Amplituner do zestawu JBL Balboa 5.1

Bonaventura

New member
Koledzy mam pytanko, jakim waszym zdaniem najlepszy byłby amplituner do zestawu kolumn JBL Balboa? Kwota do jakiej mogę zakupić ampli to powiedzmy 2500zł max. Całość mam zamiar umieścić w sypialni, pomieszczeniu ok 18m2. Dobrze by było gdyby amplituner występował w kolorze srebrnym.

P.S
Z tego co słyszałem w tych JBL'ach trochę brakuje środka. Osobiście ich jeszcze nie podłączałem.
 

Bonaventura

New member
Ten Marantz bardzo mi się podoba. Lecz ze zwiększeniem budżetu będzie ciężko gdyż czeka mnie zakup jeszcze jednego amplitunera w podobnych pieniądzach. Gdyby był do kupienia za 2500zł to bym pewnie wziął bez namysłu.
 

Bonaventura

New member
Wiem, ale jednak pieniądze nie rosną na drzewach :-(
To i tak zwiększyłem budżet, gdyż do niedawna był limit 2000zł max. Teraz dysponuje kwotą 5000zł do wydania na dwa amplitunery. Jak jednemu zwiększę pulę to drugiemu będę musiał ją obciąć a tego bym nie chciał.
 

Rafal7

Banned
Napisz do Blackninja z forum, może nawet i wyczaruje SR 6009 za 2,5 k a jak bys wziął dwa to by zapewne tak było :)
 

Bonaventura

New member
Ampli Harmana to nie jest to co do mnie przemawia. Ostatnio miałem model AVR 171 to do tej pory skaczę ze szczęścia po tym jak go sprzedałem.
W dodatku szukam dwóch takich samych ampli (kobieta z obsługą dwóch różnych sobie nie poradzi), z tym że jeden musi być srebrny (do zestawu Balboa) oraz jeden czarny (do hkts 35) a 370 jest tylko czarna. Blackninja, dałoby radę coś wyczarować z tych proponowanych Marantz'ow?
 

Bonaventura

New member
Dzięki za odpowiedź. Niestety te z 10 na końcu raczej na bank będą przekraczały moje możliwości finansowe :neutral: Kapusta7 doradził Marantz'a 6009 w kwocie 2800zł. Jeśli udałoby mi się zwiększyć budżet do tego pułapu, to co w tej cenie moglibyście jeszcze polecić? Co sądzicie o ampli. Pioneer SC-1224-K? Dodam, że ampli ten jak nie z tym zestawem JBL to zagra z zestawem h/k HKTS35 w DPL IIz.http://allegro.pl/nowy-amplituner-marantz-sr6009-gwar-pl-jak-sr6010-i5892838759.html
 

lobos

New member
Bez reklam
Jeśli byłyby HKTS35 to nie ma co cudować z amplitunerem. Z Marantz'a to NR1605 lub SR5009.
Ewentualnie coś z Onkyo np. TX-NR646 czy nawet TX-NR545.
 

Bonaventura

New member
Marantz NR1605 odpada, gdyż ma tylko jedno wyjście na subwoofer (mam dwa). Marantz SR5009 też odpada gdyż nie ma DPL IIz, czyli obsługi dwóch dodatkowych głośników front high.
Zostają więc Onkyo. Zgłębię temat modelu TX-NR646. Boję się, że 545 może się przy 7 głośnikach już trochę dusić.
 
Do góry