Amplituner kina domowego + głośniki - prośba o pomoc w wyborze

freyu

New member
Witam!Po wielu przemyśleniach na wyborem soundbara, później kina domowego itd, w końcu doszedłem do wniosku, że może warto jednak zakupić amplituner kina domowego i na początek dwa głośniki do tego. Koncepcja jest taka, że może się kiedyś uda to rozbudować do 5.1, ale na chwilę obecną kasa i miejsce (układ mebli) nie pozwalają na realizację całości.
W oko wpadły mi następujące amplitunery:

ONKYO TX-NR545
Marantz NR1506
Yamaha HTR-4068

i następujące głośniki:

Dali LEKTOR 2
Magnat 673

Głośniki takie, a nie inne bo takie mam warunki i możliwości ustawienia. Nie wchodzą w rachubę głośniki podłogowe.
Salon ok 25m2, przeznaczenie w większości do filmów, choć oczywiście jakieś audio też, ale raczej strumieniowanie z kompa lub radio internetowe.

Bardzo proszę o poradę, szczególnie o połączenie głośniki i ampli, ponieważ jak czytam to nie koniecznie zawsze jedno do drugiego pasuje, jeśli chodzi o odczucia dźwiękowe.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tych dwóch monitorów lepszy będzie Magnat 673. Jak na swoje gabaryty potrafi zagrać dużym dźwiękiem. Zerknij jeszcze na JBL Studio 230. Pamiętaj, że na tym metrażu monitory będę miały pewne ograniczenia. Szczególnie te budżetowe. Magnaty i JBL powinni całkiem dobrze sobie poradzić. Brzmieniowo z amplitunerów ja bym pewnie wybrał Marantz-a jednak na 25m2 może być za słaby. ONKYO TX-NR545 powinno się trochę lepiej sprawdzić.
 

freyu

New member
Właśnie jeśli o amplituner chodzi to Onkyo mi przypadł do gustu, tylko się zastanawiam jak to zagra z wymienionymi głośnikami.
Co do głośników to te Magnaty widzę dużo ludzi poleca jako uniwersalne i nie drogie. Kolega ma model 653 i bardzo chwali. Z kolei zastanawiam się np nad Dali, bo mają bass reflex na przód, co przy moim układzie mebli by się sprawdziło.
 

lobos

New member
Bez reklam
Z wymienionych Onkyo i proponowane Studio 230 utworzą dobre połączenie.
Na 25m2 musisz myśleć o sporych monitorach, żeby dały radę.
To dość spore pomieszczenie. Z Dali masz też dobre Zensor 3.
Jaki zaplanowany budżet na całość?
 

freyu

New member
Zensor 3 nieco poza budżetem. Co do tegoż to wiadomo, im mniej tym lepiej, bo i tak drażnię małżonkę samą koncepcją kupowania audio ;) A tak serio to między 3 - 3,5 tyś. było by na początek ok.
Niestety pomieszczenie niby w kwadracie, ale układ mebli mam taki, że ni jak nie mam pomysłu żeby je rozstawić tak aby weszły jakies podłogowe kolumny. Mebli nie będę zmieniał żeby kolumny wstawić :) Już się ponownie zacząłem zastanawiać czy np w tej kasie nie kupić Fidelio B5.....
 

lobos

New member
Bez reklam
Wklej jakąś fotkę to coś doradzimy ;-)
3,5 tys. to spokojnie się zmieścisz... Onkyo nawet serii 6 i do tego jakąś fajną parę monitorów :)
Posłuchaj na początek tych proponowanych przez nas kolumn.
One są popularne i na pewno dostępne w wielu miejscach.
Sprecyzujesz wtedy, które brzmienie pasuje Ci najbardziej.
Później to już tylko szukać najlepszej oferty cenowej i kupować ;-)
Zerknąłem na ceny i dla przykładu taki zestaw: Onkyo 646+JBL Studio 230 spokojnie kupisz poniżej 3 tys. ;-)
Podobnie byłoby z Dali Zensor 3 czy Monitor Audio BX 2
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
Cenowo fajnie wyglądają te Magnaty, bo później w też nie wygórawanej cenie by można było suba i ewenrualnie centralny zakupić. Może będę miał w weekend okazję posłuchać tych Magatów to zawsze już jakiś krok będzie poczyniony.
 

freyu

New member
No i mam aktualnie pożyczony sprzęt, wzmacniacz stereo z głośnikami Magnat 653 bodajże. Gra fajnie.
Natomiast pojawił się problem w postaci tego, że półka w komodzie przeznaczonej pod media półki mają szerokość....42 cm! A każdy amplituner to min 43 cm szerokości. Maaasakra! Cały chytry plan w łeb :( Znów muszę coś kombinować i knuć.
Wczoraj miałem jeszcze okazję posłuchać Naim Mu-so, oooo miazga. Tylko cena.... :( Przez to w wszystko zaczynam się zastanawiać nad jakimś Fidelio czy innym soundbarem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Fidelio zagra naprawdę dobrze.
Na razie nikt się nie skarży, wręcz przeciwnie.
 

freyu

New member
Dzięki za wszelkie podpowiedzi! Cały czas (z różnych przyczyn) się miotam z decyzją. Jak na razie jestem na etapie sounbara jednak, bo tak sobie pomyślałem, że jak ostatnimi czasy oglądam film raz na weekend i nieco tv, to może jednak ampli i głośniki to armata na muchę. Do tego jak sobie pomyślę, że pozostała część rodziny chcąc coś w tv oglądnąć będzie swalczyć z ampli to też nie uśmiecha mi się :) No i niestety żeby 5.0 albo 5.1 uruchomić to już nieco walki z okablowaniem. Niby raz się robi, ale mimo to przeraża :)
A takie Fidelio to by chyba mogło być ok. Tylko niestety w mieście, w któym mieszkam i okolicach słabo żeby to odsłuchać, bo kupić na pałę to trochę słabo....eehhh...jakby to człowiek nie miał innych problemów tylko jakieś adudio sraudio.... :)
Najgorsze jest to, że oczywiście zaczynam przeglądać sounbary od 2k i gdiześ tam czytająć któryś post z kolei natyka się człowiek na Sonosy itp i już ślinka cieknie, ale ceeeeennnaaa.....
 

mors111

Active member
Bez reklam
Właśnie tak patrzę na ten ampli i się zastanawiam jak go porównać np do proponowanej Yamahay? Zauważyłem już kilka postów, w których jest polecany ten sprzęt.

i się długo nie zastanawiaj , z tańszych jest na prawdę bardzo dobry w kinie jak i w stereo też dobrze się sprawdzi
 
Do góry