Amplituner do ok. 600 zl

Jespers

New member
Witam wszystkich serdecznie,

Poszukuje używanego amplitunera w kwocie około 600 zł.
Bede używał go głównie do filmów (netflix) oraz w mniejszym stopniu do muzyki.
Amplituner mam zamiar na początku używać głównie przez komputer, gdzie będę oglądał właśnie filmy.
Dobrze by było jakby posiadał HDMI.

Na oku mam aktualnie:
Model Denon AVR2808 za 650 zł z OLX( w zestawie jeden pilot, ten malutki)

Proszę o pomoc, ponieważ niestety w kwestiach amplitunerów jestem zielony.
 

gojar

Member
Dołączam się do pytania. Warto na dzisiaj inwestować w amplitunery sprzed 10 lat, mam na oku model 3806 lub 3808 ? Kiedyś high end, dzisiaj do kupienia za 500-1000 pln
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Zależy jakie masz wymagania i z czego będziesz korzystał.
Posiadam 11 letni amplituner prawie nie używam jednak dla zwykłego Kowalskiego i to opinia znajomych daje rade, masz namiastkę kina w domu.
Starsze modele to mniejsza funkcjonalność, brak atmosa np. No ale trzeba określić co nam potrzeba. Pzdr
 

Jespers

New member
Zdecydowałem się na zakup amplitunera - Yamaha RX-V673

Czy może ktoś mi podpowiedzieć jakie w przyszłości kolumny warto do niego kupić? Chciałbym zmieścić się w kwocie 1000 zł, mogą być używane. Najlepiej, aby było to 5.1

Warto też inwestować w jakiś lepszy przewód głośnikowy, czy wystarczy kupić 2x2.5mm? Najdłuższy przewód będzie miał około 10-12m.
 

mors111

Active member
Bez reklam
przy kolumnach za 1.000zł i takim amplitunerze wystarczy przewód z miedzi beztlenowej 2x2,5mm2 za kilka zł /1m ( 3-4zł )
 

mors111

Active member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Jespers

New member
Duża różnica będzie jak w tej kwocie póki co zamówie sobie stereo i potem dokupie ewentualnie reszte?

Jakbyście mogli podrzucić jakieś przykłady tego stereo :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
ale chcesz amplituner 5.1 i same stereo póki co ?

czy wzmacniacz stereo i kolumny , a za jakiś czas sprzedaż to i przesiadka na 5.1 ?
 

Jespers

New member
Kolumny stereo, a potem ewentualnie dokupić resztę glosnikow.

Posiadam jeszcze głośniki 5.1 od starego ampli #sony de str245. Nie pamiętam jakie to są głośniki, mogę ewentualnie tylne przepiąć do tego stereo jak będą dawać radę.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
czyli co jak co 5.1

ja na początek kupił bym zestaw nr 2 co podałem , a jak by było marnie to fronty zawsze sprzedaż za kila stów i wymienisz na resztę , a surrandy i sub zostanie
 

Jespers

New member
Warto mi w takim razie zmieniać na któryś z zestawów, który podałeś ?

@gojar

Zdecydowałem tak ze względu, iż yamaha była w dużo lepszym stanie, nowsza, miała kompletny zestaw i w miare dobre opinie. Ma też dużo portów HDMI.
Tamten Denon nie miał pilota i był dużo starszy no i nie miał takich funkcjonalności jak ta Yamaha.

A cena była podobna :)
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
pewnie że warto , choć ten sub WH-208 za mocny nie jest , WH-210 jest zdecydowanie mocniejszy , zawsze możesz napisać , że kupisz ten zestaw ale bez suba za 200zł taniej i poszukasz WH-210 , albo kupisz ten zestaw jaki jest i sam sprzedaż suba za 150-200zł jak się okaże za słaby
 
Do góry