Amplituner do kina domowego: 3-4k PLN

SNiP3R

Member
Panie i Panowie.
Zacznę od tego, że posiadam zestaw stereo HK 3390 i gra to z Jbl ES100.
Chcialem rozbudować sobie system na 5.1. Dokupiłem sobie surround'y Jbl Es20, centralny Es25 i dokupię sobie jeszcze jakiegoś zamkniętego sobą (ale to już inny temat). Teraz muszę dokupić sobie do tego amplituner i z racji tego, iż posiadam głośniki z Jbl'a, czy nie byłoby najlepiej kupić Harmana? (według mnie i nie tylko świetnie zgrywaja się z Jbl'ami). Jeżeli HK to jaki? Nie chce rezygnować całkowicie ze stereo, a dodatkowo chce też dobrej jakości kino domowe, wiec to będzie muzyka (flac) i filmy 50/50. Mam do wydania około 3-4 tys. PLN, czy np. taki HK Avr 171 będzie ok? W testach ma np. więcej mocy niż 370-tka, a może jakiś używany? Może z innej "stajni"? Bardzo bym prosił o pomoc w doborze odpowiedniej jednostki. :D
 

Rafal7

Banned
Przede wszystkim to amplituner musi mieć wyjście PreOut na fronty aby móc go śpiąć razem ze wzmacniaczem.
 

SNiP3R

Member
kapusta7
To ja prócz amplitunera potrzebuję wzmacniacza? Czy jak? Możesz mi to wytłumaczyć bardziej "po chłopsku"? Nie jestem mega znawcą ale np. teraz jak mam HK 3390 podłączone prosto pod głośniki JBL ES10) i jest ok. Czyli to znaczy, że HK AVR 171 musi mieć dodatkowy wzmacniacz?
 

Rafal7

Banned
Nie, nie musi mieć dodatkowego wzmacniacza, wszystko miałbyś to podpięte jak do tej pory, do ampli centralny i tyły, a żeby podać dźwięk na fronty musisz podać sygnał z amplitunera do wzmacniacza, a żeby podać sygnał do wzmacniacza to ampli musi mieć wyjście PreOut na fronty tak jak na sub aktywny.
 

SNiP3R

Member
Hmmm... i bądź tu mądry :/
Nie zbruzgaj mnie, lecz ciągle nie rozumiem :p
Ja rozumiem to tak, jakbyś Ty mi tłumaczył, że ja bym miał fronty aktywne? Mam przecież pasywne, podłączone bezpośrednio do amplitunera. Jeżeli chodzi Ci o to, jak mam podłączonego SUBa, czyli rca-rca, bo subwoofer jest aktywny, to rozumie, ale żeby kolumny tak podłączyć? Tego nie czaje (jeżeli się rzeczywiście mylę, to znaczy, że moja wiedza na temat audio-video jest marna :p )
 

Rafal7

Banned
W małej przenośni można powiedziec ze wtedy będziesz miał kolumny aktywne.One będą zasilane tak jak teraz.
 

SNiP3R

Member
acha... teraz już rozumiem :D
Ty tłumaczysz tak, jakbym chciał sobie zostawić do stereo swojego HK3390, i podłączyć do niego nowy amplituner avr... bo chciałem ogólnie mieć tylko jeden ampli, ten którego kupię :p (dlatego pisałem, że szukam ampli takiego, który dobrze spisałby się i w muzyce i w filmach). W sumie masz rację, mojego 3390 mogę zostawić do stereo, nowego tylko do filmów... tylko jakiego wtedy Byś mi polecił? Czy mój amplituner stereo ma takie złącze, by podłączyć do niego nowy przez PreOut?
 

SNiP3R

Member
Tak, teraz patrzę u siebie i mój 3390 ma MainIn :).
Widzę na zdjęciach, że ten AVR 171 ma tylko Preout na subwoofery, więc jego nie dam rady podłączyć :/. Poleciłbyś mi jakiego innego, dobrego ampli, który spełniał by moje wymagania?
(jeszcze jedno, jak będzie leciał sygnał 5.1 z kina domowego, to jak będę miał podłączone fronty pod 3390, a on przez MainIn do amplitunera AVR, to te fronty będą zasilane przez 3390 a syngnał będzie z avr [czyli sygnał 5.1], dobrze to rozumiem?)
 

Rafal7

Banned
Dokladnie tak, ampli zasili tyły i centralny a przez pre out poda sygnał do wzmacniacz który zasila fronty, co do ampli to napisz do Blackninja.
 

SNiP3R

Member
Tak, pisałem. Na razie nie dostałem odpowiedzi. Przeszukałem internet i specyfikacje różnych modeli, HK 370 posiada PreOut, lecz ma słaba moc, jak na obecnego flagowca Harmana. Ma jeszcze jeden pomysl: chodzi o starszy model, HK 7300, czyli flagowiec sprzed 9 lat, dźwięk z najwyższej półki ale nie wiem czy cena adekwatna: 3k PLN... co sądzicie?
 

Rafal7

Banned
Trzy koła za 9 letni sprzęt to chyba przesada
Nie martw się mocą, przeciez fronty i tak będzie napędzał wzmacniacz.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do ES-ów z ampli Harmana to najlepiej jak byś poszukał coś pokroju AVR460 (tylko używki wchodzą). Możesz luknąć na ogłoszenia, jeden forumowicz ma do sprzedania Arcam AVR400 - na prawdę ciekawa propozycja.

Z nowych fajnie za tą kwotę byłoby kupić zeszłoroczne modele np. Marantz SR7008. Tylko nie wiem czy Marantz + JBL to dobre połączenie.
 

SNiP3R

Member
Przeglądałem tego "Arcam AVR400", podoba mi się ten sprzęt, ponoć świetny w stereo i b.dobry w AV, lecz nie wiem jak on by się zgrał z JBLami !?
 

werf

Active member
Bez reklam
Miałem kiedyś taki maszyna muzykalna i na pewno zasługuje na szybką wymianę kolumn
W kinie domowym du.. nie urywa
 

SNiP3R

Member
Chyba, że polecicie mi jaki amplituner avr, który jako jedyny będzie mi dobrze spisywał się i w muzyce i w kinie (filmach). Czy np. taki avr 171 jest dość muzykalny i dobrze spisze się w muzyce?
 
Do góry