Amplituner i kolumny please!!!

misiek-85

New member
Witam serdecznie,

Mam dylemat, a nie jestem zbyt dobry w temacie audio. Mam zamiar kupić amplituner i 2 głośniki frontowe. Chciałby postawić na jakość, dlatego na razie tylko 2 głośniki i jakiś fajny ampli do mieszkanka. Zależy mi na dobrym dźwięku. tutaj moje prośba o pomoc. Mam do dyspozycji 4500 zł! Bardzo proszę o najlepsze propozycje. WIELKIE DZIĘKI!!!

P.S. Głównie dobra muzyka i fajny design :)
 

Max78

New member
Jeśli podstawa to muzyka, to zdecyduj się na wzmacniacz stereo zamiast amplitunera.

Co do brzmienia - warto wybrać się do salonów audio po prostu (zabierając swoje płytki z muzą) zrobić odsłuch.

Osobiście -przypadły mi do gustu ostatnio budżetowe Dali Concept (seria 6 lub większe 8) w parze z Denonem.

W domu używam Harmana Kardona i sporadycznie ampli stereo Onkyo. I leciwych wiekowo (ale nie brzmieniem i stanem technicznym!) sprzętów i nowszych konstrukcji (Harman AVR 460, który bezczelnie padł i jest w serwisie...).
 

misiek-85

New member
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź!

Dla mnie każda rada jest na wagę złota! Moja wiedza o audio nie jest za duża :) A co powiesz na temat głośników MONITOR AUDIO BR 6 ??? znajomy ma je w zestawie z amplitunerem Piooniera SC-LX 72! tylko on kosztuje 4 tyś.

Ja myślałem o amplitunerze za ok. 1800 zł i kolumnach (2szt.) za 2700 zł.
 

armi

New member
Bez reklam
HARMAN KARDON HK 980 lub coś z konkurencji :)

+ kolumny wg preferencji brzmienia
jak ważny design to luknij dali zensor :)
 

don111

Banned
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź!

Dla mnie każda rada jest na wagę złota! Moja wiedza o audio nie jest za duża :) A co powiesz na temat głośników MONITOR AUDIO BR 6 ??? znajomy ma je w zestawie z amplitunerem Piooniera SC-LX 72! tylko on kosztuje 4 tyś.

Ja myślałem o amplitunerze za ok. 1800 zł i kolumnach (2szt.) za 2700 zł.
amplitunery do kina służą do filmów/koncertów, w stereo grają co najwyżej przeciętnie z paroma droższymi wyjątkami
także możesz kupić tani wzmacniacz do 2 tys. i będziesz miał lepszy dźwięk od amplitunera kolegi,
kolumny są ok, choć seria BR została zastąpiona serią MR więc o taką pytaj
 

Max78

New member
Między wzmakami stereo, też są różnice w brzmieniu - > polecam wybrać się do salonu i umówić się na odsłuch.

Osobiście lubię u kumpla zestawienie Denona z Wharfedale (plus okablowanie). U mnie jestem zadowolony z HK, ale tylko zadowolony.
Ostatnio znajomi prosili o pomoc w doborze.
Pobiegałem z nimi po salonach, 3h odsłuchów z ampli KD Denona (budżet :/ a nie dali się namówić na stereo) -> najlepiej wypadł Denon z Dali Concept i droższymi Ikon :D Aaaale - ceny. :)

Kumpel ma zestawioną Yamaszkę (jakoś Denon mu się przejadł) z wiekowymi Dali M505... Też przyjemne do niektóych typów muzyki. Kablami trochę powyciągał to, czego mu brakowało.

U mnie wzmak HK PM 650 myka z równie wiekowymi Tannoyami Mx-2M (anty-chwalone :D). Sprzęt już do zmiany. Niemniej - po zabawie w dobór przewodów - jest OK.

Krótko i rzeczow - wyskocz i posłuchaj sam.
W Poznaniu mogę polecić chłopaków z AudioPlaza na Krzyżowej (na alledrogo.pyly też funkcjonują). Mój szanowny boss u nich dobierał (za moją radą) sprzęt - wybrał stereo Yamaszki i B&W 684 bo takie brzmienie najbardziej mu odpowiadało :)
Każdy ma inne preferencje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ma być ampli to : HK 980 + Dali Zensor
Marantaz 5005 + MA MR
Ale też wybrałbym wzmacniacz stereo.
 

optimuso

New member
Oczywiscie ze wzmacniacz. W tej kasie mozesz miec NAD 326, Cambridge Audio 650, rotela, Marantza 6004 jesli zalezy ci na wejsciahc cyfrowych takze Onkyo A5VL
Do tego fajne 2 glosniki i masz super zestaw. Tannoy Revolution, Monitor audio, HECO, Dali, Paradigm, Roth Oli
 

xgutti

New member
Bez reklam
proponuję Harman AVR 260 i kolumny infinity classia 336. Jak sie pośpieszysz to właśnie taka classia jest teraz wystawiona na allegro, całe kino na aukcji za 3tyś choć cena sklepowa to 8tyś. sam bym ją kupił lecz niestety potrzebuję takiego zestawu w kolorze czarne piano.
 
Do góry