Amplituner + FLAC

IceBreaker

New member
Witam
Jestem posiadaczem amplitunera Onkyo 905. Chciałbym odtwarzać pliki FLAC zgromadzone na dysku twardym, jednak jak wiadomo Onkyo 905 sobie z tym nie poradzi. Za BD robi u mnie LGBD390, który jak powszechnie wiadomo również nie czyta FLAC.
Zastanawiam się od dłuższego czasu jak sobie z tym poradzić.
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby zakup czegoś w stylu Linn Majik DS ale jest to daleko poza budżetem. Zastanawiam się nad jakimś stacjonranym odtwarzaczem HDD z obsługą FLAC, tylko właśnie nie wiem jakim. Jest teraz tego na rynku mnóstwo, można wymienić choćby: Novatrona, Xtreamera, Asusa Omedia, WDLive, Popcorn C200, A200, i całe mnóstwo innych mniej znanych. Teraz pytanie czy degradacja jakości dźwięku będzie tak duża, że może należy sobie darować flac, bo przy takim rozwiązaniu może się okazać że lepiej zagra MP3 320 puszczony bezpośrednio z LGBD390.
Proszę o opinię, bo na pewno nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Pozdrawiam serdecznie.
 

pawel2312

New member
Ja odtwarzam FLAC z komputera przy pomocy odtwarzacza VLC.
Oprucz tego pliki FLAC wypalam tez jako audio disc np. w Nero ale to potrafi wiele programow. Moim zdaniem najbardziej optymalnym rozwiazaniem jest uzycie komputera.Rozwiazuje to problemy z formatami plikow oraz umozliwia odczyt z dyskow zewnetrznych wszelkiej masci. Komputer jest najbardziej modyfikowalnym urzadzeniem powszechnego uzytku.I wcale nie musi to byc jakis drogi "wypas".
 

IceBreaker

New member
Nie mam gdzie postawić komputera w pokoju gdzie stoi sprzęt. Poza tym podejrzewam, że sensowna karta dźwiękowa do takiego rozwiązania to koszt całego HDD playera (pewnie min. 800-1000 PLN)
 

marecki6

New member
Bez reklam
kup fergussona ariva 110 za 400zl i masz po problemie wlacznie z odtwarzaniem mkv i wielu innych formatow z flaczkami na przodzie :)
 

jejek78

New member
Gdzieś w necie były testy tych odtwarzaczy multimedialnych ja zakupiłem WD TV LIVE i płytki z muzą przerabiam na FLAC i do dysku, jakosć jest naprawdę bardzo dobra poszukaj testów było w nich na temat jakości AUDIO.Pozdrawiam
 

mario595

New member
Ja zakupiłem sobie stacje dokującą do Ipod-a i wszystkie płyty zgrałem do Nano (16gb). Apple ma swój bezstratny format - m4a - który jest natywnym formatem "Apple Lossless Audio Codec jest bezstratnym formatem zgodnym z iPodem". Na plus oczywiście małe rozmiary a co za tym idzie, oszczędność miejsca.
 

IceBreaker

New member
Ja zakupiłem sobie stacje dokującą do Ipod-a i wszystkie płyty zgrałem do Nano (16gb). Apple ma swój bezstratny format - m4a - który jest natywnym formatem "Apple Lossless Audio Codec jest bezstratnym formatem zgodnym z iPodem". Na plus oczywiście małe rozmiary a co za tym idzie, oszczędność miejsca.

Mario do jakiego ampli dokupiłeś tą stację? Nie wiem czy do Onkyo 905 który nie czyta FLAC, takie rozwiązanie będzie miało zastosowanie.
 

pkomp

New member
ale jaka sensowna karta jak wystarczy byle integra z spdif/toslink(długośc ograniczona do max 10-15 metrów) byle by wysyłała bit perfect......
 
S

spy

Guest
najlepsza jakosc dzwieku

Jesli zalezy ci na jakosci dzwieku to kup jakiegos najtanszego nettopa (zmiescisz to wszedzie) - np jakis ASUS eee box i do tego konwereter USB/COAX (widoczny jako karta muzyczna) np M2Tech hiface (M2tech - homepage - koszt 99EUR).
Coaxem podlaczasz do swojego ampli i gra muzyka - i to jak!
 

pkomp

New member
człowieku jaki nettop?wystarczy wd player bo odtwarza flac w cyfrze......
nettop?co to wogóle jest?terminal internetowy...po cholere to komu do odtwarzania muzyki?
 
S

spy

Guest
człowieku jaki nettop?wystarczy wd player bo odtwarza flac w cyfrze......
nettop?co to wogóle jest?terminal internetowy...po cholere to komu do odtwarzania muzyki?

Pisalem o najwyzszej jakosci dzwieku. WD player tez oczywiscie jakos zagra.
Moze tez byc, ze 905 ma jakis slaby DAC do muzyki/stereo, wtedy trzeba sie jakim DACiem posilkowac.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hey pluszcz, nie mogę znaleźć żadnych opini o tym playerze który reklamujesz ;) możesz trochę go opisać? Obsługa jak sie ogólnie spisuje itp...
 

pkomp

New member
spy tylko nikt komu naprawde zalezy na wysokiej jakości dźwięku nie będzie odtwarzał przez amplituner do 3 tysiaków tylko zainwestuje w porządne stereo z wysokiej klasy odsłuchem....więc nie widze sensu pchac się w jakies zbedne DAC'i
kino domowe mam do filmów - do muzyki mam sprzet studyjny bo to najlepsze rozwiązanie
 

piotrek88

New member
Rozważam zakup kina domowego, jednak większość niestety nie czyta flaczków, na dodatek w zestawach mało jest spotykane nawet blu-ray.

Teraz przerabiam wszystkie *.flac na CD Audio i słucham na mikro wieży :)
Tylko mam bardzo dużo flac na komputrze i potrzeba by ze 100płyt CD aby to zgrać, a jak z własnego doświadczenia wiem, mając już komputer od 2000 roku z nagrywarką CD.

Że, większość płytek CD po 10latach nie nadaje się do odczytu, więc lepiej by było nagrac flac na DVD, ale tak aby to działało na wieży nagrać się nie da, konieczna jest możliwość obsługi plików flac przez odtwarzacz. Wiec narazie czekam cierpliwie aż Yamaha, Sony, Pioneer wypuszczą w jakieś sensownej cenie odtwarzacze BD-R, FLAC.
 

pkomp

New member
to może poszukaj jakiegoś dvd/bd który umożliwia odtwarzanie wav?i wypal sobie wav'y na dvd...100 płyt to pikuś - jak miałbyś 1200 to rozumiem problem :)
 
Do góry