Amplituner + głośniki do ~4000 zł, które sprawdzą się nie najgorzej w stereo

piechu

Member
Bez reklam
Witam.
Mam zamiar kupić amplituner wraz z 2 głośnikami, w późniejszym czasie planuję rozbudowę o kolejne głośniki. Chciałbym się zamknąć w kwocie 4000-4500 zł (z 2 głośnikami).
Amplituner będzie wykorzystywany do oglądania filmów, grania na PS3, X360 oraz w dużej mierze do słuchania muzyki (dużo słucham).
Pokój to ~21m2.
Wiem, że do stereo najlepszy byłby ampli typowo stereofoniczny ale nie stać mnie na dwa ampli (kd+stereo) więc chciałbym jeśli to w miarę możliwe zakupić jeden sprzęt, który spełni moje oczekiwania. Audiofilem nie jestem.

Pozdrawiam
 

piechu

Member
Bez reklam
muzyka głównie elektroniczna, ale też i jazz i post-rockowe rzeczy, różnie. z głośnością też bywa dwojako (ale raczej umiarkowanie). jednocześnie chciałem zapytać o kable i gniazdka do rozprowadzenia instalacji pod tynkiem. co kupić?
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
rozumiem, gniazdek nie zakładać - a czy jest jakiś sposób na dobre zamaskowanie kabli bez gniazd? a co do kabli to byle jakiej firmy czy jakiś konkret? rozumiem, że dla tego zestawienia ampli + kolumny nie ma innej alternatywy? a poza tym ten HK to dość stary model i czy w związku z tym posiada wszelkie obowiązujące na dziś kodeki? i troszkę mi brakuje złącza USB (o którym niestety zapomniałem nadmienić na początku) niemniej jednak wybiorę się na odsłuch
 
Ostatnia edycja:

piechu

Member
Bez reklam
i jeszcze jedno, jeśli zdecydowałbym się na JBL Studio 190 to jak je podłączyć o ampli? głośniki mają po 4 zaciski i nie wiem o co kaman
 

piechu

Member
Bez reklam
Ok dzięki. A powiedz mi proszę czy słuchałeś może tych głosników w połączeniu z pioneer'em vsx-921?
 

piechu

Member
Bez reklam
a jakie kolumny Ty byś polecił? może co do ampli też coś zaproponujesz?
 
Ostatnia edycja:
Do góry