Amplituner - jak wzmocnić sygnał FM

Jawosz

Member
Zakupiłem zestaw z amplitunerem Denon 1312.
Niestety mieszkam w bloku i na dołączonej do zestawu antenie (kabelek) jakość odbioru stacji FM jest fatalna. W Saturnie kupiłem jakąś antenę Thompsona - pokojowa bez zewnętrznego źródła zasilania - ale niestety nie za bardzo pomaga ;( Czy moglibyście mi polecić jakąś dobrą a zarazem dyskretną antenę?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Zakupiłem zestaw z amplitunerem Denon 1312.
Niestety mieszkam w bloku i na dołączonej do zestawu antenie (kabelek) jakość odbioru stacji FM jest fatalna. W Saturnie kupiłem jakąś antenę Thompsona - pokojowa bez zewnętrznego źródła zasilania - ale niestety nie za bardzo pomaga ;( Czy moglibyście mi polecić jakąś dobrą a zarazem dyskretną antenę?

Jeżeli mieszkasz w bloku to masz kablówkę, sprawdź czy nie masz w kablu stacji radiowych. Ja płacę piątaka za podstawowy pakiet ze względu na radio.
 

Jawosz

Member
O dziwo nie mam w kablu radio :/ - aster... ehhh
Liczylem na to, że jednak pokojowa zaspokoję :/ mam dużo kabla głośnikowego wiec dzisiaj spróbuje z niego zrobić antenę :p mam go 10m tylko nie wiem czy całość rozkładać czy obciąć? czy rozdzielić 2 żyły ?
 

taki tam

New member
Dzisiaj kupiłem ta antenke :) zobaczymy jak będzie działać :)

Będzie działać słabo. Ściany w bloku to żelbeton, doskonale tłumią sygnał radiowy. Ponad to stacje radiowe nadają z wielu kierunków i z różną polaryzacją. Dodatkowo na taką antene mają wpływ elementy wyposażenia mieszkania a nawet przemieszczające się osoby.

Jedyne rozsądne rozwiazanie to antena na zewnątrz + kabel koncentryczny do mieszkania. Nawet antena balkonowa będzie skuteczniejsza niż ta pokojowa ze wzmacniaczem.
 

sanctrum

New member
Ok ta nie zdała egzaminu - jutro wraca do saturna :(

Ale uwaga...moja żona kupiła:
Pokojowa antena radiowa ze wzmacniaczem Sonus FM

DZIAŁA GENIALNIE!

Dodam, ze jest schowana za firanka na subwooferze :)
wszystkie stacje stereo i rt (no może z wyjątkiem radio bajka )
Polecam

Też miałem tą co oddajesz do Saturna... i też ją oddałem, bo jedynie co potrafiła to wzmacniać szumy.
Sprawdzę teraz tą co polecasz... :smile:
 
Do góry