Amplituner Marantz SR7010 + wzmazniacz PM7003 jako końcówka

DrWredman

Active member
Panowie pomóżcie.

Mam zagwostkę, jak skonfigurować połączenie: TV + Amplituner Marantz SR7010 + wzmazniacz PM7003 jako końcówka.

Chcę aby było tak, że włączam TV pilotem Sony i wszystkie sprzęty uruchamiają się razem, czyli TV, Ampli i Wzmak.
Teraz jest tak, że odpala się TV i amplituner, ale wzmak milczy. Muszę go uruchamiać pilotem od wzmaka. Kabelek Remote Control pomiędzy Marantzami jest podłączony.

A jeśli nie będzie to możliwe, to czy wzmak może pozostać zawsze włączony jako Power Amp Direct?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Lipet, przecież pytałeś już o to kilka dni temu i znów skopiowałeś post?
NIe ma bata, musi chodzic. Kabelek dobrze podłączyłeś?
 

grzelex

New member
Raczej nie zadziała włączenie wszystkiego pilotem od telewizora, ale możesz włączyć wszystko pilotem od ampli. Zaprogramuj tylko pilota.
 

grzelex

New member
Podaj mi adres mailowy na priv, bo chyba pisząc do Ciebie nie mogę podpiąć załącznika.

Udało się zaprogramować?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pytałem i wzmak się załącza jesli użyjė pilota od ampli, ale już pilotem od TV niestety uruchamiam tylko ampli.
Wcześniej pisałeś, że pilot od tv włącza ci też ampli lub pilotem od Marantza włączasz oba, ale nie TV.
Jeszcze raz, czy próbowałeś takiej konfiguracji:
pilotem od tv włączasz tv, który to włącza ampli (przez HDMI jak rozumiem).
W ampli masz gniazdo Remote OUT - Teraz z Ampli, który jest już włączony powinien iść impuls (zwykły RCA, pomarańczowy kabelek z zestawu, ale może być dowolny) na wzmak stereo.
Do wzmaka stereo ten sam kabelek podłączasz do gniazda Remote IN, bo to on ma dostać impuls z amplitunera. Oczywiście guzik w PM musisz mieć włączony na StandBy.
Nie bardzo rozumiem, że dlaczego miałoby to nie działać?
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    33,1 KB · Wyś: 37
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Grzelex dzieki za kody, teraz pilotem od ampli moge właczac i obslugiwac TV i chyba jestem w stanie nauczyć żonę jak i co włączać, choć łatwo nie będzie ;)

Krzychu
To co piszesz powinno działać, ale nie działa.
Nawet zamienialem in/out na odwrót out/in i nic.

Ale jest tak, że jak włączę TV pilotem od Sony, albo teraz przyciskiem power na pilocie od ampli, to odpala sie TV oraz ampli. Wzmak nadal pozostaje na standy-by. Ale gdy teraz wcisnę czerwony przycisk Power na pilocie od ampli, wzmak się budzi i dołącza do zestawu.

Tak więc da się ale trzeba używać dwóch przycisków power na pilocie od ampli, jeden do TV drugi do zestawu audio.
 

grzelex

New member
krzysztofradio wg mnie nie działa dlatego, że używając pilota od telewizora, sygnał wybudzenia ampli jest podany po HDMI, a nie z pilota Marantz i dlatego nie jest uruchamiany wzmacniacz. Przesyłanie sygnałów między urządzeniami Marantz kablem dotyczy tych otrzymywanych z pilota.
 

werf

Active member
Bez reklam
krzysztofradio wg mnie nie działa dlatego, że używając pilota od telewizora, sygnał wybudzenia ampli jest podany po HDMI, a nie z pilota Marantz i dlatego nie jest uruchamiany wzmacniacz. Przesyłanie sygnałów między urządzeniami Marantz kablem dotyczy tych otrzymywanych z pilota.

Niema to znaczenia .W momencie uruchamiania AV jest podawany sygnał wyzwolenia na Remote OUT/IN ,co prawda do końca nie wiem czy w produktach D&M jest to cyfra czy analog,dla przykładu w CA jest cyfrowy nie zgodny np z końcówką MM7025
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
w Mtz są zwykłe cincze czyli analogi RCA. U mnie jest tak ustawione, że jednym pilotem włącza się PM i SR, który wysyła sygnał do jednej końcówki MM, a ta z kolei do drugiej MM.
 

werf

Active member
Bez reklam
w Mtz są zwykłe cincze czyli analogi RCA. U mnie jest tak ustawione, że jednym pilotem włącza się PM i SR, który wysyła sygnał do jednej końcówki MM, a ta z kolei do drugiej MM.

Być może protokół-transmisja jest przesłany jako analog ale do końca tego nie wiem .Zwykłe czincze nie jest równoznaczne z sygnałem analogowym: )
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kupowałem do celu analogowe RCA, bo te z pudełka były dość liche.
Nie znam się, ale czy gdyby były to cyfrowe gniazda RCA to chyba po analogowym kablu by nie poszedł analogowy sygnał?
 

werf

Active member
Bez reklam
Kupowałem do celu analogowe RCA, bo te z pudełka były dość liche.
Nie znam się, ale czy gdyby były to cyfrowe gniazda RCA to chyba po analogowym kablu by nie poszedł analogowy sygnał?

KR drut jest drut w tym przypadku co nadasz to pójdzie nie ważne czy to drut od lampki czy jakiś wypasiony marketingowo coaxial,rca czincz ważne aby miał dwie żyły
 
Do góry