amplituner i kolumny 16m2

shogun990

New member
Dzięki Baltazar. Mam mentlik w głowie. Sam już nie wiem czy kolumny typu studio 280 i wzmacniacz stereo np onkyo 9030 lub 9050 plus rozdzielacz audio polaczony z moim starym onkyo 579. Czy może zamiast wzmacniacza ampli kd typu onkyo 656. Tylko czy między tymi ampli będzie faktycznie raka różnica w stereo??? Filmy oglądam rzadziej. Muzyka leci u mnie na okrągło bo pracuje w domu. Leci kilka godzin z różnych źródeł. CD audio - yotube z tv - radia internetowe z tv lub ampli. Filmy jak obejrzę dwa trzy tygodniowo to jest maks. Troche ten rozdzielacz strasznie drogi. Ehhh mysle i mysle i głowa mnie boli ;) pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

mors111

Active member
Bez reklam
pewnie w stereo będzie różnica na korzyść 656 w stosunku do 579 , ale 656 nie ma DynamicEqualizer , tylko inne "ulepszacze" , ale przepaści się nie spodziewaj

różnica z porównaniu z wzmacniaczem będzie sporo większa

co do rozdzielacza , sam kiedyś taki zbudowałem , koszt ok 80-100zł jak dobrze pamiętam :
-zakup przekaźnika
-obudowa
-kilka gniazd to kolumn

a działało to mniej więcej tak:
-dźwięk na stałe grał z amplitunera
-fronty były podłączone pod przekaźnik , który w stanie spoczynku grały z amplitunera
-w wzmacniaczu z tyłu były dodatkowe gniazda 230V , do których podpiąłem zasilanie przekaźnika
-po ręcznym włączeniu wzmacniacza , załaczły się tylne gniazda 230V i uruchamiały przekaźnik
-przekaźnik "pyknął" i przełączył kolumny na zasilane z wzmacniacza i dźwięk grał już z innej "końcówki"

tak miałem jakieś kilka lat temu z kinem Panasonica z podpisu i wzmacniaczem Diora WS-504B , dziś dźwięk Onkyo 609 bardziej mi sie podoba nawet w stereo do tego co dawała Diora ( ŚP ) i na brak mocy jak i dynamiki nie narzekam , wręcz przeciwnie
 
Ja bym zrobił stereo, sam mówisz iż muza nonstop a filmy hmmm...przy dobrze rozstawione fronty dają fajną scenę w muzyce i filmach.
Faktycznie 16m2 to i dużo i mało. Wzmacniacz z wejściem optycznym bym kupił aby TV połączyć razem a kolumny jakieś fajne podstawowe i standy dla nich, taki wzmacniacz na bank będzie też posiadał wyj na sub jakby mało basu było ;) zestaw 2.1 bym robił.Takie Onyko TX-8150, wfi, optyk, usb. Mi sie takie coś widzi plus Zensor5 kolumny ;) lub Sony HAP S1

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

shogun990

New member
A mam pytanko duza będzie różnica w dźwięku między wzmaczem onkyo 9050 a ampli stereo 8150?? Ampli stereo ma dużo bajerow ale czy zagra dużo gorzej niż sam wzmacniacz??

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ciut gorzej gra :) . Kwestia tylko jakie są Twoje potrzeby. Mi wystarcza AVR255, tyle co słucham w domu. W pracy teraz PM7005.
 
Do góry