdzie atmos itd. Zwykłym Arc tylko 5,1. Co do drugiej części pytania, jeśli amplituner ma obróbkę lub przepuszczanie 4K to zadziała.
e-Arc jest w modelach od tamtego roku. Nie wiem, czy we wszystkich 8012 i 7012 na pewno tak.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ogolna zasada polega na tym ze kazde urzadzrnie - satelity, xboxy i inne dziady podlaczasz do amplitunera a go do TV.

Problem zacznie sie wtedy gdy bedziesz mial nowiuski TV ktory obsluguje atmosa w netflixie. Wtedy odpalisz na tv netflixa i nie wyslesz dzwieku w atmosie do amplitunera. Ale wysles dzwiek w jakosci 5.1 I tylko w tej jedynej sytuacji moze byc problem.

Ale ty nie masz atmosa - glosnikow w suficie wiec ciebie raczej problem nie dotyczy. Wiec wystarczy zwykly ARC.


At same timing (1st half 2018), we will issue a firmware update for the following HDMI 2.0 compliant models to achieve eARC compatibility:

SR6012, SR7012, SR8012, AV7704, AV8805
 

Ano-2013

New member
Dzięki Panowie, kupię jakiś tańszy model nie z tych najnowszych bo marantz się ceni, dlatego sr500x, sr600x no jeszcze rozważam slimy nr150x, 1609 itp. Ogólnie to za jakiś czas pewnie kupię lepszy. Oglądałem też onkyo bo one w sumie łatwiej dostępne cenowo i większej teoretycznie mocy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Do klipscha wiekszosc ludzi kupuje onkyo
Takie 646 bys kupil i by zapewne ci styklo.
 

Ano-2013

New member
646 nie ma niestety pre out. Czyli fronty nie będą leciały przez wzmacniacz. Centralna kolumna klipsch ma 150/600w, trochę mocy potrzebuje.
 
Do góry