Amplituner+głośniki-3000-4000zł

luniopl

New member
Witam...
mam pewien problemik...nie bardzo się znam na sprzęcie muzycznym w postaci kina domowego i proszę was forumowiczów o pomoc w doborze konfiguracji sprzętu. Obecnie mam zestaw kina domowego Panasonic ht535. ale nie jestem do końca zadowolony ponieważ:
-nie ma on wejścia 5.1
-jego dzwięki są jakby troszkę za wysokie z satelitek i przednich głośników(sobwoofer jest nawet niezły-podobno 220 W rms, ale nie bardzo w to wierzę).

Co potrzebuję:
-Amplituner 5.1
-głośniki 5,1 lub 5.0 (przednie chyba najlepiej 3-drożne)...zależy mi na mocnym basie
-sobwoofer (jakiś mocny-albo w zestawie, albo oddzielny).

Do czego podłącze:
-komputer(karta dźwiękowa Sound Blaster X-fi). No i mało istotna sprawa...telewizor LCD samsung 32".

Chcę żeby mi to służyło do :
40%- gry z kompa,playstation itd.
40%-muzyka (potrzebny mi w tym celu w miare mocny bass-stąd pomysł 3drożne głośniki + sobwoofer...oczywiście jak nie ma sensu takie połączenie to mogą być 2 drożne).
20%- filmy.

A wszystko dobrze było by żeby mieściło się w przedziale cenowym 3000-4000 zl. a...DVD mi do niczego jest nie potrzebne ponieważ komputer podłączony jest pod HDMI do telewizora co daje w miare niezły obraz do gier i filmów.
z góry dzięki za pomoc.
pozdrawiam :)
 

luniopl

New member
czy uważasz że głośniki balboa o mocy bodajże 80/60/80/100 Watt będą w pełni obsługiwane przez amplituner ze wzmacniaczem 5x45 Watt?? ten amplituner jest chyba za słaby na coś takiego ... czy nie...moze sie myle.

a co powiesz o połączeniu:
JAMO S606 + JBL NORTHRIDGE E150 Subwoofer + Sony STR - DB870 .
Takie przykładowe połączenie...:) ok 4000...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z mocą harmana to jest tak, że gra głośniej od amplitunerów które mają po 110 watt na kanał, kwestia innych pomiarów w laboratoriach i dużo lepszego zasilacza.
Mam go w domu z głośnikami Northridge E90/E10/E25/E150 i sobie radzi :) oczywiście nie do końca.
Sony za dobrych amplitunerów nie robi, nad głośnikami jamo+jbl można się zastanowić.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Potwierdzam to, co mówi blackninja. Jeżeli chcesz także posłuchać muzyki i mieć dobry bas, z amplitunerów najlepszy będzie H/K.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Słyszałem ostatnio HK AVR130 z JBL Balboa i rzeczywiście: basu ma wystarczająco dużo :) . Gdyby nie to, że design HK mi nie leży...

ArtS :)
 

zibiwaw

New member
ArtS007 napisał:
Słyszałem ostatnio HK AVR130 z JBL Balboa i rzeczywiście: basu ma wystarczająco dużo :) . Gdyby nie to, że design HK mi nie leży...

ArtS :)

Witam!
Faktycznie wyglad HK rózni sie od innych ampli ale pomyślcie, jest to indywidum same w sobie.Przy samym wejsciu do pomieszczenia patrząc na sprzet wiesz że to HK a nie innne wygladajace tak samo ampli gdzie dopiero po blizszym obejrzeniu i sprawdzeniu nazwy wiesz jaki to sprzęt.Jestem po odsłuchu HK335 + Balboa i powiem ,że jestem pod wrażeniem.Mam zamiar w najblizszym czasie dokonac zakupu kina domowego i w tej chwili HK przoduje ale bedę słuchał dalej...
 

setunia

New member
Bez reklam
Proponuję takie zestawienie:
Jbl Northrighe E-80x2, E-20x2 +Center 25 =ok.2500
Denon 1706 =ok1000(Alledrogo)
tani subwoofer ok 500PLN obcięty na 80 lub 60 Hz wykorzystywany jedynie do trzęsień ziemi w filmach (mam M-Audio 150W za 430PLN)0 do tego celu nadaje sie znakomicie)
Muzę słuchasz na JBL. Denonek ładnie je zasila a brzmienie porządniejsze od Balbusiów. Przynajmniej radze posłuchać. Jakość suba ma znaczenie jeśli masz bardzo duży salon >25m2. Wtedy przydałoby się coś mocniejszego. W muzyce lepiej go nie włączać 80-brzmią ładnie bez.
 
Do góry