Amplituner do kina domowego oraz muzyki - cena max 3000zł

RoDMaNik

New member
Witam serdecznie wszystkich.
Żonka wymyśliła remont pokoju, a ja wpadłem na pomysł, żeby to miało ręce i nogi dokupić od razu sprzęt do kina domowego. Jakby nie patrzeć oglądanie filmów będzie dużo przyjemniejsze, a sprzęt doda swojego uroku w odnowionym pokoju. Pokój nie jest za duży posiada 18m2. Chciałbym kupić amplituner oraz zestaw głośników 5.0 lub 5.1 kwestia tego by wyrobić się w 3000zł no max 3300zł.
Dodam, że oglądanie filmów to 60% a słuchanie muzyki to 40% choć wydaje mi się, że jak będzie fajny sprzęt to te proporcje mogą się wyrównać albo nawet odwrotne zrobić ;-)
Bardzo chciałbym, żeby amplituner posiadał podłączenie do internetu i możliwość słuchania radio internetowych fajną sprawą jest Spotify czy podobne oraz miał możliwość sterowania sprzętem za pomocą aplikacji androidowych (mobilnych). Mam tu na myśli regulację głośności czy przełączenie piosenki oraz stacji radiowej z dalszej odległości za pomocą właśnie np. telefonu czy tabletu.
Sprzęt chciałbym na razie podłączyć do TV Samsung UE40D6100 i tunera NC+ PACE PVR, a w przyszłości pomyślę nad dokupieniem jakiegoś Blue-Ray’a oraz może konsoli PS4.
Bardzo proszę o pomoc w doborze sprzętu, gdyż czytając forum i różne opinie zgłupiałem już na maxa i sam nie wiem co byłoby dobrym wyborem. Największym problem jest, że mieszkam w niedużym mieście i nie bardzo mam gdzie wybrać się na odsłuch. Niby są sklepy typu Avans (obecnie my center) czy też RTV Euro AGD, ale tam kina domowe to są tzw. gotowce z głośnikami w plastikowych cienkich obudowach takie co najwięcej się sprzedają.
Poniżej przedstawię swoje propozycję i proszę o radę który sprzęt waszym zdaniem najładniej by grał i z jakim zestawem głośników.

1. Denon X2000 (podoba mi się pod względem funkcji, menu PL ale słyszałem, że nie można ustawiać samemu EQ nie wiem czy to prawda)
2. Pioneer VSX-923-K (prawię to samo co Denon jeżeli chodzi o parametry tylko brak chyba polskiego menu, dźwięk KD i muzyki ponoć na wysokim poziomie)
3. H/K 270 (podoba mi się bardzo pod względem wyglądu ponoć świetnie gra muzycznie ale w kinie lekko wysiada i dodatkowo duża awaryjność sprzętu tej marki)
4. Yamaha RX-V775 (pod względem wyglądu najmniej mi się podoba ale parametry ma dość ciekawe i chyba też brak polskiego menu, jakość dźwięku w muzyce słyszałem, że jest lepsza niż w Denon oraz Pioneer oraz posiada bi-amping)

Poniżej lista zestawów głośnikowych jakie brałem pod uwagę:

1. Taga Harmony TAV-606 v.3 (czarny) (najbardziej podoba mi się ten zestaw wizualnie ale ponoć nie najlepiej grają – jedni je chwalą inni narzekają)
2. Taga Harmony TAV-606 v.3 Special Edition (nie wiem czy jest sens do nich dopłacać ale słyszałem, że jest to wersja ulepszona podstawowych TAV-606 v.3 jednak myślałem, że może lepiej dokupić do podstawowej wersji subwoofer TSW-90 lub 100 i prawie wyjdzie to samo no chyba, że się mylę)
3. JBL Loft System 5.0 na początek bez sub’a (firma mówi sama za siebie, znalazłem je w dobrej chyba cenie bo za 1500zł ale obawiam się, że bez subwoofer’a mogą nie dać rady dobrze zagrać bas-refleks może tu być lekką przeszkodą bo kolumny chciałbym dość blisko ściany postawić – chyba, że się mylę i nie ma to znaczenia)
4. PIONEER S-ES3TB (dość fajnie wyglądają i nawet ponoć nieźle grają ale jakoś ciężko mi się do nich przekonać)

Bardzo proszę o pomoc bo już im więcej czytam to tym mniej wiem – porażka! :-(
Miło widziane są też wasze propozycję jakiegoś sprzętu jak źle wybrałem ;-)

Gdzieś obiło mi się o uszy, że przy niektórych amplitunerach musi być włączony TV ponieważ inaczej nie zmienimy piosenki na inną z CD czy też z pendriva. Prawda to?


Z góry bardzo dziękuję za pomoc! :)
Pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Amplitunery wybrałeś dosyć przyzwoite i śmiało spełnią twoje oczekiwania. W przypadku każdego można zastosować podłączenie bi-wire/ bi-amp, aczkolwiek nie wiem czy w przypadku typowo budżetowych kolumn ono wiele zmieni ;)

Yamaha 775 jest najlepiej wyposażonym modelem spośród wszystkich wymienionych i jest od nich o klasę wyżej.
Co do Denona to X2000 ma EQ, i resztę funkcji jak piszesz.
W kwestii awaryjności HK, to jest to bardziej kwestia egzemplarza, a firma ta nie odstaje od średniej. I wspólnie z Denonem najlepiej sprawdzi się w słuchaniu muzyki, choć oczywiście jest subiektywna opinia, bo wielu osobom brzmienie tych marek nie do końca odpowiada ;)

Jeśli chodzi o zestawy kolumn, to tak naprawdę dobrze byłoby wybrać je pod klasę tych amplitunerów, czyli o "półkę" wyżej i z tych wymienionych przez ciebie ja poleciłbym ci jedynie JBL Loft.
Dodatkowo do listy mógłbyś dopisać np Wharfadale Obisdian oraz Indiana Line Nota- te ostatnie kosztują ok. 2 tyś zł, ale warte są uwagi i na twoim metrażu dobrze by się sprawdziły.

Najlepszym doradcą będzie twoje ucho więc polecam abyś przed zakupem wybrał się do salonu i sam wybrał to co najbardziej ci się podoba.
 

RoDMaNik

New member
Dzięki za szybką odpowiedź.
Hmm..... powiadasz, że Yamaha byłaby najlepszym wyborem ale teraz zastanawiam się co lepiej wybrać WHARFEDALE OBSIDIAN 600 HCP czy właśnie JBL Loft'y? A może JBL ES Pack 5.0? Myślisz, że do takiego pomieszczenia jak moje obędzie się bez suba?

A może ktoś inny coś podpowie w moim temacie? :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do JBL-a szukałbym amplitunera cieplej grającego z łagodna górą. Najlepiej Harman ew.Marantz. Yamaha to fajny amplituner, dobrze wyposażony, ale gra dość mocno góra więc nie wiem czy nie będzie za ostro z JBL-em. Trzeba odsłuchać.
 

RoDMaNik

New member
Pisząc góra masz na myśli soprany? Hmm....a może miałbyś propozycję jakiś innych nie za drogich głośników właśnie pod tą Yamahę?
Podoba mi się też Denon X2000 ale to ponoś uboższa wersja od Yamahy RX-V775 a w podobnej cenie. Na Denona X3000 mnie nie stać by wyrobić się z głośnikami do 3500zł max.
Może jakieś inne macie ciekawe propozycję zestawów?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Do Yamahy fajnie pasowałyby Indiana Line Nota, ale jak ci pisałem poprzednio- kosztują niestety ok. 2 tyś,
A tak naprawdę, to najlepiej ci będzie samemu gdzieś posłuchać i Loftów i Obsidianów, bo być może ich brzemienie w połączeniu z Yamahą ci się spodoba...
 

RoDMaNik

New member
Hmm.... no właśnie jakoś nigdzie nie mogę znaleźć tego zestawu Indiana Line Note poniżej 2400zł, chyba, że masz jakiś sklep to z chęcią zerknę na cenę i może wyduszę jakimś cudem te parę groszy skoro powiadasz, że tak fajnie grają i pasują do tej Yamahy.
A znacie może jakieś sklepy w Lublinie gdzie jest sporo takiego sprzętu no i w miarę łatwo tam trafić bo nie znam za bardzo Lublina? Wiem, że Media Markt ale może coś jeszcze? :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dlatego dobrze samemu odsłuchać ;) Ja miałem wrażenie, że Noty trochę "wyrównują i łagodzą" brzmienie Yamahy. Znajomy ma je z 675 i całkiem przyjemnie brzmi ten duet ;)
 

RoDMaNik

New member
Problem w tym że ten AVR270 kosztuje trochę za dużo. Ledwo nazbierałem 3500zł tak więc nie jestem w stanie więcej przeznaczyć na taki sprzęt. W pierwszym poście dokładnie napisałem co mnie interesuje.
 

RoDMaNik

New member
Dzięki @blackninja za propozycję. A co sądzisz o zestawie Yamaha RX-V775 i JBL Loft 5.0? Przyznam, że trochę się obawiam HK i tej ich awaryjności. Czy byłbyś w stanie załatwić taki jeden bądź drugi zestaw?

Ps. Zapomniałem dodać, że kolumny muszą być czarne ale chyba w tym raczej nie ma problemu w większości zestawów?
 

tomekm9

New member
Co do odsłuchu w Lublinie to możesz zajrzeć do:
HiFi Studio przy lotniczej mają tam raczej budżetowy sprzęt: wharfedale, zensory 5, melodyiki, audio pro avanto, z ampli głównie yamaha - wiec może coś dobierzesz

Top HiFi w Gali przy fabrycznej, ale tu trzeba mieć grubsze kieszenie z budżetowych to tylko yamahy ns555 (bardzo fajny design!), ns777, elac z ampli też yamahy (słuchałem nawet V775 z tymi NS555; super pomieszczenie do odsłuchu)

oraz wspomniany Meloman przy rzemieśliniczej, szeroki wybór sprzętu ale moim zdaniem jakość obsługi pozostawia wiele do życzenia.

punktów typu media czy saturn nie polecam do odsłuchu brak jakichkolwiek warunków żeby porównać kolumny. Zabierz ulubione płyty lub pendrive z flac'ami/mp3 i słuchaj, porównuj, w większości miejsc mogą podłączyć kolumny na poczekaniu, z wyjątkiem top hifi tam raczej trzeba się umówić konkretnie na godzinę.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Dzięki @blackninja za propozycję. A co sądzisz o zestawie Yamaha RX-V775 i JBL Loft 5.0? Przyznam, że trochę się obawiam HK i tej ich awaryjności. Czy byłbyś w stanie załatwić taki jeden bądź drugi zestaw?

Ps. Zapomniałem dodać, że kolumny muszą być czarne ale chyba w tym raczej nie ma problemu w większości zestawów?
Kino wtedy będzie super, w muzyce może być trochę za jasno.
 

dfdarek

New member
Witam
mam pytanie bo padła mi Yamaha 661 i w to miejsce planuję:
-ONKYO model TX-NR616 lub 525,
-Yamaha RX-V775 ,
-Denon AVR-X2000,
-Pioneer VSX-923 ,
moje kolumny to zestaw B&W 604m3
proszę o opinie i podpowiedz
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli pasowało Co brzmienie Yamahy to możesz pozostać przy tej marce i kupić 775. Jakbyś chciał coś bardziej zmienić to w dobrych cenach są teraz Denon X3000, Marantz 5008.
 
Do góry