Amplituner do Monitor Audio

infer

New member
Witam serdecznie.

Posiadam kolumny Monitor Audi BR6 + BR2 + duży głośnik centralny oraz duży sub z serii bronze.

Potrzebuję kupić nowy amplituner. Sprzętu używam głownie do słuchania muzyki z programów TV , gry na PS3 oraz typowej muzyki stereo.

Kluczowym parametrem na chwilę obecną jest jakość dźwięku w stereo. Pokój ma ok 18m2 , odległość siedzenia od frontów to ok 2m . W przyszlości rozważam dokupienie wzmacniacza stereo , ale jest to dalszy temat.

Prosiłbym o propozycje ponieważ zatrzymałem się technologicznie na starym RX-V365 , który niestety zakończył swój żywot...

Pozdrawiam
Jakub
 

infer

New member
rozważałem : AVR1912 lub 2312 , Yamahę RX-V671 lub V771 ( ze względu na preout) oraz wizualnie podoba mi sie 921 pioniera.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie wybierałbym modele które pozwolą wykorzystać jakość kolumn :
Harman 265 i Marantz 5006
 

infer

New member
Marantza kiedyś miałem i strasznie się zraziłem do tej firmy :( . A co myślicie Panowie o opcji Amplituner + wzmacniacz stereo ? CZy wtedy w zakładanej kwocie jestem w stanie uzyskać lepsza jakość muzyki ?

Czy mamy jakąś alternatywę do AVR 265, obawiam się że nie przeforsuję jego stylistyki u żony..

Budżet jest lekko ruchomy

PS. Chciałbym , żeby amplituner miał podłączenie do sieci oraz odtwarzał z usb FLAC/MP3
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
alternatywą byłoby jakieś Onkyo np 609 , ma radio internetowe odtwarza pliki Flac z USB , ma sieć i DLNA , ale o ile w kinie jest wyśmienite to w stereo będzie słabsze od HK , jednak jak wszystko dobrze poustawiasz to i w stereo zagra dobrze ( w pure direct nie słucham , ale po załączeniu kilku opcji audyssey dynamika dźwięku jest bardzo dobra )

Denon 1912 - podobnie jak Onkyo 609 funkcjami , ale z lepszym stereo ( przynajmniej tak piszą )
 

infer

New member
mam ostatnie pytanie, prosiłbym o porównanie HK 460 oraz DENONA 3312 i ewentualnie oferty cenowe na priv.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry