Amplituner + głosniki 5.1

dudi83

New member
:) Witajcie Ludzie szukam porady,jestem na kupnie AMPLITUNERA i GłOśNIKóW 5.1 ...no i szukam i mysle co wybrac mam na ten cel ok 1800 PLN i mysle o takich cackach...

86287043

YAMAHA RXV 457

129.jpg

PIONEER VSX-515

Mysle o tych ceny sa podobne ,do tego jeszcze jakies naglosnienie by pasowalo moze takie? KODA AV701+SW550


Co sadzicie na ten temat bedzie to gralo ładnie? a moe sami mi cos zapodacie bardzo prosze o rade:cool:
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Amplitunerki - dobry wybór.
Pomysl jeszcze o HK 135.

O Kolumnach Kody - zapomnij.
mebo podał dobry solution.
 

dudi83

New member
Czyli Amplitunery dobre ,wezma tego PIONEER-a ma Cyfrowy procesor dzwieku DSP 180 miljonow operacj na sekunde, ponoc to dobra zaleta.Mowicie ze glosnikow KODA nie brac hmmm ,tylko co znajde w podobnej cenie?:rolleyes:

Co do KODA to takie znalazlem

KODA AV701+SW550 Cena 799 PLN

92_20050810151211_0_m.jpg

a HK - rozumiem ze to HARMAN KARDON
 
Ostatnia edycja:

lolek995

New member
Zalecam wybór dobrych kolumn - od nich zależy efekt końcowy. Jeśli kupisz dobry amplituner a słabe kolumny to i dzwięk będzie słaby . W myśl zasady, że zestaw zagra tak jak najsłbsze ogniwo nie należy oszczędzać na kolumnach. Nie potrafię podać konkretnego "typu" - wybór na rynku jest spory .Warto poszukać w czasopismach z tą tematyką - często są testy. Mogę polecić KEFy , są godne uwagi chociaż nie należą do tanich .

Szukajcie a znajdziecie ....
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
co Wy chcecie od tych kolumn Kody???
Mam Yamahe DVD S540 oraz ampl. Yamaha RXV-640RDS z kolumnami KODA serii EX-5. I gra ten zestaw bardzo fajnie (fakt, same kolumny kosztowały mnie jakies 1,5 roku temu 3000 zł)
 

dudi83

New member
ten PIONEER ma mocy wyjsciowej

  1. stereo DIN 2*100w
  2. przod 100w/kanal
  3. centralny 100w
  4. surround 100w/kanal
  5. tylny surround 100w
taka ma moc wiie kolumny musza byc mocniejsze ...czy ok 200 by styklo?
 

raffall

New member
Witam,
dołączam sie do pytań dudiego... też szukam nowego zestawu kina domowego, a w tym nawale propozycji trudno się zorientowac i wybrać coś rozsądnego.

może polecicie coś w granicach 3-4 tys.?
który sklep w necie ma szeroki asortyment i dobre ceny?

dmoje dane techniczne ;) :
- pokój - 25m
- film - 50%
- muzyka - 30% - od Sary Brightman i Mike`a Oldfielda (żona) do Dezertera i Nomeanso (ja)
- radio - 20%

słuchałem kilku zestawów, ale kompletnie nic mi to nie pomogło
 

maszek

New member
Bez reklam
Bo to naprawdę trudny temat gdy przyjdzie nam dobrać odpowiednie głośniki do pomieszczenia ale także do wzmacniacza.
Muzyka to głównie stereo, chyba że ma się nieograniczony dostęp do płyt DVD Audio. Najlepiej jest zabrać ampa pod pachę i skoczyć do sklepu z dużym wyborem głośników. Podpinając różne zestawy możemy wybrać ten najbardziej dopasowany do naszego ampa. Ale to nie koniec drogi krzyżowej. Pozostaje nam jeszcze pomieszczenie... i jakby na to nie spojrzeć, nigdy nam się nie uda uzyskać idealnego rozwiązania. To po prostu zabawa dla cierpliwych lub tych, co mają "wystarczającą" ilość kasy by zlecić to innym.
 

dudi83

New member
pokój ok 18m2 i mysle o tym ONKYO TX SR 503 lub DENON 1906 glosniki Quadrale 500 ...tylko co bedzie lepiej gralo z tymi kolumnami, glownie slucham muzyki klubowej ,house i reszta to z radia chodzi mi tez aby bylo fajnie slychac efekty w filmach ...
Co mozecie mi podpowiedziec ktoy ampli by byl lepszy?
 

Kali

Member
Amplituner + głośniki 5,1

Witam wszystkich.
Miałem również problem ze skompletowaniem kina, ale myślę że udało mi sie dobrać wszystko optymalnie.
Kupiłem ampli pionka 1015 + kolumny B&W. Wszystko gra naprawdę dobrze tylko jeszcze czekam na podstawki do kolumn.
Kolumny to :
przód B&W 602
centralny CC6
tył 601
sobwoofer ASW 500
Pokój 22m2
 

dudi83

New member
dudi83 napisał:
pokój ok 18m2 i mysle o tym ONKYO TX SR 503 lub DENON 1906 glosniki Quadrale 500 ...tylko co bedzie lepiej gralo z tymi kolumnami, glownie slucham muzyki klubowej ,house i reszta to z radia chodzi mi tez aby bylo fajnie slychac efekty w filmach ...
Co mozecie mi podpowiedziec ktoy ampli by byl lepszy?
:rolleyes:
 

Kali

Member
Amplituner + głośniki 5,1

B&W 602 miałem kupione dużo wcześniej, natomiast centralny, 601 i sobwoofer kupiłem na allegro za 2200 zł w idealnym stanie.
Teraz chce sprzedać moje 602 i zamiast nich chce kupic 604 podłogowe.
Bardzo polecam B&W rewelacyjne dokładność dzwięku. Ostatnio wydziałem na allegro 602 za 850 zł.
Moim zdaniem lepiej kompletowac kolumny przez dłyższy czas ale kupić naprawde dobre.
 

dudi83

New member
Witam wszystkich serdecznie ...
Moze mi cos poradzicie mianowicie chodzi mi o podpiecie ampli Denon1906 do telewizora Panasonic 32PM11 , w Denonie jest taka mozliwosc aby menu wyswietlane bylo na TV ...no i aby progra np.TVP1 glos puscic na kino przez amplituner, wiecie czym to podpiac ??
 
Do góry