Amplituner do Monitor Audio BX6

Michuryb

New member
Witam wszystkich!
Jestem nowy na forum, a chciałbym skorzystać z rady prawdziwych profesjonalistów w dziedzinie dźwięku.
Przymierzam się do zmiany mojego starego i wysłużonego sprzętu audio (Sony). Chciałbym kupić na początek kolumny Monitor Audio BX6. Z czasem mam zamiar dokupić resztę - BX1 i Centralny. Na razie jednak chciałbym zainwestować właśnie w te głośniki i amplituner.
Słucham raczej spokojnej muzyki - Sade, Sarah McLahan, ale lubię też U2 i Depeche Mode. Kolumny docelowo stać będą w pomieszczeniu 6m x 6m z sufitem na wysokości pierwszego piętra.
Zastanawiam się nad Marantzem SR5008, Denonem X2000 lub ewentualnie Yamaha A730. Nie ukrywam, że nie chciałbym przeznaczać na amplituner więcej niż 3000zł.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc! :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym odsłuchał Marantza 5008 lub poprzedni model 5007 - wtedy trochę kasy zostanie w kieszeni. Zerknij też na Harmana avr370. Odsłuchiwałem też Denona X3000 i uważam, że to też dobry amplituner. Tylko do niego musiałbyś z 500zł dołożyć.
 

Michuryb

New member
Dzięki za podpowiedź! Wkrótce wybieram się do Wrocławia i spróbuję posłuchać proponowanych zestawów. Mam tylko jedno pytanie do krzysztofradio - faktycznie to dobre kolumny do takiej muzy czy może masz jakąś inną propozycję?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja osobiście lubie te kolumny, uważam, że BX sa swietne w swojej klasie. Wg mnie dobrze wykonane, zrównowazone, nie biją po uszach wysokimi, ale też nie basują nadmiernie. Takie wlasnie lubie. Wszystko zalezy od tego ile, na co i w ilu m chcesz przeznaczyć? Możesz posłuchać tez Dali Lektor (będą cieplejsze), Roth Oli (trudne do dostania), Klipsch RF (dużo basu, dużo wysokich, dynamika), Dali Zensor, ale wg mnie faworyt to BX.
 
Ostatnia edycja:

Michuryb

New member
Dzieki za odpowiedz! Od razu widac profesjonalne podejscie do tematu. Ja troszke wczesniej czytalem o tych kolumnach i tez wyciagnalem podobne wnioski. Choc dopiero teraz bede mial okazje posluchac ich z proponowanymi przez Was amplitunerami. Juz sie nie moge doczekac... Jak sie na nie zdecyduje (a pewnie tak) to zglosze sie do blackninji, bo slyszalem, ze ma ciekawe ceny :)
 

bald_man

New member
Kolego ja skomponowalem tydzien temu sobie podobny zestaw i mam bx5 w stereo i ampli onkyo tx-nr626.
Co moge powiedziec kolumny pierwsza klasa, dzwiek czysty i tak jak koledzy wczesniej pisali bardzo wywazony. Generalnie bardzo dobre do muzy (u mnie leci totalny mix od lajtow po hh na szatanach konczac) i do wszystkiego swietnie sie sprawdzaja.
Druga strona to kino domowe gdzie efekty sa bardzo miodne jesli mozna tak powiedziec...dialogi czyste, wysokie tony bardzo jasne i klarowne a bas nie dudniacy jak na wiejskim disco.
Polecam odsluch bx'ow przed zakupem bo ja chcialem bx2 ktore sa miodne a stanelo na bx5 ktore ociekaja miodem jeszcze bardziej.
Ostatni plus za design i jakosc wykonania bo stoja na bardzo wysokim poziomie.
Jakbys mial pytania to wal smialo na pw

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

Michuryb

New member
Dzięki za opisanie wrażeń z odsłuchu! Ja jeszcze nie miałem okazji przysluchac się jak grają te kolumienki, ale mam nadzieję, że wkrótce mi się to uda. Jestem przynajmniej, po Twojej wypowiedzi, bardzo pozytywnie nastawiony :) Pozdrawiam!
 

budasty

New member
Przyłącze sie do tematu by nie zakładać identycznego niemal :)
Hmm, avr370 do MA Bx? Własnie sie przymierzam do amplitunera, z moim teraźniejszym starenkim Denonem AVR 1601 na Bx5 jest imo detalicznie ale dosc jasno na niektorych nagraniach(o ile sub off), i czy to specyfika tych kolumn czy moj stary amplituner tak gra? Zastanawiam sie nad Marantz Sr 5008, przez chwile myslalem o Yamaha 775 ale ponoć w stereo z nią lipa, amp musi miec pre out frontów bo pewnie stereo wzmacniacz dodam za kilka m-cy...

p.s. a poza tym zmieniłem kabelki głośnikowe i moze to autosugestia ale dzwiek jakby złagodniał (mniej wysokich)na górze a basu pojawiło się nieco więcej, stare kable to najtansze Yamo 4mm a nowe to Melodika 4 mm.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
MA lubią ostrzejsze klocki. Taka jest yamaha, marantz tez należy do ostrzejszych. Zależy Ci na stereo to bierz marantza. Wiadomo ampli to nie prawdziwe stereo i jeśli ma się pojawić z czasem wzmak to można rozważyć yamahe:)
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie BX 6 są podłączone pod HK AVR 460 i spisuję się to na prawdę dobrze :)
Jeśli stereo dla ciebie jest ważne posłuchaj oprócz nowych HK , Marantza lub Denona ze wskazaniem na tego pierwszego :)
 

xgutti

New member
Bez reklam
Zamiast AVR 460 pomyśl lepiej o AVR 760. Sam przechodziłem ewolucję przez ostatnie dwa lata, zaczynając od AVR 260 przez AVR 460 i AVR 660 a kończąc na AVR 760. I za każdym razem przesiadka na wyższy model była mega zauważalna.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardziej mi chodziło o porównanie do AVR 370 :) Nie wiem jak teraz brzmieniowo się prezentują ampli z serii x70 ale w przypadku 460 kombinacja z BX jest udana . Poza tym modele z serii x65 ciężko dostać a co dopiero x60 , chyba że używki szukać;p
 

xgutti

New member
Bez reklam
Pomiędzy AVR 460 a AVR 660 i AVR 760 jest przepaść. W tych wyższych modelach jak gdyby dźwięku przybyło i stał się on bardziej czysty, ogólnie wielki pozytyw i polecam. Flagowiec Harmana AVR 760 rewelacyjny w kinie a i w samym stereo w wielu testach porównywalny jest z wzmacniaczami stereo z przedziału cenowego 3-4tyś. Tak wiec klocek warty zakupu.
A co do ceny hmm nowe egzemplarze praktycznie nie osiągalne ale można spotkać na allegro używki z gwarancją i w super stanie. Pomyśl nad taką opcją gdyż nie warto przepłacać.
 

werf

Active member
Bez reklam
A co ty taki naparty na to allegro jesteś
Nie możesz wprost na pw napisać że chcesz sprzedać
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
werf przejrzałeś kolegę:) Reklama to sukces. Tylko czemu kolega chce sprzedać tak dobry i flagowy egzemplarz? ( bez złośliwości). Co chce zakupić nowego? A z tym porównaniem do wzmaków w za 4k to jednak drobne przegięcie.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Koledzy, siwat upada. W najnowszym Audio Video redaktor naczelny na pierwszej stronie pisze to samo, ze dobre ampli grają na tyle dobrze, ze mogą konkurować z tanimi integrami stereo.
Widac jak bardzo firmy opłacają marketing, by napedzac takie trendy :(
 

xgutti

New member
Bez reklam
A co ty taki naparty na to allegro jesteś
Nie możesz wprost na pw napisać że chcesz sprzedać

Nie chcę sprzedać bo jestem zadowolony z tego co mam i nie widzę obecnie nic lepszego co by mnie zadowoliło i nie zrujnowało finansowo. Ostatnio kupiłem Arcam AVR 400 i po dwóch miesiącach na nowo wróciłem do sprawdzonego już Harmana AVR 760. A portal allegro to jedynie przykład gdzie można szukać sprzętu. WERF możesz podać inne portale gdzie są w takiej ilości ogłoszenia z sprzętem audio?
 
Ostatnia edycja:
Do góry