Amplituner do Monitor Audio MR6, Wybór pomiędzy Sony DN850, Denon X2000, Onkyo 626

mromat

New member
Witam,
jak w temacie. Zastanawiam się pomiędzy tymi ampli do głosników MA MR6.
Zestaw będzie grał w pokoju 27mkw, dużo wolnej przestrzeni. Głownie muzyka, zależy mi na przesyle bezprzewodowym AirPlay z iPhona. W poźnijeszym czasie dokupie głosniki do 5.0 na filmy puszczane z ps4 albo laptopa. Muzyka głownie elektroniczna, towarzyszy mi odkąd wejde do domu z roboty.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Te głośniki już masz? Do elektroniki lepiej mogłyby się sprawdzić Melodiki, Rothy, Klipsche, JBL Studio, Kef'y...
a co do ampli, to zobacz X3000 czy Marantza5008, Harmana czy Yamahę 773/775 z uwagi na pre-out, mógłbyś później podłączyć wzmacniacz dla poprawienia efektywności amplitunera.
Daj jeszcze znać ile maks możesz przeznaczyć.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
skoro już posiadasz te kolumny to lepiej je ożywić ostrzej grająca elektroniką szczególnie do tego typu muzyki:)
 

Henry

Active member
Bez reklam
skoro już posiadasz te kolumny to lepiej je ożywić ostrzej grająca elektroniką szczególnie do tego typu muzyki:)

A Yamaha mieści się w budżecie i wśród ampli, które ci zaproponowałem jest najmocniejsza, a do tego jest wyżej pozycjonowana niż DN850 czy X2000
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Więcej kasy wywal na kolumny, np. JBL Studio 280 przy tym pomieszczeniu, są łatwe do wysterowania co potwierdza się w testach i do ich zasilania może być nawet niższy model amplitunera.
 

mromat

New member
Ale mi mieszacie ;) tej yamahy nie brałem pod uwagę.
Gdybym chciał pozostać przy Denonie to jakie kolumny proponujące oprócz MR6 w cenie max 2000 za pare ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Melodika BL40. Ciepłe brzmienie z głębokim basem. Dość wysoka skuteczność. Stoją trochę ponad 2k, ale myślę, że jak się potargujesz to może się uda zbliżyć do 2k.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ale mi mieszacie ;) tej yamahy nie brałem pod uwagę.
Gdybym chciał pozostać przy Denonie to jakie kolumny proponujące oprócz MR6 w cenie max 2000 za pare ?

Jeśli mogę ci coś doradzić, to pomyśl o X3000 lub posłuchaj tej Yamahy z Monitor Audio.
Mam X2000, nie jest to zły amplituner, jeden z lepiej sprawujących się w stereo ( w tej klasie cenowej), ale ponownie już bym go nie kupił.

Z tego co piszesz, to bardzo dużo słuchasz muzyki, więc jak kupisz X2000, to po kilku miesiącach będziesz chciał już czegoś więcej, a tu niestety nie będziesz miał możliwości podłączenia dodatkowego wzmacniacza, bo nie ma pre-out :(. Pozostaje tylko kombinowanie innymi sposobami.

Dodam jeszcze, że jak ostatnio pożyczałem wzmaki Denona 720 i Pioneera A50, to po raz pierwszy usłyszałem możliwości swoich kolumn.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zbliżone brzmienia, mam jedynie porównanie na odsłuchu przy swoich Bostonach. Pioneer bardziej detaliczny, a Denon jakby miał troszkę więcej powera i pełniejsze brzmienie. Pioneera trzeba było trochę bardziej odkręcać, żeby uzyskać to samo co przy 720. Choć i jeden i drugi zmasakrowały mojego X2000 ;) I obydwa modele śmiało mógłbym sobie zostawić. Przewagą Pionka jest jeszcze direct-in.
Po prostu szczęka mi opadła, jak membrany w kolumnach zaczęły pracować i wydobywać z siebie dźwięki, których wcześniej nie słyszałem
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To fakt, wzmacniacze potrafią ładnie rozbujać kolumny. Szczególnie Twoje kolumny potrzebują dość mocnego pieca. To co szykuje się zakup wzmacniacza?
 

Henry

Active member
Bez reklam
To fakt, wzmacniacze potrafią ładnie rozbujać kolumny. Szczególnie Twoje kolumny potrzebują dość mocnego pieca. To co szykuje się zakup wzmacniacza?
Najpierw zmiana ampli, ale to za rok, chyba, że coś nagle się nadarzy :), a później wzmak.
Ja jestem z pokolenia wychowanego stricte na stereo i o ile na samym początku, po zakupie ampli było "wow" to teraz już przeszło ;)
Trochę żałuję, że się pospieszyłem z tym X2000, bo teraz myślałbym jedynie na wzmakiem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak kupowałem, to było to ok. 1 tyś, a poza tym na odsłuchach w sklepie wydawało się ok. Ale czar szybko prysł ;)
Choć dzisiaj z przyjemnością tego tysiąca bym dołożył, albo i więcej do X4000 lub Marantza 6008/7008
A biorąc pod uwagę, że teraz X3000 kosztuje prawie porównywalnie do ceny X2000, to nie zastanawiałbym się ani sekundy
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to moja yamaszka nie jest już pierwszej młodości ale ma wszystko co potrzeba i z wyposażeniem jest jeszcze na czasie. Dobrze wtedy przemyślałem sprawę i dołożyłem te parę stówek heh:). MR6 spokojnie napędzą 26m2. Powyżej 30m2 bym się zastanawiał nad czymś mocniejszym, wystarczy dać im mocniejszą elektronikę i będą śmigać aż miło
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dlatego zaproponowałem koledze 773/775, bo obecnie ciężko chyba będzie dostać coś lepszego w tej cenie, a jak chce MR6 pod to podłączyć + muzyka elektroniczna, to już może mieć bardzo fajny sprzęcik i właśnie ta możliwość późniejszej rozbudowy.
W moim przypadku, to człowiek uczy się na błędach, szkoda tylko, że własnych:D
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale ile człowiek może się nauczyć i po testować sprzętów heh:D. Ja swojej yamaszki długo nie wymienię, bym kupił niższy model uboższy, lub na tamte czasy innej marki to pewnie był bym teraz na etapie wymiany, a tak mam to z głowy i tylko będzie można pomyśleć o wzmaku:). Dużo ludzi myśli że MA to tylko do spokojnej muzyki, takie się przyjęło ogólne założenie, ale przy odpowiednim połączeniu dają radę z każdą muzyką, sam słucham różnej muzyki. Mam porównanie do innych kolumn niby bardziej nadających się do szybszej muzyki ale na prawdę nie ma aż takiej wielkiej różnicy. Ja je uważam za bardzo uniwersalne kolumny:). Ale nie ma to jak odsłuch wielu kombinacji na różnych kolumnach i elektronice
 
Do góry