Amplituner do stereo (?)

joker43

New member
Witam!
z góry proszę o wyrozumiałość, wgryzam się w temat
planuję zakup - nazwijmy umownie - 'zestawu grającego' w cenie do 3000 z 2kolumnami, źródłami sygnału są tuner cyfrowy (TV) oraz playerHDD(prawdopodobnie Xtreamer Prodigy; muzyka FLAC, filmy AVI, MKV)
Zestaw kupuję głównie z myślą o słuchaniu muzyki (wszelakiej dobrej, zarówno rock - gitary, dużo basów jak i alternatywa, elektronika, wysokie dźwięki) dlatego kompromisem wydaje mi się być amplituner. Nie zamierzam przynajmniej na razie korzystać z 5.1 czy 7.1; chciałem zestawić stereo.
Po pobieżnym przeszukaniu produktów dostępnych na rynku znalazłem takie pozycje:
Onkyo TX-NR609

Pioneer VSX-921

Yamaha RX-V 671

Denon AVR-1912

z tym że Denon (funkcjonalnie) trochę odstaje. Tylko teraz zastanawiam się, i tu pytanie do bardziej w temacie, czy do słuchania w stereo mam wybierać wśród powyższych czy wystarczy tańszy sprzęt który ma mniej DTSów, HDMI, USB etc. ale jakość dźwięku stereo będzie w pełni zadowalająca. Oczywiście pozostaje kwestia kolumn, ale to już w dalszej części wątku ;)
Prosiłbym o sugestie i ewentualne opinie nt. powyższych propozycji sprzętu.
 

ndo

New member
no to tylko amplituner stereo. Onkyo 8030/8050 Denon Dra 500/700 Yamaha 300/500 zadne amplitunery kina domowego
 

joker43

New member
Żaden z tych co podałeś.
Potrzebny Ci amplituner stereo.
Harman BDS 2
Denon 500
ale Denon nie ma wejść cyfrowych
panowie, a z innej strony - w budzecie ktory mam (3tys) lepiej poszukac lepsze(drozsze) kolumny i dobierac sprzet czy zaczac od amplitunera i za reszte szukac kolumn???
 
Ostatnia edycja:

Gieny

New member
Odradzam zakup amplitunera do słuchania stereo, radzę zmienić zainteresowanie w stronę wzmacniacza. Żaden z wymienionych amplitunerów nie da satysfakcji zwłaszcza jak lubi się basy. Po cichu i z subem mogłoby być ale samo stereo zwłaszcza głośno nie da rady. Wzmacniacz lub amplituner stereo da zapas mocy i basu a KD to za zabawki do filmów a nie stereo. Słuchałem Pioneera (mam), Denona model coś ok 1609, Yamachy i w filmach ok ale stereo leży.
 

BD

Member
Bez reklam
oj jestes w bledzie- podlacz onkyo905 i dynaudio focus220II oczywiscie bez suba- zobaczysz co to za basss i jak nisko schodzi..
z NADem c375 nie bylo taiego basu jak z tym amplitunerkiem;]..
 

joker43

New member
Rzeczywiście szoku nie będzie.
Brałbym tego Onkyo 8050 i na kolumny trochę dozbierał.
a znalazłem jeszcze HK3490, który z tych dwóch? jakieś opinie nt. tego HK?
gdybym zdecydował się na któryś z powyższych, jakie kolumny? zakładam że nieznacznie przekroczyłbym budżet ale nie aż tak :) ("posiadajac kwote 3000zl najlepiej kupic kolumny za 2999zl a reszte dozbierac do amplitunera")
 

joker43

New member
a jeszcze pytanie do kolegi BD, posiadacza DuneHDduo - w jaki sposób masz spięty ten odtwarzacz z 905? analog czy digital? ma to wpływ na jakość dżwięku słuchając muzyki? wnioskując z waszych postów i wczytując się głębiej w temat zaczynam zastanawiać się coraz bardziej nad wzmacniaczem :)
 

joker43

New member
zastanawiam sie czy taki player ma wplyw na jakosc dzwieku stereo przy wykorzystaniu we/wy analogowych..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

BD

Member
Bez reklam
badzmy powazni- jak chcesz tak podlaczyc czyli sluchac muzyki w stereo to tylko dodatkowy DAC- za slaby sprzet, zeby sluzyl jako transport po analogu..
 

joker43

New member
dzieki za opinie
zostaje wiec onkyo i bycmoze ten HK 3490, jakie polecacie kolumny do tych amplitunerow?, chciałbym na tyg. posluchac tego sprzetu 'na zywo'
 

joker43

New member
witam ponownie
Jestem po pierwszych odsłuchach i trochę się podłamałem - powiedziano mi że mam większe wymagania niż budżet ;)
ale wiem już przynajmniej czego oczekuję od takiego zestawu.. słuchając Onkyo8050 i HK 3490 zdecydowanie lepiej wypadł HK, miękkie brzmienie ampli plus agresywne, wyraziste kolumny Canton GLE 490.2 to było to - zwłaszcza słuchając SolidRock Acidów :D
zwracam się do bardziej obsłuchanych kolegów czy znają kolumny innych firm o podobnej charakterystyce (w porównaniu do JBL 180 i podobnych cenowo Tannoy-i w Cantonach szczegółowy, detaliczny dźwięk w wysokich i średnich tonach, bas może niezbyt mocny ale zauważalny i nie przesłaniający całości)i cenie; doradzono mi żeby ze względu na metraż brać pod uwagę GLE 470.2
 
Do góry