Amplituner+Kolumny 5.0 podsumowanie TAGA+ONKYO?

Adir

New member
Jeden ze sklepów (ten) będzie miał pod koniec miesiąca Tagi f100 do odsłuchania, także jeśli ktoś, z Pomorskiego również jest zainteresowany to jest okazja, ja mam około 100km do tego sklepu, więc warto.

Inny sklep choć nie ma/nie będzie mieć TAGÓW, to wjadę na powrocie z ciekawości.

"Dzień dobry,

Dziękuję za zapytanie.

Niestety nie mamy tych kolumn w sklepie, także nie ma możliwości odsłuchu.

Możemy jednak w razie pozytywnej decyzji zaroponować te kolumny w lepszej cenie.

Ew. zapraszamy serdecznie do sklepu na odsłuch innych kolumn jak np. Quadral Shogun X (są teraz dwa razy tańsze: kosztowały 6000 zł, teraz kosztują zaś 3200 zł/para). Grają świetnie. Na pewno przynajmniej tak jak Taga. Trzeba osobiście posłuchać.

Ew. z droższych bardzo dobrze brzmią niemieckie kolumny T+A Pulsar S350 oraz Monitor Audio z serii Silver (są 3 wielkości: Silver 6, 8 i największe 10).

Zapraszamy do sklepu w Gdyni."
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ew. zapraszamy serdecznie do sklepu na odsłuch innych kolumn jak np. Quadral Shogun X (są teraz dwa razy tańsze: kosztowały 6000 zł, teraz kosztują zaś 3200 zł/para). Grają świetnie. Na pewno przynajmniej tak jak Taga. Trzeba osobiście posłuchać.
No w sumie to nie wiadomo jak do tego podejść. Ktoś się pyta o kolumny w cenie 2000zł (po obniżce) a tutaj wyskakują z kolumnami za 3200zł. 1200zł różnicy to przy tym budżecie całkiem sporo. A z drugiej strony piszą że kolumny grają "przynajmniej tak jak TAGA"... czyli że wg. nich TAGA grają ponad swoją klasę cenową - ja się z tym zgadzam, ale żeby sklep aż tak zarekomendował Platinusy... hehe :D :D :D

Ew. z droższych bardzo dobrze brzmią niemieckie kolumny T+A Pulsar S350 oraz Monitor Audio z serii Silver (są 3 wielkości: Silver 6, 8 i największe 10).
No jaaaasne - dzień dobry chciałbym kupić TAGA Platinum F-100 - dzień dobry proponujemy zamiast tego MONITOR AUDIO z serii SILVER... ja wymiękam :mrgreen: :krol:
 

Adir

New member
Druga nocka na forum zarwana do 4 iiii chce juz kuzwa czegoś posłuchać. Podobają mi się też Jbl 190 zestawione z hk avr370. Wydaje mi się ze moje ucho jest niestety mało szlachetne i wcale się nie zdziwię, jak Różne zestawy podłącza , a mi się spodoba dźwięk najtańszych. Ponadto kilka wątków mówi o tym, że jbl 1 od 2 znacząco się nie różnią, black mówił ze 2 "schodzą niżej". Szkoda ze wygląd sobie dopuścili. Do tej pory muzyki słuchałem tylko w samochodzie i biorąc pod uwagę ustawienia radia, raczej bardziej mi wpadną w ucho głośniki stonowane z bardziej wyraźnym dołem. Mam Nadzieje ze dziś lub jutro uda mi się przesłuchać tych jbl gdzieś w Gdyni lub w gdańsku aby mieć jakieś (jakiekolwiek) wrażenia.(tagi pod koniec przyszłego tyg w Starogardzie gdańskim, tez im nie odpuszczę) Jeśli okaże się, że moje prymitywne ucho puści sygnał do mózgu znajdującego się nieopodal ze jest "wow", to pisze do blackninja i działamy konkretnie. Długo trwa u mnie wybieranie agd rtv, zawsze muszę przewalkowac wszystko od deski do deski, a przede mna nowe mieszkanie z wyborem całego sprzętu agd od podstaw, będzie ciężko :-D

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Adir

New member
Blaki niestety nie mają w Trójmieście JBL studio 190, jedynie 280/290 a to już spora przepaść cenowa. Powiedz szczerze, jest tam czego się doszukiwać w tych dźwiękach? Czy te nowe serie działają jak plecabo - wyższy numer nowe seria, zaś musi być lepiej? Jutro odsłuchuje tych 280/290 i planuje ułożyć sobie obraz w głowie, że 190tki grają ciut ubożej i się tym zadowolić. (super hiper autosugestia ograniczająca rozpychanie budżetu)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
280/290 wcale nie sa tak mocno droższe :) ja zmieniłem Studio 180 na 270 u siebie w mieszkaniu i powiem Ci oprócz kolosalnej różnicy w wykonaniu kolumn, nawet nie mówię to o nowym designie, to nowe modele oferują niżej schodzący bas i klarowniejszy dźwięk.
 

Adir

New member
Dziś udało się posłuchać JBL 280. Niestety prosząc sprzedawce o podłączenie tych kolumn odparł "po co?" "Nie są warte swoje ceny" Przy czym zestawił je z Canton GLE476, Grało pod Marantz 5006. Pierwsze wrażenia były takie: JBL bardziej stłumiony i cięższy, z mało kontrolowanym basem, CANTON klarowniej i czyściej, bas punktowy, dynamiczny. Pomimo tego, że wiem co słyszałem to tak jakoś sceptycznie do tego podchodzę. Czekam na Taga harmony f100, żeby wiedzieć co potrafią. Dziwne, że nie chcieli zestawić z HK, no ale w końców to był MM. (w weekend inne bardziej profesjonalne są zamknięte.) Ogólnie to nastawiłem się doś mocno na te JBL, szkoda tylko, że nie ma ich w kolorze białym - pasowałyby bardziej do wystroju :)
 

Adir

New member
Na pewno poświęcę na odsłuchy więcej czasu. W zestawieniu są Taga Platinum f100/120, JBL studio 280 no i teraz Canton chrono 509.2 dn (dobra cena w Niemczech jakieś 660 Euro za parę) a może wystarczą GLE 496 zobaczymy. Po wysłuchaniu wszystkich utworów podejmę decyzję. Troszkę za bardzo kieruje się świadomością tego co posiadają co niektórzy tutaj na forum, ale nigdy nie będę miał waszego słuchu, doświadczenia ze sprzętem i obycia, także zamknę oczy wsłucham się w muzykę, wychwycę to co najbardziej mi odpowiada i podejmę decyzję. Nie chce się śpieszyć, tym bardziej że czas rozwinąć skrzydła i zamieszkać na swoim do końca lata.

Mam takie jeszcze pytanie bonusowe :)
Jak to jest z gwarancją na kolumny ma to jakieś większe znaczenie czy sprzęt się nie psuje? Tagi chyba mają 12mc, JBL 24mc, Cantony 60mc. Generalnie jest to ważny czynnik, ale być może tu nie istotny, jak to z tym jest?
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Ja doradzam kierować się swoimi odczuciami - nie ma lepszego doradcy niż własne ucho i to co nam się podoba. Tutaj można zawęzić krąg poszukiwań, a decyzję podjąć samemu :)

PS: Platinusy mają 24 m-ce gwarancji ;) dla mnie nie byłby to czynnik wiodący podczas wyboru :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z tego co czytam, nikt jeszcze nie proponował, a warto odsłuchać :
Yamaha NSP-160
Klipsch F52

Pierwszy z jakimś stonowanych amplitunerem - HK/Denon/Marantz
Drugie z czymś ostrzejszym - Yamaha/Onkyo
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dziś udało się posłuchać JBL 280. Niestety prosząc sprzedawce o podłączenie tych kolumn odparł "po co?" "Nie są warte swoje ceny" Przy czym zestawił je z Canton GLE476, Grało pod Marantz 5006. Pierwsze wrażenia były takie: JBL bardziej stłumiony i cięższy, z mało kontrolowanym basem, CANTON klarowniej i czyściej, bas punktowy, dynamiczny. Pomimo tego, że wiem co słyszałem to tak jakoś sceptycznie do tego podchodzę. Czekam na Taga harmony f100, żeby wiedzieć co potrafią. Dziwne, że nie chcieli zestawić z HK, no ale w końców to był MM. (w weekend inne bardziej profesjonalne są zamknięte.) Ogólnie to nastawiłem się doś mocno na te JBL, szkoda tylko, że nie ma ich w kolorze białym - pasowałyby bardziej do wystroju :)
Takie to odsłuchy w MM :)
 
Do góry