Amplituner KD do Dali Zensor 5 set - 2,5 do 4k

ajwi

New member
Witam

Pomóżcie wybrać optymalny amplituner do KD w zakresie cenowym 2.500 zł do max 4.000 zł.
Z różnych względów pasują mi kolumny Dali Zensor 5 ( na początek może same przody i centralny, potem surroundy i subwoofer )
Odsłuch - muza i KD po ok. 50%.
Pokój ok. 24 m2 / sprzęt ustawiony w narożniku / odsłuch w odległości 2,5 m od kolumn.

Pozdrawiam
 

WiTT

New member
Bez reklam
NAD 748
Marantz 6007

Te firmy lubią się z Dali.

Z mocno charakterystycznych, jeśli jest okazja posłuchać a nie boisz się innych niż marketowe firmy może Rotel RSX-1057?

NAD i Marantz zagrają Ci dobrze w stereo, teraz jeszcze musisz sprecyzować czego oczekujesz w przyszłości po amplitunerze w kinie domowym.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uważam że propozycja WiTT jest dobra, szczególnie jeśli chodzi o amplituner Marantza. Nada się słyszałem więc sie nie wypowiem. (wzmacniacze Nada mi bardzo pasowały) Kolego ajwi nie lepiej by było do takiego pomieszczenia Dali Zensor 7?

A tak przy okazji : WiTT mam do Ciebie pytanie odnośnie Nada T748, bo za jakiś czas będę zmieniał amplituner i zastanawiam się czy dobrym pomysłem byłoby kupić tego Nada do moich Oli40 ? Szczególnie mnie interesuje ja on gra w stereo?
 

ajwi

New member
O Dali Zensor 7 też myślałem ale mają trochę za duże gabaryty.
Prędzej by pasowały Dali Lektor 6. Z tym, że cena kompletu kolumn daje w efekcie większą kasę a chciałbym się zmieścić docelowo w jakiejś rozsądnej kwocie.
Poza tym, czy DZ 7 nie będą dawały za dużo basu przy odsłuchu z małej odległości?
 

ajwi

New member
Jeśli chodzi o oczekiwania do KD to odpowiada mi to co ma do zaoferowania np.
YAMAHA RX-A820 i RX - V773.
Poza walorami akustycznym ( jak na razie bez porównania z innym sprzętem ) to kalibracja z wykorzystaniem za pomocą dołączone mikrofonu, zaawansowane funkcje sieciowe plus obsługa przez iPAD.
 

zpoe

New member
mam podobobne warunki jak Ty tzn. 25m2, tyle że odległość od frontów trochę ponad 3m i mam set 5.0 Zensor z frontami 7 i nie odczuwam jakiegoś dudnienia czy to że basu jest za dużo...
 

WiTT

New member
Bez reklam
A tak przy okazji : WiTT mam do Ciebie pytanie odnośnie Nada T748, bo za jakiś czas będę zmieniał amplituner i zastanawiam się czy dobrym pomysłem byłoby kupić tego Nada do moich Oli40 ? Szczególnie mnie interesuje ja on gra w stereo?
Należałoby zacząć od tego czego Ci brakuje aktualnie w dźwięku?
Wybrałem dla siebie NAD T748 bo też wzmacniacze mi się podobały jak grają. A NAD T748 kosztuje może trochę więcej niż konkurencja w tych parametrach, ale w stereo przebija wszystko. A poza tym to jak gra NAD, bardzo mi się podoba i odpowiada.
Co do połączenia z Oli 40, to słuchałem w salonie. No niestety dla mnie takie połączenie było kiepskie. Rothy zagrały bardzo niewyraźnie i mało szczegółowo. Choć plastycznie i dźwięcznie. Niestety wg mnie siadła detaliczność. Ale wiadomo jak to w salonach, niby pokój odsłuchowy, ale w domu jednak inaczej. Ja znalazłem dobre połączenie dopiero z Tagą F-60. Może wypożyczysz z salonu do siebie? Najlepsza opcja.

ajwi - NAD też ma autokalibrację mikrofonem do zestawu 5.1/6.1 i obsługę i-gadżetów.
A z tymi Yamahami.. ale że co? Napisz konkretnie czego chcesz w ampli, bo w tej chwili to wyszło że oczekujesz więcej bajerów, dużo HDMI oraz 2 subwoofery. A jakość w stereo o której wspomniałeś?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym na Twoim miejscu wybrał Zensor 7 , na 25m2 Zensor 5 będą za małe. Kiedyś słuchałem niższych modeli Yamahy i mi nie pasowały, grały za ostro. Jeśli Marantz 6007 będzie za drogi to może zwrócić uwagę na 5007.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Należałoby zacząć od tego czego Ci brakuje aktualnie w dźwięku?
Wybrałem dla siebie NAD T748 bo też wzmacniacze mi się podobały jak grają. A NAD T748 kosztuje może trochę więcej niż konkurencja w tych parametrach, ale w stereo przebija wszystko. A poza tym to jak gra NAD, bardzo mi się podoba i odpowiada.
Co do połączenia z Oli 40, to słuchałem w salonie. No niestety dla mnie takie połączenie było kiepskie. Rothy zagrały bardzo niewyraźnie i mało szczegółowo. Choć plastycznie i dźwięcznie. Niestety wg mnie siadła detaliczność. Ale wiadomo jak to w salonach, niby pokój odsłuchowy, ale w domu jednak inaczej. Ja znalazłem dobre połączenie dopiero z Tagą F-60. Może wypożyczysz z salonu do siebie? Najlepsza opcja.

ajwi - NAD też ma autokalibrację mikrofonem do zestawu 5.1/6.1 i obsługę i-gadżetów.
A z tymi Yamahami.. ale że co? Napisz konkretnie czego chcesz w ampli, bo w tej chwili to wyszło że oczekujesz więcej bajerów, dużo HDMI oraz 2 subwoofery. A jakość w stereo o której wspomniałeś?


Czego mi brakuje. Generalnie mocy i chciałbym poprawić jeszcze dynamikę. Jeśli chodzi o szczegółowość mój Denon choć niski model to nieźle wypada. Rozważam zmianę też na Denona ale wyższy model bo połaczenie Denon + Oli mi pasuje. Opcja druga to zakup wzmacniacza i zostawienie do kina Denona bo tu mi niczego nie brakuje. Tylko to przepinanie kabli
 

ajwi

New member
........inaczej. Ja znalazłem dobre połączenie dopiero z Tagą F-60. Może wypożyczysz z salonu do siebie? Najlepsza opcja.

ajwi - NAD też ma autokalibrację mikrofonem do zestawu 5.1/6.1 i obsługę i-gadżetów.
A z tymi Yamahami.. ale że co? Napisz konkretnie czego chcesz w ampli, bo w tej chwili to wyszło że oczekujesz więcej bajerów, dużo HDMI oraz 2 subwoofery. A jakość w stereo o której wspomniałeś?

Jeśli chodzi o Yamachy to akurat miałem możliwość odsłuchu muzyki RX-A1020 Aventage i RX-V673 na B&W 684
RX-V673 - nie polecam ( słabe brzmienie )
RX-A1020 Aventage - OK

Jeśli chodzi o bajery to też ale nie są one najbardziej istotne.
Dochodzi jeszcze obsługa 3D ( ważne bo mam TV - 3D )

Jakość stereo ważna ale nie tylko - lubię pełne, ciepłe brzmienie ( B&W 684 to miały ale nie mogę ich mieć bo mają bas refleks z tyłu a nie mogę odstawić kolumn od ściany )

Do tego jeszcze dochodzi możliwość zakupu odtwarzacza BR 3D w rozsądnej cenie.

Generalnie - łatwo nie jest.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
JA tez dodam cos od siebie. Slucjalem 5, 7 dali i nie przyadly mi do gustu z powodu brzydkiego basu, ale to kwestia gustu. Zecydowanie 7, do takiego metrazu oraz zdecydowanie za duzo kasy na ampli do tych kolumn, spokojnie klasa nizej lub nawet dwie. Zawyczaj wiecej wydaje sie na kolumny, nie na elektronike. Albo inaczej, kupilbym ampli za 2 tys i wzmak stereo za 2 tys i byloby duzo lepiej. Nie mozna generalizowac, ze "te firmy lubią sie z Dali", bo wg mnie kazda seria Dali gra inaczej. Jesli juz autor zakupil 5 to trudno, ale nie laczylbym ich z Harmanem, ale z Marantzem jak najbardziej. Natomiast Harmana dalbym do Conceptow, Ikonow, do Lektorow i Zensorow juz MArantza. Wg mnie Zensory są mało żywe, i trzeba je rozjasnic. Mi nie podobalo sie polaczenie HK i Zensor, za duzo dolu, przymulaly. NAtomiast Do innych serii HK jak najbardziej. Ale oczywiscie co kto lubi.
Uscislajac; Marantz lubi sie Zensorami :)
Pozdrawiam
 

WiTT

New member
Bez reklam
Czego mi brakuje. Generalnie mocy i chciałbym poprawić jeszcze dynamikę. Jeśli chodzi o szczegółowość mój Denon choć niski model to nieźle wypada. Rozważam zmianę też na Denona ale wyższy model bo połaczenie Denon + Oli mi pasuje. Opcja druga to zakup wzmacniacza i zostawienie do kina Denona bo tu mi niczego nie brakuje. Tylko to przepinanie kabli
Hmm, moc i dynamika w NAD'zie jest. Ale w tym wypadku być może lepszym rozwiązaniem by było to co na końcu napisałeś, czyli dokupienie wzmaka. Tu poprawią się także fronty w kinie. Ja bym nie przepinał. Ma Twój AMP wyjście PRE-OUT? Jak tak to kup wzmak z MAIN IN i po sprawie. Wzmak za końcówkę mocy będzie robił a wszystko podpinasz pod AMP. Moc i dynamika poprawiona :) :eek:k:


@ ajwi - zacząłeś temat konkretnie i na temat. Teraz się rozmywasz, gdybasz... tak to można bez końca, każdy producent ma po kilka/kilkanaście modeli, więc jak zaczniemy po wszystkich markach to nie skończymy.
Zadałeś konkretne pytanie w pierwszym poście, kilka osób zgodnie stwierdziło: Marantz, NAD.
Idź, posłuchaj tej konfiguracji a jeśli nie będzie odpowiadać, napisz co było nie tak, dostaniesz ew. skierowanie na inne marki. Bo tak to nigdy nie wybierzesz.
 
Do góry