Amplituner do Klipsch F1 set.

maxi3king

New member
Udało mi sie nabyć Klipsch f1 5.0 za 1300 zł (uż). Teraz czas na ampli. Sluchałem ich w sklepie z Onkyo 525, dla mnie było ok, były bardzo dynamiczne. Chodzą jednak głosy, że są na dłuższą metę męczące. Jako że oszczędziłem 1k na używanych kolumnach mam więej kasy na ampli. Da się ocieplić dźwięk np. Harmanem, a może nie będzie to tak straszne jak piszą, że krew z uszu itp...? Interesują mnie modele:

Onkyo 525, 609, 616

Harman 160, 170, 255 (ale z wystawki już tylko za 1400), 260, 265, 270.

Najlepiej coś do 1600 zł;p

Up, ktoś doradzi? Onkyo 525 (1250 zł) czy Harman 255 z wystawki za 1400 zł do Klipschów? Czy dołożyć 3 stówki do 626?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mateo85

New member
Ja mam denona avr 1912 czyli starszy model i daje radę gra dynamicznie i soczyscie polecam coś z nowych modeli np x2000 lub coś starszego ale z wyższej półki.

Wysłane z mojego LG-V500
 

maxi3king

New member
Wolałbym nowe albo chociaż na gwarancji jeszcze,czasem się sprzęt psuje. Juz głośniki kupiłem uzyw. bylem napalony na hk 255 ale odstrasza mnie brak odtw muzyki z USB. O denonie też myślałem. No nic poczekam jeszcze na jaka okazje:p Chodziło mi o różnice w dzwieku pomiędzy modelami w połączeniu z klipschami bo wszędzie lacza je z onkyo
 

al79

New member
Do F1 polecam Denon 2113 z opcjami sieciowymi. Żałować nie powinieneś. Ceny już pospadały, a sprzęt jest jednak dobrze przemyślany.
Za te pieniądze jest to dobra opcja.
Połączone mam F10 z Denon 2113 i czasem dźwięk jest tak niezwykły, że zamiast robić to co mam zaplanowane, nie potrafię się oderwać, gdy poleci jakiś fajny kawałek. Aż ciarki przechodzą, takie zdumienie, a to zasługa głośników i ampli (wiem, że znawcy będą się śmiać, ale mowa o przeciętnym uchu).
Jeszcze jedno: głośniki są bardzo głośne, więc ampli sobie poradzi z nimi i zostanie mu jeszcze coś na margines bezpieczeństwa.
 

maxi3king

New member
Zakup zrobiłem już dawno, ale wpadłem na swój temat przypadkiem. Do Klipchów F1 5.0 dobrałem w końcu Denona x2000. Za cały zestaw 2850 zł, wydaje się świetną ceną. Choć po paru miesiącach się osłuchałem i już mnie ciągnie do lepszego sprzętu:)

Teraz pora na subwoofer. Może jakieś propozycje to tego zestawu? Najlepiej w cenie 1 - 1,5 k zł.
 

maxi3king

New member
Niestety wcześniej nie zwróciłem uwagi na brak pre-out w Denonie, ale i tak powoli myśle nad zakupem wzmacniacza stereo. Tylko pytanie teraz się nasuwa:

- ile taki wzmacniacz musiałby kosztować, żebym usłyszał istotną różnicę w dźwięku na jego korzyść w porównianiu do Denonax2000.

- czy jest w ogóle sens dokupować wzmacniacz do dość budżetowych kolumn jakimi sa Klipsch f1 (czy to da znaczącą poprawę)

- Jakie firmy/modele możecie zaproponować?

- Czy jeśli nie mam pre- out to jestem skazany na przepinanie kabli? Czy może mogę podłączyć do głośnika kable od wzmaka i ampli (bo ma bi-wire) i po prostu będzie grał sprzęt włącząny w danej chwili?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie podłącza się bezpośrednio 2 wzmacniaczy pod jedną parę kolumn, bo zapomnisz się kiedyś lub dzieciak Ci załączy naraz dwa wzmaki i coś się może zjarać. Czytałem, że też nie jest dobre takie podłączenie nawet przy zachowaniu ostrozności i załączeniu tylko jednego klocka. Co do reszty pytań, to ja uważam że usłyszysz róznice. Wielu z Nas ma budżetowe kolumny i zauwazyło poprawę dźwięku. Cena? Za nówkę pewnie coś w okolicach 2k już przyzwoicie zagra, ale były wzmacniacze które pomimo że były tańsze też fajnie grały. Trzeba posłuchać i nie sugerować się ceną. Na aukcjach można wyrwać fajne klocki za parę groszy np. Wzmacniacz Music Hall a 15.2 OKAZJA !! (4574772585) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. Wzmak ten jakiś czas temu kosztował ok. 2k. Marek jest sporo i szkoda wymieniać ( NAD, ARCAM, Marantz, Rotel, Cambridge Audio itd.). Ja wybrałem Exposure, bo dla mnie gral fajnie, ale wybór to tylko kwestia gustu:)
 

maxi3king

New member
Zbieram się ostatecznie do zakupu suba i byłem dość przekonany do nówki Klipsch rpw 10 za 1000 zł. Ale ostatnio wpadłem na używkę Velodyne Impact 10 też za 1000 zł, który sporo osób poleca. Podobno w muzycę jest lepszy. Ale zależy mi także by nie stracić na mocy (fajnie jakby pokój zadrżał od czasu do czasu w czasie filmu). Czy ma on mocne dupnięcie w kinie? Bo szczerze powiem, że same Klipsche F1 z Denonem x2000 łupią dość dobrze i lekko zatrzęsie (ale tak przy 70 % głośności).

Podsumowując Klipsch rpw 10 czy używka Velodyne ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W Impactach z tego co pisali koledzy, wystepuje problem z wybudzeniem się ze stanu uśpienia. Potrzeba mocniejszego sygnału żeby zaskoczył. Gdybyć znalazł serię CHT, to inna bajka.
 

maxi3king

New member
Witam,

Już ładnych parę miesięcy użytkuje zestaw Denon x2000 i Klipsch f1 set. Kino super, stereo ok. Wczoraj z ciekawości przeniosłem głośniki do sąsiedniego pokoju i nie wiem czy to autosugestia, ale dźwięk w stereo wydał mi się duuużo lepszy. Poprawił się efekt stereofonii, instrumenty i dźwięki się nie zlewały, średnie i wysokie tony brzmiały przyjemniej jakbym dołożył 1k do zestawu:) Pokój jest trochę bardziej podłużny, ma wykładzinę, większe łóźko, nieco więcej drewna. Czy to może robić aż taką róźnicę czy tylko sobie to wmawiam?
 

3citykristo

New member
Także jestem posiadaczem Klipsch Synergy F1, tył Synergy B2 + Sub Synergy.
Kolumny mają 100W, pokój w którym stoją 20m.

Amplituner i kolumny będą służyły tylko i wyłącznie do kina domowego, do stereo jest inny zestaw :)

Pioneer VSX-924
Sony STR-DN1050
Denon 2100 lub 3100
Onkyo - odpada ze względu na zielony wyświetlacz :)

Amplituner powinien mieć:

- HDCP 2.2
- Upscaling 4:4:4
- Wi-FI
- Bluetooth

Drugą opcją jest zakup droższego amplitunera (przyszłościowo) z Dolby Atmos 9.2

Proszę o opinie :)
 
Do góry