Amplituner + glosniki 5.1 (tanie i dobre - czyli nie jestem audiofilem:)

TRJ

New member
Witam,

zamierzam zakupic amplituner i glosniki. kwestia finansowa jest bardzo wazna, mianowicie im mniej, tym lepiej. nie znam sie na tym, wiec prosze szanowynch forumowiczow o wejscie w buty czlowieka z plytkim portfelem ale zarazem nie chcacego wyrzucac pieniedzy na na tani, ale kiepski sprzet.

o co chodzi:

1. chodzi o to zeby ampl umozliwial 1080p pass through (czytalem gdzies o opcji 1080p/24 --- jakie ma to zastosowanie w amplitunerach, to ze jesli chodzi o TV to wiem ze chodzi o Real Movie, czy tu jest to podobne? smasung 786 LCD ma obsluge 24 Real Movie - chcialbym zatem zeby ampl tez obslugiwal taki format, o ile wogole ma on zastosowanie w dzwieku)

2. o to, zeby moc korzystac z Xboxa 360 (bez hdmi) i TviX m7000 w systemie 5.1 (glownie DTS), sporadycznie jakis mp3 (dla uproszczenia zalozmy ze slucham glownie hiphop, jazz, funk, klasyka, rzadziej house, techno wogole)

powstaje tez pytanie o podlaczanie:
czy powinienem kierowac sie sprzetem z/bez hdmi.
oczywiscie latwiej jest podlaczyc media playera przez hdmi do ampla (X nie ma HDMI), a tego do telewizora - ale to rozwiazanie jest tym bardziej kosztownym. przegladajac oferty sklepow internetowych zwracam uwage na te tansze modele bez in/out hdmi wiec musial bym podlaczyc osobno X360 i Tvixa coaxialami czy optykami pod ampla, i osobno hdmi i vga pod telewizor ----- wszystko to przy zalozeniu ze obraz na LCD musi miec 1080p.

Z gory dziekuje za jakies wskazowki odnosnie sprzetu na ktory rzucic okiem, nie do konca wiem o co sie zaczepic.

Pzdr,
TRJ
 
Ostatnia edycja:
Do góry