Amplituner + głośniki 5.1 do 6000zł

wujekradek

New member
Witam

Chcę kupić amplituner z głośnikami 5.1 do kwoty 6000zł.
Pokój 4x4m.
Filmy 40% - Muzyka 60%

Co możecie polecić abym uzyskał najlepszy dźwięk w tej cenie?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi;)
 

optimuso

New member
pierwsza rzecz zastanwoil bym sie nad zestawem stereo. mozesz miec na prawde dobry za ta kase. 2sprawa ie napisales jakiej muzyki sluchasz.
 

wujekradek

New member
Muzyki słucham praktycznie każdej po trochu, więc chciałbym jakiś uniwersalny zestaw, który dobrze zagra każdą z nich.

Czy jest duża różnica w słuchaniu muzyki między stereo a 5.1? Bo przy filmach jasne jest, że 5.1 będzie bez porównania lepszym rozwiązaniem.
 

Sadek

New member
Cześć,

Tytuł wątku mnie zainteresował, ta sama suma pieniążków oraz podobne wymiary pokoju 4x4,5 - wiec pozwólcie że się dołączę.
Kino/muzyka 50/50. Moja narzeczona lubi oglądać koncerty, wiec pod tym kątem też szukam zestawu 5.1

Odsłuchiwałem:
- Tannoy V4 - ładne naturalne brzmienie, dużo wysokich tonów.
- Klipsch F10 - bardzo podobnie jak V4, będą pasowały do pokoju.
- ES80 - jak dla mnie porażka

Niestety nie słuchałem całych zestawów 5.1 tylko fronty,
oraz zestaw HK 255+ HKTS 60 BQ - pozytywnie zaskoczony jak grają te maluchy.

Chciałbym kolumny pełnowymiarowe, bo pod to przygotowałem instalacje w ścianach i cały pokój.

Czy moglibyście polecić zestaw który będzie brzmiał jak HK 255+ HKTS 60 BQ, tylko w pełnym wymiarze :)

Pozdrawiam
Karol
 
Ostatnia edycja:

optimuso

New member
no JBL w stereo nie wypadaja tak zjawiskowo jak w kinie. No ale nic dziwnego inna chrakterystyka tu a inna tu. Bardziej uniwersalnym wyborem jest konkurent JBL marka Klipsch gra bardziej uniwersalnie.
 

Sadek

New member
Dziś słuchałem jeszcze zestawy avr 265 i Onkyo 609 z:
- Dali Concept 6
- ponownie ES80
- ponownie Tannoy V4

Mi najbardzej pasuje Onkyo 609 + Dali Concept 6, i przy tym zestawie zostaje.

pzdr
Sadek
 
Do góry