Amplituner do zestawu

franerem

New member
Witam Was,

robię aktualnie mały "remont" w swoim kinie domowym :).

Na pierwszy ogień poszedł TV i w salonie wylądował Sony 65W855.

Teraz pora na wymianę amplitunera i ewentualną kolumna. Przede wszytkim zależy mi na minimalizacji ilości sprzętu w domu przy maksymalizacji efektów :).

Aktualnie posiadam 5.1 Tonsil Siesta. Jest ok :) ale można coś innego :).

Kilka dodatkowych informacji:
1. Do czego służy całość: 50% Filmy, 40% Muzyka, 10% Telewizja
2. Dla filmów źródłem aktualnie jest Apple TV z XBMC. Plus że wszystko super chodzi, minus że tylko 720p więc myślę też o zamianie przy czym zamiana musi być na coś co odtwarza prawie wszystko. Źródłem danych jest NAS Synology.

Bardzo ważna dla mnie jest korzystanie z nowych usług strumieniowania (Spotify plus Airplay bo prawie wszystko w domu mam od Jabłuszka). Dodatkowo prawie wszystko w domu sterowane jest poprzez aplikacje więc sama aplikacja do zarządzania sprzętem jest dla mnie bardzo ważna bo generalnie wogóle nie chciałoby mi się dotykać pilotów.

Rozważam sobie aktualnie parę opcji
1. Amplituner (mniej więcej chce wydać 2000 zł, nie tyle że mam tu ograniczenie ale bardziej że nie czuję sensu wydać więcej). Ważne aby miał wszystko co powyżej i był jak najmniej problemowy. Aktualnie mam dwóch faworytów:
Sony STR-DN1040
Denon AVR-X2000
Obydwa dosć dobrze wychodzą w testach zagranicznych i mają w większości to co potrzebuję (plus dla Denona że ma Spotify, plus dla Sony że dobrze zgra się z Telewizorem).
Myślałem jeszcze o Pioneer VSX-923 lub VSX-1123

Jeszcze ewentualnie doszła opcja aby wymienić całość na zestaw Sony Sony BDV-N7200 lub Sony BDV-N9200. Zdecydowanie korzystne ze względu na miejsce i sposób sterowania.

Kolumny będę wymieniał natomiast w ostateczności ale może coś warto posłuchać? :) ...

Także please prośba o pomoc szczególnie w tym co napisałem powyżej o ampliturach :)

Z góry wielkie dzięki :)
 

franerem

New member
To co Pioneer ma fajne to bardzo dobrą aplikację do sterowania. Spróbuje znaleźć go gdzieś do odsłuchu. Pytanie jak zgra się z Tonsilami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
Dopóki nie podłączysz to wątpię by ktoś był prorokiem i wiedział jak one zagrają z tym ampli. Ja osobiscie na twoim miejscu pożegnał bym sie z Tonsilami i kupił coś innego. Ale kto wie, może akurat?
 

gerus6

Active member
Bez reklam
collider jak możesz negować kolumny Tonsil Siesta posiadając swoje Jamo?
Proponuję każdemu posłuchać tych Tonsili ponieważ dźwiękiem miażdżą wiele tutaj zachwalanych modeli kolumn w swojej cenie.
 

collider

New member
Bez reklam
Tyle, ze widzisz z jakim ampkiem wspolpracuja moje Jamo? Czujesz klimat? Po drugie slyszales je kiedys, mowa o Jamo? Kolega chce amplituner o przynajmniej 2 klasy wyzszy a ty mu doradzasz Tonsile? Ja wiem, ze to nie sa zle glosniki, ale jesli ma je laczyc z takim ampkiem jak Pionek 1123 lub innym podobnej klasy to wybacz.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
collider coś czuję, że ich nie słuchałeś, a to są bardzo dobre kolumny w swojej cenie i jeżeli kolega je już posiada to nie warto ich wymieniać, chyba, że na takie w granicach od 8K za zestaw 5,1 i tyle w temacie :)
 

collider

New member
Bez reklam
Niech ci będzie. Żyj w słodkiej nieświadomości. Tonsil moj przyjacielu zatrzymal sie w poprzedniej dekadzie i wystarczy poczytac specyfikacje glosnikow, jak sa i z czego robione by nie miec zludzen.
 

franerem

New member
collider coś czuję, że ich nie słuchałeś, a to są bardzo dobre kolumny w swojej cenie i jeżeli kolega je już posiada to nie warto ich wymieniać, chyba, że na takie w granicach od 8K za zestaw 5,1 i tyle w temacie :)

Mogę ja wymienić na coś za 3k-4k w 5.1 lub 5.0 lub ewentualnie wymienić fronty jeśli mogłoby być lepiej. Natomiast szczerze nie wiem co mam przesłuchać. Najbardziej zależy mi na głębi dźwięki ale takiej która nie jest tworzona przez DSP w Amplitunerze :).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zarówno koledzy collider jak i gerus6 przeginacie raz w jedną jak i drugą stronę:) Pewnie że Siesty/Fiesty nie są złe, już Maestro II 180 nie były złe w swojej klasie, ale nie można też pisać że za 4k nie kupimy nic lepszego w 5.0. Wszystko kwestia gustu. Jest sporo dobrych kolumn w tej kwocie które mogą śmiało rywalizować z tymi Tonsilami. A już kolumny za ponad 8k to zupełnie inna klasa brzmienia.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
krzysiek1980 kupując nowe głośniki ma być efekt "WOW" jaki jest sens kupowania głośników w tej samej klasie?, aby potem napisać, że wydaje mi się, że te nowe grają ciut lepiej albo ciut gorzej? chyba nie na tym to polega
franerem, kup najpierw amplituner plus wzmacniacz, a potem pomyśl o nowych głośnikach, jeszcze raz napiszę takich od 8k :) albo od razu kup takie głośniki, a póżniej elektronikę ;)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ale nikt mu nie kaze kupować nowych głośników. Czytaj ze zrozumieniem a nie się ciskasz :). Napisałem, cytuję: "Dopóki nie podłączysz to wątpię by ktoś był prorokiem i wiedział jak one zagrają z tym ampli. Ja osobiscie na twoim miejscu pożegnał bym sie z Tonsilami i kupił coś innego. Ale kto wie, może akurat?" Czy jest gdzieś nacisk na kupuj? Ba nawet widać stwierdzenie, że może dobrze zagrają.
Napisałem co ja bym zrobił bo wiem, ze z tym Pioneerem, który mu zaproponowałem skomponowałbym lepsze głośniki, ale to tylko moja własna opinia i nic nikomu nie narzucam a ty sie zachowujesz jakbyś to ty miał kasę wydawać lub urażony właściciel Tonsili.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gerus6

Active member
Bez reklam
Po pierwsze nie jestem właścicielem Tonsili (tylko miałem przyjemność ich posłuchać) po drugie ja też proponuję wymienić głośniki (chyba o tym piszę ;))
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
krzysiek1980 kupując nowe głośniki ma być efekt "WOW" jaki jest sens kupowania głośników w tej samej klasie?, aby potem napisać, że wydaje mi się, że te nowe grają ciut lepiej albo ciut gorzej? chyba nie na tym to polega
franerem, kup najpierw amplituner plus wzmacniacz, a potem pomyśl o nowych głośnikach, jeszcze raz napiszę takich od 8k :) albo od razu kup takie głośniki, a póżniej elektronikę ;)

Różnice na kolumnach z tego samego przedziału finansowego są nieraz ogromne, dlatego efekt zadowolenia możemy osiągnąć przez odpowiedni dobór kolumn, ale niekoniecznie sporo droższych. Nieraz porównujemy takie wybory do kupna samochodu. Jak jeździsz BMW 5, to przy zmianie auta nie musisz kupować od razu BMW 7 czy Merca S klasy żeby poczuć efekt WOW, możesz kupić sobie Merca C/E klasy, Audi A6 itp. Czyli efekt zadowolenia mozna osiągnąć kupując inne autko ale w podobnej klasie. To samo jest z kolumnami czy elektroniką. Oczywiście, kupując sprzet 3 x droższy zadowolenie z jakości jest większe, ale trzeba liczyć się również z Naszymi ograniczeniami budżetowymi. Do tego dochodzi również duzo droższa elektronika, kable itp. Ja na miejscu kolegi bym odsłuchał kilku zestawów w tej kwocie co wymienił. Jesli uzna że warto wymienić kolumny, to wymienić, a jak różnice są nie warte zachodu to pozostać przy tym co jest.
 

franerem

New member
Ale nikt mu nie kaze kupować nowych głośników. Czytaj ze zrozumieniem a nie się ciskasz :). Napisałem, cytuję: "Dopóki nie podłączysz to wątpię by ktoś był prorokiem i wiedział jak one zagrają z tym ampli. Ja osobiscie na twoim miejscu pożegnał bym sie z Tonsilami i kupił coś innego. Ale kto wie, może akurat?" Czy jest gdzieś nacisk na kupuj? Ba nawet widać stwierdzenie, że może dobrze zagrają.
Napisałem co ja bym zrobił bo wiem, ze z tym Pioneerem, który mu zaproponowałem skomponowałbym lepsze głośniki, ale to tylko moja własna opinia i nic nikomu nie narzucam a ty sie zachowujesz jakbyś to ty miał kasę wydawać lub urażony właściciel Tonsili.

Czemu akurat Pioneer a nie Denon?

Które w tej cenie polecacie pod kątem tego co napisałem na samym początku?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Słuchaj, nie ma zasady czy to będzie Denon, Pioneer, Marantz czy Onkyo. Musisz posłuchać i samemu ocenić co Ci pasuje. Dodatkowo przejrzyj sobie wyposażenie poszczególnych modeli, i oceń czego potrzebujesz. Róznica tkwi w drobnostkach, bo przecież za kwote 2k nie będziesz miał w jednym ampli wypasu na max. a w innym goło i wesoło:) A pytanie który wybrać do niczego nie prowadzi, bo ile jest osób na forum, to każdy Ci poleci markę którą posiada. Wypisz sobie kilka modeli i udaj się na odsłuch. Oprócz tych co wymieniłeś w podobnej cenie masz jeszcze Yamaha 675/775, Marantz 5007, HK 171/270, Onkyo 616/626.
 
Do góry