Amplituner do kina domowego

kozlos

Member
Witam

Otóż potrzebuję zmienić swój wysłużony ampli Onkyo sr507 na coś nowszego i zaczynają się problemy...

Kompletnie nie mam pojęcia co wybrać. Nie znam się na tym. Zależy mi przede wszystkim na kinie domowym (nieczęsto używany jako nagłośnienie imprezy). Odtwarzacz BD, PS4, Kablówka etc.

Zestaw 5.1

Szukam czegoś w jak najlepszym stosunku jakości do ceny. Nie jestem w stanie określić budżetu, gdyż nie jest on z góry narzucony, co jednak nie określa, że kupie ampli za 4 tys tylko po to, by mieć logo firmy X.

SR507 zmieniam w sumie dlatego, że nie przepuszcza sygnału 3D, poza tym już mam go parę ładnych lat.
 

kozlos

Member
Kolumny mam jakieś KODA. Szukałem taniego rozwiązania i wybierałem między Jamo ( o ile dobrze pamiętam nazwę) a KODA - bardziej podpasowały mi te drugie.

Czy odpowiada? hmmm, chyba tak. Nie mam porównania, jednak nie myślałem nad zmianą, więc można uznać, że odpowiada mi brzmienie obecnego zestawu.

Następca nie musi to być onkyo. Firma dowolna - oby cena była adekwatna do jakości i aby przeciętny użytkownik mógł się nacieszyć dźwiękiem przestrzennym grając na konsoli czy oglądając film.

Panowie być może to banalne pytanie, jednak wytłumaczcie mi jakie plusy w przypadku ampli niesie funkcja wifi?

I w dalszym ciągu proszę o polecanie konkretnych modeli wzmacniaczy.

Dzięki!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bezprzewodąwą łączność z siecią. Czyli wszystko to co możesz mieć po podłączeniu kablem do internetu, w tym wypadku masz bezprzewodowo:)
 

kozlos

Member
Tak, tak :)

Bardziej chodzi mi o to po co konkretnie mi internet w ampli?

Tv, odtwarzacz bd, ps4 mam podlaczone do internetu - radia internetowe, tv, aktualizacje, przegladarka itp. -to rozumiem

ale po co mi internet w amplitunerze?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Wifi w ampli masz między innymi np. po to żeby w amplitunerze po sieci odtwarzać muzykę bezprzewodowo np. z laptopa czy telefonu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Interent w ampli, to przede wszystkim radia internetowe, nie ma potrzeby zalaczania zewnetrznych zrodel jak konsola, czy tv.
Natomiast cala reszta funkcji sieciowych, to jak kolega wyzej wspomnial, strumieniowanie muzyki.
Innych zastosowan nie widze, ale mam nadzieje ze w dobie aplikowania w ampli wszystkich nowinek, ktos sie pokusi w koncu o mozliwosc odtwarzania takze plikow filmowych. Tyle ze producenci takie ficzery wrzucaja do playerow, biznes musi sie krecic.
 

kozlos

Member
I to glowne zastosowanie internetu w ampli?

Jesli tak, to przydatny bajer, jednak w moim przypadku nie jest niezbedny. Wystarczy port usb na przednim panelu.

przegladam rozne ampli, ale ciezko sie w tym odnalezc :/
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mi też nie jest to niezbędne, jednak problem w tym, że teraz ampli bez internetu po prostu trudno znaleźć. W cenie wliczony jest port plus płytka i kilka centów za odpowiednią funkcję oprogramowaniu, niestety po przejściu przez sieć dystrybutorów musisz zapłacić za tą pierdołę pewnie minimum 100-200 zł wliczone w detaliczną cenę urządzenia. Opcji bez nie ma :)
"biznes musi się kręcić".
 

kozlos

Member
no to w takim wypadku jakoś będę musiał to przeboleć :)


Hmm tak się zastanawiam czego nie podałem (z danych, wymagań). Zero porad, brak wskazań etc.

liczyłem na pomoc np BlackNinja, bo z tego co wyczytałem to się na tym zna i pracuje w branży.

jakie dane dodać, by było łatwiej mi pomóc?


Pewnie przydałby się górny zakres budżetu, jednak jest hmmm nie mam go ustalonego. Jak z TV, chciałem kupić do kwoty X, a kupiłem 1,5X.

Chodzi o to, że mogę zapłacić 1tys, 2tys i 3tys za ten sprzęt, jednak nie chcę płacić za zbędne mi funkcje czy niezauważalne różnice. Mam swoje leciwe onkyo 507 i gdyby nie brak przesyłu obrazu 3D nic bym w tej chwili nie zmieniał.

Ponownie podkreślam, ampli ma służyć do filmów, konsoli. Imprezy raczej nie będę na nim robił ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Widzisz, to podchodzisz do tematu podobnie jak ja. Pomimo że mam 3 letnie Onkyo 608, to połowy funkcji nie używam. Z tyłu ampli sieć różnych przyłączy cyfrowych i analogowych, z czego mi są potrzebne tylko 1 HDMI do podłączenia DVD i optyk do dekodera TV. Nie korzystam z drugiej strefy, ARC, HDMI pass through, bi-amp itd. Co oczywiście nie oznacza że kiedyś to się nie przyda. Po prostu przy tej konfiguracji co posiadam nie potrzebuję tych udogodnień. Teraz jaki byś ampli nie kupił, to każdy posiada 3D, nowe dekodery i szereg innych bajerów, więc jak nie jesteś wymagający to możesz nawet smiało kupić Onkyo tej samej serii 5xx tylko nowszy lub inny w podobnej cenie. Powinieneś usiąść na spokojnie i przeanalizować co Ci się przyda a co na 100% będzie zbędne? Mnie szkoda że ampli nie posiada pre-out, bo mam zestaw stereo i muszę przepinać kable w kolumnach, inaczej bym nie miał problemu. Radyjko internetowe pewnie tez by się przydalo, chociaż radio słucham przeważnie w samochodzie. Gdybym nie miał stereo to ampli z możliwością podłączenia bi-amp też jest dobrym pomysłem, bo delikatnie poprawia jakość dźwięku.
 

bojeq

New member
W zakresie ampli (bez internetu ;-) hehe) polecę NAD-a T748. Cena nie zabija a dźwięk daje radę ;-). Nie zmieniaj kolumn - zobacz (usłysz róźnicę).

I przy okazji pytanie - co już do 3D masz ? Może na początek to tylko kwestia połączeń u Ciebie (z rezygnacją na jakiś czas z dźwieku HD)...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Hmm tak się zastanawiam czego nie podałem (z danych, wymagań). Zero porad, brak wskazań etc.
liczyłem na pomoc np BlackNinja, bo z tego co wyczytałem to się na tym zna i pracuje w branży.
jakie dane dodać, by było łatwiej mi pomóc?
Musisz się jakoś określić z kwotą. Od tego zawsze trzeba zacząć. A najlepszy stosunek jakość/cena to mało informatywne i dla każdego tak jakość oraz cena są inne :)
Jeśli masz Onkyo serii 5, to jeśli wymieniac to już min dwie klasy wyżej. Onkyo, Yamaha wg mnie mają sporo wyposazenia w dobrej cenie, przestudiuj specyfikacje i wybierz kilka.
Należy wypośrodkować z ceną w stosunku do jakości kolumn.
 

kozlos

Member
Co do 3d mam? hmm chodzi o sprzęt? Jeśli tak, to:

TV, odtwarzacz BD, PS4 no i ten ampli, który nie puszcza 3D. Tak więc oglądając coś w tym formacie poprzez odtwarzacz BD przepinam przewód z ampli bezpośrednio do TV

Hmmm

Co do ceny, ustalmy, że chciałbym wydać jak najmniej zachowując dość wysoką jakość sprzętu. Przyjmijmy wstępny budżet 1500-2000zł

P.S.

Do czego służy bi-amp? Bo jeśli się nie mylę to na głośnikach mam właśnie podwójne gniazda do przewodu głośnikowego - i to chyba jest właśnie ten bi amp.

Tak więc proszę o propozycje :) Onkyo, Yamaha, Denon, H-K, co będzie najlepszym wyborem we wskazanym budżecie?

P.S.2

starajmy się trzymać dolnej granicy (o ile to możliwe), chyba że w tej cenie nie będzie nic sensownego, to wtedy idźmy wyżej
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bi-amp to jest osobne zasilanie sekcji średnio-wysokotonowej i niskotonowej z osobnych końcówek mocy w amplitunerze. W praktyce ulec może poprawa jakości dźwięku. Co do ampli z tego przedziału zerknij na Yamaha 675/775, Onkyo 616/626/717, Denon X2000/X3000, HK 171/270/370, Marantz 5008, Pioneer 923/1123/1223. Każdy z tych ampli będzie dobrym wyborem, a kieruj się tylko własnym słuchem i funkcjami które potrzebujesz. Już nieraz pisałem, że w danym przedziale cenowym nie ma czegoś takiego jak dobry i zły. Nikt nie da Ci za darmo w amplitunerze takich podzespołów i funkcji jak posiadają 2 x droższe amplitunery innych producentów, i nikt również w podobnej cenie nie wypuści 2 x gorszego ampli niż konkurencja:)
 

kozlos

Member
Hmmm z tych co wymieniłeś moją uwagę przykuły:

Onkyo 626, H-K 270 i Yamaha 675.

czy któryś z tych wychodzi dzięki jakimś zaletom na prowadzenie?

Onkyo miałem i sobie chwalę. Zero awarii, dźwięk mi odpowiadał. Jednak może z moimi kolumnami Yamaha czy HK powinny zagrać lepiej? Czyściej?

Jakie są zasadnicze różnice między Onkyo 626,a 616 i H-K 270,a 171?

A może coś z Denon'a?

P.S. Jeśli mam głośniki bi-amp to czy podłączając je "normalnie" powinienem podłączyć je do ich górnych gniazd?

Warto intersować się wzmacniaczem z tą funkcją? Rzeczywiście jest różnica w odsłuchu?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak masz glosniki umozliwiajace podlaczenie typu Biamp, a nie chcesz wykorzystywac tej opcji, to nie zdejmujesz zworek (blaszki łączące) i podpinasz tradycyjnie do kanalow frontowych w ampli. Przy wykorzystaniu Biamp, zdejmujesz blaszki, prowadzisz osobne kable od zaciskow w kolumnie i laczysz np. dolna sekcje basową do frontowych zaciskow w ampli, a górną do surround back.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja i nie tylko ja słyszałem różnicę po podpięciu Bi-amp. Co do różnic to poczytaj sobie w specyfikacjach tech., bo tak z głowy to nie pamiętam co tam który posiada. Co do Onkyo, to model 626 był chyba bardziej sieciowy, ale mogę się mylić? Wzmacniacza stereo w przyszłości nie zamierzasz kupować?, bo wtedy przyda się wyjście pre-out.
 
Do góry