Amplituner KD czy wzmacniacz stereo ?

Bobby75

New member
Witam,

od wielu lat posiadam zestaw KD i co jakiś czas dokonywałem wymianę jego podzespołów. Ponad rok temu z chwilą zamknięcia ostatniej wypożyczalni w mieście zostawiłem sobie tylko amplituner ( Yamaha RX-V777 ) frontowe kolumny . Po jakimś czasie dokupiłem odtwarzacz CD ze względu na kolekcję płyt. Teraz po upływie roku stwierdziłem że w ogóle nie używam tego amplitunera . Co zyskam a co stracę zamieniając amplituner Yamaha na wzmacniacz stereo Yamaha. Czy zyskam na jakości dźwięku ? Czy do wzmacniacza można podłączyć dekoder nc+ tak aby muzykę z TV odtwarzać na zestawie stereo ?
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Witam,

od wielu lat posiadam zestaw KD i co jakiś czas dokonywałem wymianę jego podzespołów. Ponad rok temu z chwilą zamknięcia ostatniej wypożyczalni w mieście zostawiłem sobie tylko amplituner ( Yamaha RX-V777 ) frontowe kolumny . Po jakimś czasie dokupiłem odtwarzacz CD ze względu na kolekcję płyt. Teraz po upływie roku stwierdziłem że w ogóle nie używam tego amplitunera . Co zyskam a co stracę zamieniając amplituner Yamaha na wzmacniacz stereo Yamaha. Czy zyskam na jakości dźwięku ? Czy do wzmacniacza można podłączyć dekoder nc+ tak aby muzykę z TV odtwarzać na zestawie stereo ?

zyskasz jakosc dzwieku stereo jak i mozesz podlaczyc dekoder...ampli w tym przypadku okazuje sie bezuzyteczny...podobne watki massz juz na tym forum jak i innych...jezeli masz tylko fronty to wzmak wskazany...zagra najlepiej w stereo...jezeli korzystasz z aplikacji sieciowych mozesz tez pomyslec o amplitunerze stereo...jednak dzwiek najlepszy bedzie ze wzmacniacza...pozdr
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Tak jak kolega wyżej, No i dodam tylko tyle że dla Twojej wygody wzmacniacz powinien mieć wejścia cyfrowe na pokładzie ,szczególnie polaczenie optyczne.Wiekszosc popularnych firm wyposaża wzmacniacze w takie wlasnie wejścia.Pzdr
 

Drunk

New member
Bez reklam
Najlepiej jak będzie to wzmacniacz z wejściem main in / power amp direct, wtedy jeśli znowu w przyszłości najdzie Cię ochota na amplituner wielokanałowy, wzmacniacz zasili fronty i będziesz miał i kino i dobre stereo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry