Amplituner + kolumny stereo do 5000 tys.

mtbakk

New member
Witam,

Długo myślałem czy kupić zestaw 5.0 czy 2.0 do mojego pokoju 12m2 i jednak zdecydowałem się że kupię jakiś amplituner + głośniki podłogowe stereo. Większość pewnie teraz powie że jak chcesz kupić zestaw stereo to nie kupuj amplitunera ale ja jednak chce kupić amplituner ze względu na późniejszą rozbudowę.

W sumie to już mam swoich faworytów ale jestem otwarty na propozycję i nowe wizyty odsłuchowe dlatego proszę o wasze opinie.

Budżet: 5000 zł MAX
Muzyka: Pop, R&B, Soul, Folk, Rap (Adele, Amy, U2, Rihanna, Eminem, Madonna, Michael Jackson)
Pokój: Prostokąt 12m2

Faworyt - Amplituner AVR 265
Faworyt - Głośniki JBL E80, ES80, Jamo C605

Pozdrawiam
Michał
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Większość pewnie teraz powie że jak chcesz kupić zestaw stereo to nie kupuj amplitunera ale ja jednak chce kupić amplituner ze względu na późniejszą rozbudowę.
to i ja Ci powtórzę jeszcze raz - jak chcesz kupić zestaw stereo to nie kupuj amplitunera

kup używany wzmacniacz za grosze - 400-800zł, nic nie stracisz... chyba że wolisz się męczyć przez rok, dwa a może i 5 zanim stwierdzisz że chcesz poprawić stereo, bo prędzej czy później i tak go dokupisz
kolumny na taki metraż to raczej podstawkowe lub małe podłogówki, ja bym postawił na Oli Roth 30 do takiej muzyki, ewentualnie Monitor Audio mr4
 

Trakkah

New member
Skoro jesteś otwarty na nowe propozycje i odsłuchy to z ampli sprawdź jeszcze Marantza a z kolumn Kef C5/C7, Tannoy Mercury V4 lub Revolution DC4 T (za 2500zł można kupić)...
 

darpiot

New member
Witam,

Długo myślałem czy kupić zestaw 5.0 czy 2.0 do mojego pokoju 12m2 i jednak zdecydowałem się że kupię jakiś amplituner + głośniki podłogowe stereo. Większość pewnie teraz powie że jak chcesz kupić zestaw stereo to nie kupuj amplitunera ale ja jednak chce kupić amplituner ze względu na późniejszą rozbudowę.

W sumie to już mam swoich faworytów ale jestem otwarty na propozycję i nowe wizyty odsłuchowe dlatego proszę o wasze opinie.

Budżet: 5000 zł MAX
Muzyka: Pop, R&B, Soul, Folk, Rap (Adele, Amy, U2, Rihanna, Eminem, Madonna, Michael Jackson)
Pokój: Prostokąt 12m2

Faworyt - Amplituner AVR 265
Faworyt - Głośniki JBL E80, ES80, Jamo C605

Pozdrawiam
Michał


Kolumny Monitor Audio RX6 - 3600 para rewelacyjne na ten metraż
lub BX6 - 2900 para, albo mniejsze BX5 - 2400 para (na te bym postawił w Twoim przypadku - znakomita jakość i mieścisz się w budżecie)
wzmacniacz stereo Marantz PM6004 - 1749zł
lub w ostateczności jak się uprzesz ampli Marantz NR1602 - 2100zł

Z dwojga złego jeżeli chodzi o powyższe to już JBL. Jamo nie słuchałem, ale mam złe wspomnienia a JBL taki sobie z MA przegrywa zdecydowanie
 

mtbakk

New member
Pod jakim względem amplituner jest gorszy od wzmacniacza stereo? Jakość dźwięku, moc? Bo szczerze mówiąc amplituner wybrałem przyszłościowo pod rozbudowę oraz dlatego że potrzebuję dwóch wejść optycznych czego raczej nie mają wzmacniacze stereo mieszczące się w budżecie.
 

darpiot

New member
Bo chociażby "upchnąć" w jednej obudowie 2 tory audio i lepiej odseparować jest łatwiej jak 5 czy 7. Dochodzi jeszcze tuner który też potrafi wpływać negatywnie na sygnał na wyjściu.
Druga sprawa to przetwornik cyfrowo/analogowy. W tanszych ampli jest marnej jakości. Same wejścia cyfrowe to nie wszystko, coś w środku musi ten dźwięk przetworzyć na analogowy, a to "coś" (DAC) jest zazwyczaj kiepski. Wzmacniacze raczej nie posiadają takich wejść ponieważ dostarczany do nich sygnał jest już przetworzony w urządzeniu odtwarzającym np CD który taki przetwornik ma zazwyczaj już przyzwoity.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie kazdego stac na dwa zestawy z czego jeden bedzie do kina a drugi do stereo.. Kolega wybral Harmana i dobrze bo to najlepszy wybor jesli chodzi o kompromis miedzy stereo a pozniejszym KD. Jesli na chwile obecna kupujesz amp + 2 kolumny to nie oszczedzaj na nich i kup jakies konkretne. Sluchales moze Studio 190 z HK ?
 

darpiot

New member
słuchałem tych kolumn, ładnie (efektownie) wyglądają. Coś mi w nich nie pasowało. Bas był ale jakby za bardzo wyeksponowany na skrajach pasma i jakby nie wybrzmiewał do końca. Wysokie trochę takie metaliczne ale nawet czyste i klarowne. Mimo wszystko wolę cieplejsze brzmienia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja tylko sugeruje aby kolega posluchal najwiecej zestawow i wybral to co mu odpowiada. Ja ich sluchalem i jakies takie, z amplitunerem czegos brakowalo ale ze wzmakiem stereo juz ladnie graly.
 

mtbakk

New member
Umówię się na odsłuch jeszcze raz i przesłucham sobie JBL ES80, E80 i Studio 180 na amplitunerze AVR 265 i wzmacniaczu stereo HK 3490. Sprzedawca ze sklepu twierdził że te kolumny powinny dobrze zagrać z HK 3490 ale na obecną chwilę go nie mają więc odsłuch będzie możliwy dopiero za jakieś***2 tyg.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale mowimy o lepszych i drozszych kolumnach czyli S 190, 180 sobie daruj dziadostwo szkoda kasy i czasu na jazde i odsluch.
 

don111

Banned
lepszych ? 190 to po prostu dołożony jeden niskotonowy więcej w większej obudowie, wszystkie głośniki są takie same więc poza basem i balansem tonalnym jakość dźwięku musi być identyczna
 

mtbakk

New member
Czyli reasumując powinienem wziąć na odsłuch JBL E80, ES80 i S 190 z amplitunerem HK AVR 265 i HK 3490?

Pytam bo gość w sklepie powiedział że S180 i S190 w ogóle nie warto sobie zawracać głowy bo to jest kiepski głośnik.

Myślicie że będzie duża różnica między AVR 265 a HK 3490?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
12m2 to AVR265 + Studio 180. Tylko jak będziesz słuchał to musisz pamiętać o podobnej kubaturze pomieszczenia odsłuchowego co Twojego w domu.
 

mtbakk

New member
Pomieszczenie odsłuchowe ma 16m2. Będzie duża różnica w odsłuchu między moim pokojem a pomieszczeniem odsłuchowym?
 

mtbakk

New member
Czyli jeżeli w pomieszczeniu odsłuchowym bass będzie słaby, delikatny to w moim pokoju może okazać się że będzie akurat?
 
I

irek6311

Guest
Bas w pomieszczeniu odsłuchowy będzie zrównoważony (nie wyeksponowany) w pomieszczeniu odsłuchowym ...
w domu warunki akustyczne gorsze i kubatura mniejsza to bas będzie natarczywy mało kontrolowany i dudnienie może się pojawić (fale stojące) ,
to czy dane kolumny zagrają dobrze w domu zależy od ich ustawienia i warunków akustycznych .
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Utwierdzam się w przekonaniu, że nie zawsze odsłuch w sklepie/studio daję dobrą ocenę. Szkoda że jeszcze nie ma u nas takich sklepów aby umożliwiały odsłuch w domu i ewentualny zwrot bez konsekwencji jeżeli nie pasuje. Dlatego jestem zwolennikiem opinii osób które mają dany sprzęt w warunkach domowych
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bielikk

New member
Bez reklam
Do twoich 12m wystarczy i będzie bardzo dobrze grała Yamaha RS 5000 + Tonsil Maestro II 180 - EXTRA ZESTAW.
 
Do góry