Amplituner i glosniki pod kino i ps3

raito

New member
Witam serdecznie. Bardzo bym prosil o porade osoby, ktore bardziej znaja sie na tym temacie niz ja :) Moj brat (ktory nie zna sie na sprzecie zupelnie) nosi sie z zamiarem kupna ampa i glosnikow - przeznaczenie tak jak w tytule tematu: filmy bluray, gry na ps3 oraz sporadycznie muzyka, ale muzyke mozna odpuscic jesli bardziej lepiej sie spisze taki zestaw w filmach i grach. Pomieszczenie jakie ma zostac naglosnione ma 16m2. Kwota jaka moze zostac na to przeznaczona to max 2500 pln. Amp dobrze by bylo jesli by mial dekodery hd oraz hdmi 1.4 bo mozliwe, ze TV bedzie w 3d w bliskiej przyszlosci. Jesli chodzi o glosniki to tu szczegolnie bym prosil o pomoc bo o ile z ampem jeszcze sam bym cos mogl doradzic to tutaj juz nie bardzo :) Na glosniki tez nie bardzo jest miejsce wiec odpadnie raczej 5.1 - a zamiast tego zostana 2 frontowe monitorki plus sub i ewentualnie jeszcze centralny ? Czy to juz zbyteczne by bylo ?
Prosze jeszcze raz o porade :)
 

TurboDymo

New member
Hej, troszkę obiektywizmu BlackNinja!
Ja wiem, że hdtv.com.pl stoi pod znakiem nachalnego promowania Jamo, szczegółnie 606 i wiem, że handlując nimi oferujesz je każdemu pod dowolne zastosowania:)
Ale nie róbmy na tym forum aż takiego product placementu - troszkę obiektywizmu:) wiem, że przy jamo 606 jest fajny stosunek cena/jakość, ale jak dasz troszkę "luzu" finansowgo to w okolicach +/- 1000 zł za zestaw 5.1 też znajdziesz równie ciekawe jak nie lepsze propozycję:)

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

TurboDymo

New member
p.s. bez urazy:)
ja amator jestem, sam dobieram własnie coś tanio, a dobrze:)
i dzięki za poradę odnośnie JBL ES30 - po twojej opinii byłem odsłuchać, niezłe, tylko nadal mnie "męczą" ich jednak nie za małe wymiary... tutaj HKTS byłby super;) ale potem byłem jeszcze w tonsilu posluchać maestro II 180 i sie zakochałem... Faithless i Insomia, średnia głośność, czysta góra, piękny basik! ino... znowu trzeba dozbierać sianka, albo będe na diecie do 2013 roku:)

p.s. 2 a co do Jamo - po prostu po tym "product placemencie" tutaj nawet nie mam ochoty ich odsłuchać, choć wizualnie mnie sie podobają:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Verso

New member
Odnośnie Jamo, mam pytanie – jaki "minimum" proponujecie do zestawu 5.0 ??? chodzi mi o amplituner.
Pokój ok. 20m2 (ze skosami – poddasze), ok. 60% kino, 20% muzyka, reszta TV. Przyszłościowo może dojdzie SUB Jamo 210.

Początkowo byłem nastawiony na QQ 5000, ale jak żona zobaczyła S606… - wizualnie trzeba przyznać że robią wrażenie ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

raito

New member
Dziekuje wszystkim za udzielone odpowiedzi. To proponowane Onkyo TX-SR309 pewnie jest ok i warte rozwazenia jednak glosniki na chwile obecna to raczej tylko 2.1...
A czy ktos moze jeszcze napisac czy dobrym wyborem np. bedzie YAMAHA RXV 467 ? Do tego glosniki Yamaha NS-333 i sub YST SW 030 ? Dobrze zagra taki zestaw ? W porownaniu do proponowanego Onkyo - co da lepszy efekt ?
B
 
Do góry