Amplituner hi-fi a wzmacniacz hi-fi-czym się różni???

mazilo

Member
Już wiem że zestaw kina domowego odpuszczam(dziwię się mojej kobiecie że się zgodziła ;-) ),ale mam problem ponieważ chcę zakupić zestaw za około 3,5 tyś zł (kolumny + .................)i właśnie o co chodzi?Zależy mi na odsłuchu muzyki z komputera lub podłączonego twardego dysku pod port USB i radia;CD
-Czym się różni amplituner hi-fi od wzmacniacza hi-fi (czyżby tylko tym że amplituner ma radio,więc po co przepłacać)-proszę o konkretne modele
-czy do tego zestawu mam zakupić tuner radiowy jeśli wyżej dobrze sądzę -proszę o podanie modelu
-i jakie dvd na płyty

Proszę o poradę zestawy do 3,5-4 tyś zł -wiem że zamulam ale nie chcę utopić pieniędzy
 

pkomp

New member
chciałeś coś mądrego powiedzieć?to ci nie wyszło - otwórz dwa graty średniej klasy i sprawdź różnice
 

pkomp

New member
porównać wielkości kondensatorów w torze zasilania, porównać końcówki mocy, porównać układy przedwzmacniacza, spojrzeć na tor sygnału itp - większość tych różnic jest zdecydowanie na plus samych wzmacniaczy tym bardziej jeśli to ta sama klasa cenowa....

Spojrzeć też można na obwody tunera które często są słabsze niż w oddzielnym tunerze
 
D

Deleted member 141725

Guest
Nie można tak do tego podejść. Dużo firm tworzy amplituner stereo na bazie konkretnego wzmacniacza dodając tylko moduł tunera. I gadanie, że przez to zagra zdecydowanie gorzej to nic innego jak cytowanie forumowych teorii nie mając żadnej wiedzy. Radio zawsze jest gorszej jakości, ale sam wzmacniacz często gra identycznie i radio nic nie zmienia. Oczywiście nie uogólniam tego do wszystkich amplitunerów stereo. Co innego amplituner Kina domowego, który faktycznie już dużo traci do czystego stereo.
 

pkomp

New member
owszem - tylko obecnie coraz częsciej amplituner stereo to miernota bo i sprzedaż takowych jest dość mizerna - już nie ma takiego wyboru jak kiedyś
teraz głównie rządzą wzmacniacze albo ampli KD - ampli stereo to głównie niedobitki :)
 
D

Deleted member 141725

Guest
Dokładnie, ale nie ma ich co skreślać szczególnie w sferze budżetowej. Jeżeli ktoś chce dobry wzmacniacz i radio to jest duże prawdopodobieństwo, że nowy amplituner stereo zagra lepiej niż za tą samą cenę nowy wzmacniacz i nowy tuner. Zawsze lepiej kupić nowy wzmacniacz i używany tuner ;), ale nie wszyscy tego chcą. Poza tym amplitunery stereo są konstruowane przeważnie na bazie jednego z najtańszych wzmacniaczy w ofercie producenta, co oznacza, że zagra dobrze - ale jak chcemy lepiej to już tylko wzmacniacz. Podsumowując - do pewnego poziomu, czyli zaczynając przygodę z Hi-Fi to amplituner stereo to dobra budżetowa propozycja. Skupiając się już tylko na jakości niestety w ofercie nie ma już amplitunerów stereo z wyższej półki.
 
Do góry