Amplituner+Kolumny 5.0 podsumowanie TAGA+ONKYO?

Adir

New member
Witam serdecznie, zacznę od tego że od 2011r. HDTV.com.pl jest moim najlepszym przyjacielem jeśli chodzi o podejmowanie decyzji w zakupach.

Tym razem stoję przed zakupem KD.

Pomieszczenie, w którym będzie wszystko stało to otwarta przestrzeń kuchnia z aneksem około 40m2.
Sprzęt będzie i do Filmów 60-80%, muzyki 20-40%. Czasem Xbox 360. Miejcie na uwadze, że do tej pory karmię się dźwiękiem z TV 2x10W :cool:. Nie jestem bogaty i nie mam słuchu absolutnego. Jestem zwykłym zjadaczem chleba, który lubi oglądać filmy i chciałby to ubarwić w fajne efekty, a także czasem rano przed pracą dodać sobie hormonów szczęścia fajną muzyką, a niekiedy przy partyjce w pokera/tysiąca przy piwku posłuchać głośniej muzyki ze znajomymi.

Po intensywnych poszukiwaniach i milionach postów na tym zacnym forum wyszło mi coś takiego:
TAGA TAV-606 v.3 S.E 5.0
Onkyo TX-NR 609

plus dokupienie w przyszłości suba.

Pytanie brzmi, czy aby dobrze sobie doradziłem. Jeśli chodzi o budżet to wynika z tego, że oscylujemy w kwocie bliżej 3000tyś.

Widzę, że większości ludzi kieruje się do blackninja, ale w profilu widzę tylko stronę http://loco.internetdsl.pl. Jestem ciekaw ile bym zapłacił.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Napisz na priva :) do takiego wielkiego pomieszczenia to minimum większe głośniki JBL LOFT 50 5,0 i do tego odpowiedni ampli, małe kolumny tam znikną.
 

SpookyAC

New member
Też szukałem głośników, ale samych kolumn. Byłem w paru sklepach, ale w salonie muzycznym powiedzieli mi coś takiego. Taga to chińszczyzna oraz że są słabej jakości. Sprzedawca dodał, że w przeciągu tygodnia spalił chyba z 4 pary tylko przez podpięcie do ampli. Nie znam się na tym sprzęcie za bardzo, ale ja bym odradzał Tagę
 

WiTT

New member
Bez reklam
Też szukałem głośników, ale samych kolumn. Byłem w paru sklepach, ale w salonie muzycznym powiedzieli mi coś takiego. Taga to chińszczyzna oraz że są słabej jakości. Sprzedawca dodał, że w przeciągu tygodnia spalił chyba z 4 pary tylko przez podpięcie do ampli. Nie znam się na tym sprzęcie za bardzo, ale ja bym odradzał Tagę
Co jest do licha - już po raz kolejny w różnych tematach zaczynasz szerzyć defektyzm. Nie jestem zwolennikiem 606'tek ale byłbym daleki od takich wniosków!
Gdzie indziej piszesz "Wsłuchiwałem się w Magnat Quantum 675, JBL ES80, Taga 906 i 606 oraz Jamo S606. Nie potrafię ocenić które z nich grają najlepiej, bo nie widzę dużych różnic." potem "Między Jamo 606 a Tagą 606 jest znikoma i tu nie wiem co mi się lepiej podobało." A teraz to powyżej. I do tego " Nie znam się na tym sprzęcie za bardzo, ale ja bym odradzał Tagę". WTF!?!? :confused:
Co jest u licha, jesteś z Białegostoku z RMS czy jak?
 

Henry

Active member
Bez reklam
WiTT, nie denerwuj się tak jest TAGA i TAGA;).
Twoje TAGI poza marką nie mają za wiele wspólnego z serią TAV. Fiat Punto i Ferrari tez jednego koncernu, a jednak bardzo różne.

WiTT, a tak z innej beczki, jak w twojej plazmie LG z odtwarzaniem filmów przez USB? Widzi większe dyski np. 1TB, ja niedlugo będę zmieniał swojego samsunga i myślałem o podobnym TV, ale jak kilka sprawdzałem to nie zawsze duże dyski w nich działały
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Może i trochę ostro zabrzmiało, ale bardziej mi chodzi oto jak powyższe rośnie w legendę, wpierw nie słyszał różnicy, później minimalnie, a teraz to juz są chińskie i się palą ;)

A ze moje Tagi maja niewiele wspólnego z seria tav to dobrego porównania użyłeś ;)



Co do LG to nie wiem, dysk NAS mam, a odtwarzam przez BluRay. Zapytaj kolegów w wątku 50PA6500 w dziale plazmy/lg - tam też się połączyło z tym moim modelem LG :)


Sent from my Lumia 710 using Tapatalk
 

Henry

Active member
Bez reklam
Thnx, wiem, że to nie ten dział, popytam gdzie indziej. Mi chodzi głównie o dzieciaki bo przyzwyczaili się do samsunga i z poziomu tv mieliby najłatwiej nie musieliby włączać moich zabawek;)

Niewiele brakowało, a też byłbym szczęśliwym posiadaczem "platinusów" bo to zaj...ste kolumny, pasowało mi w nich wszystko, ale ten "dzyndzel" u góry... gdzie żona by kwiatki stawiała:D
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Logiczne i praktyczne :)

Mam pod ręką w domu po USB tylko poniżej 1TB a rozumiem ze to jest ta granica która decyduje czy dysk działa czy nie.


Sent from my Lumia 710 using Tapatalk
 

dmk84

New member
Czytając te forum już od jakiegoś czasu zauważyłem że im droższy sprzęt tym lepszy!,Czy faktycznie tak jest!? Mi się wydaje że niekoniecznie!
Każdy zadający pytanie na tym forum odnośnie sprzętu ma jakiś ustalony budżet i chciał by za tę kwotę kupić możliwie jak najlepszy sprzęt(w większości jest to statystyczny KOWALSKI)
I tak KOWALSKI zadaje pytanie jakie KD za 3000PLN-podoba mi się ten i ten zestaw przy czym stwierdza że nie jest audiofilem i do tej pory zadowalał się Mini Wieżą... i już sypią się posty że za te pieniądze nic nie kupi bo to SHIT i lepiej dołożyć kilka stówek! I koło się zamyka bo kolejny post uświadamia KOWALSKIEGO że za 4000PLN też nic rewelacyjnego nie będzie!
Nie dajmy się zwariować są różni ludzie i różne potrzeby!
Należę do grupy statystycznych KOWALSKICH i jestem bardzo zadowolony ze swojego KD(z wyjątkiem BR-niestety trafił mi się wadliwy model)
Podany był przykład Punto vs Ferrari-przypuszczam że dla wielu Ferrari jest The Best a Punto Bee! A ja się pytam: Który lepszy do wypadu czteroosobowej rodziny na wakacje na Mazury!!!??? Punto czy Ferrari!?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Podany był przykład Punto vs Ferrari-przypuszczam że dla wielu Ferrari jest The Best a Punto Bee! A ja się pytam: Który lepszy do wypadu czteroosobowej rodziny na wakacje na Mazury!!!??? Punto czy Ferrari!?

Myślę, że Ferrari FF będzie wygodniejsze do takiego wypadu, większe, szybsze, wygodniejsze, większy bagażnik...;)

A tak serio, to było to o konkretnym przykładzie seria TAV vs Platinum...
Ja też jestem zdania, że droższe nie koniecznie musi być lepsze, podchodzę do wydatków raczej praktycznie, a co do sprzętu sam się przekonałem, że jest wiele z tzw. budżetowej półki dość mocno niedocenionego, a wiele rzeczy nie wiadomo czemu jest wychwalane pod niebiosa. W budżecie do 1,5 k jest naprawdę masa dobrze brzmiących kolumn czy ampli oraz cała masa przereklamowanych (oczywiście wg. mojej oceny, po jakimś tam doświadczeniu z tymi urządzeniami).Myślę, że każdy kto wybiera sprzęt na podstawie dyskusji na tym forum, wybiera ostatecznie na podstawie swoich odczuć, swojego ucha. Przynajmniej tak było w moim przypadku, założyłem, że wydam max. 3,5 k na wszystko, ale im bardziej zacząłem drążyć, odsłuchiwać, tym bardziej ta granica się przesuwała. Zaczynałem od zestawu w takiej konfiguracji jak twoja, ale....nie przypasowało mi i tyle, poszedłem w innym kierunku i na podstawie tych poszukiwań mogę polecić co nieco, aby ulatwic im drogę do "upragnionego celu".

pozdrawiam
 

dmk84

New member
I o to mi chodziło:)
W większości przypadków droższe znaczy lepsze ale... nie zawsze!
Jednemu pasuje drugiemu nie...kwestia tylko finansów... no i oczywiście obsłuchania! Przeciętny KOWALSKI nie usłyszy różnicy, a jest takie powiedzenie: Skoro nie słychać różnicy to po co przepłacać:-D
Znam takich co nie odróżniają nagrań na VHS a DVD...Dla Nich i Tu i Tu Widać!!!:-D
Mnie chyba ratuje tylko brak większych odsłuchów,do tej pory wystarczył Technics sc-eh770 którego katowałem 13lat(teraz junior się nim opiekuje :-D) no i zasobność portfela... z najniższą krajową raczej nie poszaleję:(
pozdrawiam:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przeciętny Kowalski usłyszy różnicę:-D Ja też jestem zwykłym Kowalskim, jak wielu innych na tym forum. Moje pierwsze kino to była Yamaha serii 4xx i kolumny Koda. Później przyszło Onkyo i Jamo s606, a teraz Roth Oli. Za każdym razem słyszałem różnicę na plus. W pewnym momencie zaczęło mi brakować lepszego stereo, dlatego sprzęt powiększyłem o zestaw wzmak + CD. Wierz mi że zawsze da się wychwycic tą lepszą jakość, tylko trzeba posłuchać róznych sprzętów, z różnego przedziału cenowego, no i mieć chęć do poprawiania brzmienia Naszego zestawu. Każdy z Nas ma jakiś ograniczony budżet lub inne wydatki w życiu, ale to nie oznacza że nie usłyszymy róznicy między kolumnami za 2k a 6k i więcej. Po prostu część osób brnie w audio dalej, a inni poprzestają na jednorazowym wydatku i cieszą się z tego co kupią.
 

dmk84

New member
Nie neguję tego że nie usłyszymy różnicy tylko czy ta różnica jest warta dwu,trzy czy czterokrotnej dopłacie!? Warta jest wtedy gdy mamy na to fundusze...ale jak nie mamy to lepiej nie drażnić ucha!!!:-D:-D:-D
 

milczar85

New member
Amen!

mam nadzieje ze jak juz wszystko kupie to odetchne z ulga...
najgorsza jest ambicja... moj tesciu ma taki sprzet ze ja bym musial nerki posprzedawac (obie!), no ale niestety musze kupic po prostu tzw budzetowke :)
 

Adir

New member
Dziś byłem u znajomego, entuzjasty różnej maści sprzętu i jego konfiguracja wyglądała następująco:

BOSTON ACOUSTICS CS 226 (zestaw 5.1 z potężnym subem)
Yamaha RX-V471
(blu-ray też Yamahy)
Projektor 3d i opuszczany 100 calowy ekran/plansza.

Jakość wyświetlanego filmu zarówno w 2D i 2 3D petarda, jakość dźwięku również, ale brakowało mi tam życia w tym dźwięku, tak jakby wszystko było płaskie. Moim zdaniem to nie wina nagłośnienia, a tego że poza automatycznym ustawieniem w amplitunerze nic więcej nie robił. W każdym bądź razie głośność miał na -17dB, i było głośno, przy 0dB nie można się porozumieć bez wrzeszczenia, a skala jest do 15dB.


Ja w każdym bądź razie oglądam teraz te JBL Loft 50 jak poradził kolega i czytam opinie na ich temat. z Tym pomieszczeniem to chyba przesadziłem, co prawda jako całe otwarte pomieszczenie będzie duże, ale jest to taka litera L więc salon z tv i głośnikami będzie miał może połowe powiedzmy 20m

ps. Znów jest ta cholerna pogoń za lepszym :))

Oglądam już TAV-906 i dali concept 6; muszę znaleźć porządny sklep audio gdzie posłucham sobie tych wszystkich kolumn przy powiedzmy dwóch amplitunerach, bo inaczej zgłupieje.
 
Ostatnia edycja:

Adir

New member
Pozwolę sobie napisać post pod postem.
Poszukiwania wciąż trwają i męczą strasznie :) Obecnie wybór zawezilem do taga hormony v2 platinum f120 (lub 100) zestaw 5.0 bardzo dużo pochlebnych opinii i cena\jakość bardzo dobra. Pytanie gdzie w Trójmieście mogę posłuchać tych kolumn? Bardzo podobają mi się tez jbl studio 190 stylistyka nowoczesna, również chętnie bym posłuchał. Do tego amplitunery zawezilem do 3 mianowicie yamaha rx 775, demon x3000 i hk avr 370.(zdążyłem się nazywać, że yamaha gra dość wysoko, hk raczej basowo, a denon niby pośrodku) u mnie w mieście jest jeden sklep audio, ale wieje pustką. Jak można zauważyć budżet również się podniósł.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli byś się decydował na JBL-a to najlepiej zagra z Harmanem. Zerknij też na nową serie Studio 2. Tylko z wyglądu już bardziej tradycyjne. Od siebie polecę Ci Melodikę BL40. Te kolumny zestawiłbym z Denonem X3000, Yamahą 775. Przy trochę większym budżecie jest jeszcze Marantz 5008.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Obecnie wybór zawezilem do taga hormony v2 platinum f120 (lub 100) zestaw 5.0 bardzo dużo pochlebnych opinii i cena\jakość bardzo dobra. Pytanie gdzie w Trójmieście mogę posłuchać tych kolumn?
Uo, bardzo dobre zawężenie wyboru ;)
Niestety z tego co pamiętam koledzy już tu na forum pisali że mimo iż sklepy w Trójmieście sprowadzają i sprzedają te kolumny, to raczej nie mają na stanie i ciężko z odsłuchem ich. Być może coś się zmieniło. Pisz i dzwoń do sklepów, dostaniesz info z pierwszej ręki.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Dlatego koniecznie tel. i pisz do firm w Trójmieście, może coś się zmieniło i ktoś będzie miał Platinusy na sklepie do odsłuchu :)
 
Do góry